Örökbefogadott+vérszerinti gyereknél?

Figyelt kérdés

Sziasztok, elöljáróban elmondom, hogy a kérdés teljesen teoretikus, csak érdekel.

Nekem egy testvérem van, és mindketten vér szerinti tesók vagyunk. Négy év van közöttünk, és emlékszem hogy kölyökként nagyon idegesített, hogy az összes szülinapi/névnapi bulimon neki is hoztak ajándékokat az emberek, hogy ne hisztizzen h nem ő van ünnepelve. Én vagyok az idősebb, úgyhogy persze az ő szülinapján még egy csokiszeletet se kaptam, mert már "nagy vagyok" és legyekkedves viselkedni szépen. Szóval gyakorlatilag saját szülinapom nemigen volt (jó ez felnőttként elég kicsinyes problémának hangzik, de gyerekként sz.rul tudott esni).

Mostanában sokat foglalkoztat az örökbefogadás, és mindenütt azt olvasom, hogy nagyon figyelni kell rá hogy az összes gyereknek mindenből ugyanannyi jusson. (szerintem csak vérszerinieknél se árt ezt szem előtt tartani, bár nem biztos h pont a szülinapok kapcsán) Akinek vér szerinti plusz örökbefogadott gyereke is van, az melyik utat követi inkább? Minden gyereknek van egy napja, ami TÉNYLEG róla szól, vagy demokratikusan megosztja a szülinapot is a másik testvér(ek)kel?

(kicsit furán fejeztem ki magam, de remélem kb. érthető mit szeretnék. nem kötekedésnek szánom, csak érdekel, hogy hogyan van ez másoknál)


2018. máj. 11. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a kistestvér is kap valamit, attól függ, mennyivel kisebb. Én szoktam olyat, hogy a családban ha egy 10 éves lánynak ünnepeljük a születésnapját, viszek az 1-2 éves kistestvérének is pl. egy kis csokit vagy kindertojást. Ezzel nem is szokott baj lenni, ez csakis attól függ, mennyire jó testvérek, ti ezek szerint annyira nem vagytok azok.


Az örökbefogadott-vérszerinti gyerek esetében pedig, ha ez állna fent, soha semmennyire nem tennék különbséget a két gyerekem között, hisz az örökbefogadott is onnantól az én gyermekem.

2018. máj. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Két gyermekem van, mindketten kapnak vmi apróságot a másik szülinapján. Én úgy érzem, sikerül éreztetnünk, hogy az ünnep az ő ünnepük, a saját szülinapjukon őket ünnepeljük külön-külön. Az ünnepelt kapja a tortát, az ünnepelt érzi az nap, hogy az az ő napja egészem reggel ébredéstől este lefekvésig. Ez azért nem nagy művészet a szülők részéről.

Sztem kérdező a te szüleid oldották meg a kérdést picit unintelligens módon. Ha nagyobb lenne a gyerekeim között a korkülönbség, akkor is kapna a nagyobb gyerekem valami apróságot a kisebbik szülinapján, nem csak fordítva.

Ha pedig örökbe fogadnék, attól a pillanattól kezdve, hogy kiválasztottuk őt, kiderült, hogy bekerülhet a családunkba, sajátomként tekintenék rá. És innentől kezdve a fentebb leírtak érvényesülnének.

2018. máj. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi sosem kaptunk semmit, ha a másiknak volt szülinapja, szerintem is érzéketlenség másokat is megajándékozni valakinek a szülinapján, pláne, ha testvérek..


Nekünk mindig azt mondták, hogy ehetünk a tortából, ihatunk a kölyökpezsgőből és láthatjuk a tesónk arcát, hogy mennyire örül az ajándékunknak, ez legyen a mi örömünk aznap.


Én is így csinálom majd, ha testvére lesz a gyerekemnek.

2018. máj. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóval értek egyet 3 gyerekem van. Kész anyagi csőd lenne, ha minden szülinapon mindenki kapna, pláne másoktól sem vár el ilyet az ember. Ami max. belefér egy kinder vagy egy kis tábla csoki a többi tesónak. Ennyi. Nálatok, ha a tesód kapott, amikor a tied volt, neked is kellett volna kapnod amikor az övé volt.ez el lett rontva nagyom, de egy csokinál többet biztos nem adnék.
2018. máj. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem van vérszerinti és örökbe fogadott gyermekem is és az utolsó két hozzászólóval értek egyet, nálunk is csak a szülinapos kap ajándékot, a másik nem. A másik "ajándéka" a bulizás :) Nagy a család, 1-1- szülinapon 20-an minimum vagyunk és igen van süti-torta-üdítő, ropogtatni való... esetleg héliumos lufikat szoktunk venni, de akkor se csak a testvérnek, hanem akkor az összes meghívott gyerek kap 1-1-et.. :)
2018. máj. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!