Örökbefogadott gyermekkel igazi szülő-gyermek kapcsolat?

Figyelt kérdés

Nagyon úgy néz ki nem lehet saját gyermekem, így azt tervezem jelentkezem örökbefogadó szülőnek. Viszont jelenleg párom sincs (válás után kedvem sincs ismerkedni), így egyedülálló nőként jelentkeznék.

Úgy tudom idősebb (4-8) éves gyermeket jóval könnyebben kapnék mint egészen picit, és igazság szerint nem érzem hogy problémát jelentene elfogadnom egy idősebb gyermeket.

Ugyanakkor érdekelne, hogy vannak-e itt olyanok, akik szintén idősebb (maximum 8-10 éves) gyereket fogadtak örökbe, vagy őket fogadták örökbe ilyen idősen.

Hogy alakult a kapcsolatuk? Nehezebb kialakítani igazi mély kapcsot idősebb gyermekkel, vagy pozitív példáitok vannak?

Az is érdekelne, miért került valaki örökbefogadásra ilyen idősen? Mik a háttértörténetek?

Minden választ előre is köszönök!

33/N


2018. máj. 18. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem kialakulhat, mert nem a vérrokonság számít hanem, hogy melletted nő fel stb, stb... De nem tudom, én nem vagyok örökbe fogadott
2018. máj. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
én örökbefogadó szülő vagyok, de férjjel, és újszültöttet fogadtunk örökbe... viszont van ismerősöm (bár nem egyedülállóként) de 7 éves kislányt fogadtak örökbe és a válaszom határozott IGEN , kialakul a kötődés, a szülő-gyermek kapcsolat... sőt... a kislány hamarabb érezte, hogy ők a szülei mint a szülők... 3. ismerkedési délután úgy ment haza a gyámügyissel, hogy " szerinted mondhatom nekik, hogy anya meg apa?" hogy milyen háttérrel érkeznek szerintem ez nagyon változó, főleg ilyen idős korban.. az biztos, hogy nagyon sok negatív élmény érte már és többnyire nehezebben hisznek abban hogy őket tényleg szeretik és úgy szeretik ahogy vannak... tehát rengeteg türelemre-szeretetre van szükség nagyobb gyermek örökbefogadásnál, sokkal többre mint egy újszülöttnél... :) az orokbe.hu oldalon, biztos sok tapsztalatot olvashatnál, érdemes benézni és a fórumba érdeklődni :) Sok szerencsét! (de azért még ne add fel véglegesen a vér szerinti gyermeket sem ;) )
2018. máj. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%
Sok sikertörténetet láttam már, az orokbe.hu babaköszöntő rovatát is érdemes nézni, ott néha írnak idősebbekről is. Sok gyerek egyébként nem idősen kerül be a rendszerbe, hanem egészen kicsiként, de nem válik örökbeadhatóvá, évekig húzódik az ügye: a vérszerinti szülő nem mond le róla, néha eljár látogatni a gyereket, a gyámügyön megígéri, hogy megteszi, amit kérnek, hipp-hopp eltelnek évek, miközben a gyerek egy nevelőszülőnél várja, hogy valamerre változzon az élete. Várja a szüleit. Szép út ez is, én is várok a saját csemetémre, szerintem attól, hogy más ez az út, nem kevésbé szép és csodálatos.
2018. máj. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Nekem olyan módon van tapasztalatom a témában, hogy a szüleim fogadtak örökbe egy 7 éves kislányt, mikor én már felnőtt voltam (tavaly történt).

Engem nagyon fiatalon vállaltak, aztán utána kezdték el felépítgetni az életüket, pótoltak dolgokat, amit nem tudtak időben megélni, mert ugye én ott voltam, úgyhogy vér szerinti tesóról soha nem is esett szó.

Anyukám egy gyermekeknek szóló rendezvényen megismerte a húgomat, azt mondja, első pillanattól tudta, hogy örökbe akarj fogadni, procedúra után ez meg is történt.

Nem volt zökkenőmentes, de nem a húgom miatt. Ő nagyon jól beilleszkedett az első perctől kezdve, örült, hogy kikerült a nevelőotthonból. Viselkedési problémái vannak, ami nehezítette a dolgot, de ez nem volt gát az erős szülő-gyerek kapcsolat kialakulásában, de anyukám volt egy időben nagyon mély ponton, mikor úgy érezte, hogy ő nem szereti a kislányt... De legyőzte, mi is sok segítséget nyújtottunk neki, illetve aki az örökbefogadást intézte, azt mondta, hogy ez gyakori, párszor beszélgetett vele és anyukám lelki békéje helyreállt. Azóta nagyon harmónikus a kapcsolat, hatalmas a szeretet köztük - meg úgy az egész család imádja a húgomat, egyáltalán nem kívülálló és senki nem is gondol rá úgy. :)

2018. máj. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindannyiótoknak a válaszokat! Teljesen feldobták a napom! :)

Alig várom, hogy jelentkezhessek a TEGYESZ-nél. Egyelőre még válófélben vagyok (nem válás után, bocsánat, rosszul írtam a kérdésnél), és azt tanácsolták, míg az le nem zajlik, ne indítsam el az örökbefogadási procedúrát. De mihelyt az megvan, alig várom, hogy mehessek. :)

Olvasgatom az örökbe.hu-t, már egy ideje, köszönöm! :) És ott is biztató jeleket kaptam. Mivel Szabolcs megyéről lesz szó, talán fiatalabb gyerkőcöt is kaphatok majd. De én tényleg nagyon boldog lennék egy 7-8 évessel is. Csak igen, ott a traumák lehetnek probléma források.

2018. máj. 19. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!