Nagyobb,1 éves gyereket mennyire viselne meg ha orokbeadnák?

Figyelt kérdés
Mennyire lehetséges ez? Hogy működik? A szomszédunk bizonyos okok miatt örökbe szeretné adni az 1 éves ikerfiait. Mennyire fog ez kihatni az életére? Lehet belőlük normalis kiegyensúlyozott felnőtt?

2018. jún. 2. 19:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Nyilván kialakult már a kötődés, vannak tudatalatti emlékeik, így a gyerekeknek rosszabb lesz, mintha rögtön születés után adtak volna őket örökbe.
2018. jún. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Van rá lehetőség hogy örökbe adja őket, mivel még kicsik az esélyeik is egész jók, így is hogy ketten vannak. Remélhetőleg nem lesznek sokat csecsemő otthonban mert az jobban megszenvednék
2018. jún. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

1 éves gyerekekre nagyon sokan várnak. Biztos azonnal lesz családjuk, feltehetőleg azonnal kezdik is az ismerkedést az örökbefogadó szülőkkel.


Viszont egy évesen ahogy írta valaki már kötődnek, ráadásul nagy eséllyel épp benne vannak a szeparacios szorongás korszakban.


Ami jó, hogy nem választják el őket, együtt maradnak.

2018. jún. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
El se tudom képzelni hogy miken mehet át az anya, én biztos képtelen lennék lemondani a gyerekeimrol és oda adni őket másnak. A gyerekek még nagyon kicsik és nyilván van már kötődés, de idővel ha szerető családba kerülnek minden esélyük meglesz egy normális életre. Kérdés hogy az anyuka ezután hogyan fog talpra állni, és feldolgozni ezt az egészet.
2018. jún. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az anyuka beteg :( Apa meg nincs a képben :/
2018. jún. 2. 20:26
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom. Nekem örökbefogadott gyermekeim vannak, így valamennyire belelátok a rendszerbe. Lehet belőlük kiegyensúlyozott felnőtt, de nyilván ez egy törés lesz az életükben. Attól is függ, mennyi időre maradnak az állami rendszerben. Ha lemond róluk, úgyis hónapok, vagy akár egy év is, mire rendeződik a sorsuk. A legjobb a lenne, ha találna szülőket és nyíltan adná örökbe őket.
2018. jún. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mennyi idő lenne, hogy én elvegezzem a szükséges tanfolyamot elintézzek mindent? És ha alkalmas lennék akkor konkrétan "az én javamra" lemondhat a róluk?
2018. jún. 2. 21:23
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként, ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan privit is akár. Előző voltam.
2018. jún. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Tanfolyam, pszichológus, környezettanulmány pár hónap. De addig is esetleg családba fogadással hozzád kerülhetnek.
2018. jún. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Te ki vagy a történetben? Esetleg örökbefogadás helyett a csaladbafogadas is megoldás lehet. Ilyenkor az anya nem mond le a gyerekekről csak átmenetileg a te gondozásodba adja őket. Ez visszafordítható folyamat és sokkal gyorsabb, mint az örökbefogadás, valamint tanfolyam se kell hozzá.
2018. jún. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!