Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ilyen körülmények mellett van...

Ilyen körülmények mellett van esélyünk örökbefogadásra?

Figyelt kérdés

Én 26 éves vagyok a férjem 29. Nagyon szeretnénk babát, de már túl vagyok 3 vetélésen. Mindegyik baba elvesztése nagy fájdalommal járt, így úgy döntöttünk megindítjuk az örökbefogadást, mert igazából sosem zárkóztunk el attól, hogy ne vér szerinti gyerekünk legyen.

Én eladóként dolgozok, a férjem gyárban dolgozik targoncásként, mellette levelezőn egyetemre jár.

Lakásra gyűjtünk, így még a szülői házban lakunk, de 3 év után tudunk venni hitellel és a megtakarításunkkal egy lakást.

Ilyen körülményekkel van esélyünk arra, hogy 3-5 éven belül kapjunk egy kis babát, vagy ne is erőltessük a dolgot?


2018. jún. 5. 10:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%

Én inkább a vetélés okát keresném meg. Legtöbbször banális és pofonegyszerűen kezelhető (véralvadási probléma, pajzsmirigy elégtelenség, progeszteron elégtelenség, ezek a leggyakoribbak).


Persze, hogy van esélyetek örökbefogadni, de a kettőt lehet párhuzamosan is, én ilyen fiatalon nem mondanék le a saját gyerekről.

2018. jún. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%

De kivizsgáltak, hogy mi lehet az oka a sok vetélésnek?


Amennyire én tudom örökbefogadás előtt szétcincálnak teljesen. Mindent tudni akarnak majd rólatok. Kisbabát egyébként is nehéz kapni.. Hogy gond-e, hogy a szülőkkel éltek? Simán kinézem a rendszerből, hogy igen.

2018. jún. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
28%

Én is inkább a saját gyerek mellett voksolnék.

Biztos nehéz időszak volt a vetélés, de estleg ha kivizsgáltatnád, hátha meglenne a megoldás, és akárki akármit mond azért egy saját gyerek mégiscsak jobb.

Persze ha nem lehet gyereketek, mert mindent kivizsgáltak, akkor gondolkodjatok el az örökbefogadáson.

2018. jún. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
42%
A kizártnak tartom, hogy egy szülőkkel együtt elő 30as párnak örökbe adnának egy gyereket. Szülni se kellene a szülők nyakára, előbb önálló életet kellene kezxeni
2018. jún. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
45%

Tőletek ezerszer jobb helyzetű családot is elutasítanak...


Igaza van annak, aki azt írja hogy a vetélés okát kellene megkeresni. Fiatal vagy, egyáltalán nem biztos hogy olyan nagy a baj! Keress fel endokrinológust!

2018. jún. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
98%

Szia


Én 28, férjem 30 volt, amikor jelentkeztünk örökbefogadásra. Az a lényeg, hogy aki veletek lakik, azokat is meghallgatják a környezettanulmányon (volt olyan, akit a pszichológusnál is), hogy tisztában vannak e a pici érkezésével és ők mit gondolnak az örökbefogadásról.

Lesz pszichológiai vizsgálat, orvosi igazolás kell, tanfolyam, környezettanulmány. Nem mondanám, hogy szét cincálnak, de azt vizsgálják, hogy feldolgoztátok e a vetéléseket.

Ha van valami kérdésed nyugodtan írj rám. :)

Sok szerencsét!

2018. jún. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Sajnos a szüleim és mi sem születtünk gazdagnak, így nem tudtunk egyből saját lakásba menni. Voltunk albérletben két éven keresztül, viszont amellett nem tudtunk gyűjteni, így sajnos vissza kényszerültünk a szülői házba, hogy legyen esélyünk egyszer saját lakásban élni.

A második vetélés után voltunk kivizsgálásokon, elvileg nem találtak semmit, ami magyarázná a vetéléseket. Jók a hormonok, a pajzsmirigyem is rendben van, a petevezeték átjárhatósággal sincs probléma. A párom is volt sperma vizsgálaton, nála sem találtak problémát.

Nem adjuk fel a próbálkozást, csak úgy gondoltuk megindítanánk az örökbefogadást is, hogyha mégsem jönne össze a baba, ne csússzunk ki az időből.

De jó tudni, hogy ennyien lenézik azt, aki nem úgy jött a világra, hogy 20 évesen már meg van mindene. A szüleim egyszerű munkás emberek, akik sajnos nem sok támogatást kaptak a szüleiktől, így mindenüket a két kezükkel kerestek meg. A párom szülei sem tömnek minket pénzzel, mindent a saját erőnkből építünk fel. Nem értem miért kell ezt ennyire lenézni.

2018. jún. 5. 11:05
 8/19 anonim ***** válasza:
57%
Nem nézem le, kérdező, de icipici logikus gondolkodással neked is sikerülne rájönni, higy ti nem éltek önálló életet. Nem tudtok albérletet fenntartani, nem tudtok lakást venni, hát miből tervezitek a gyereket eltartani? A semmire szülést nem tilthatja meg az állam, azt igen, higy a semmire örökbefogadhass.
2018. jún. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%

A saját lakás hiánya, a szülőkkel együtt lakás és az albérlet sem akadály, ha azt látják, hogy van elég hely, megfelelőek a körülmények a babához. Az egy főre eső jövedelmet sem kötik egy konkrét minimumhoz.

A veletek együtt lakó szülőkkel is el fognak majd beszélgetni.

Ha pedig meglesz a saját lakás, új környezettanulmány is kell majd, de ettől a várakozás nem kezdődik elölről, még akkor sem, ha másik megyébe költöztök. Ezeket ajánlom elolvasni:

[link]

[link]

Érdemes mielőbb belevágni, mert megyétől és "igényektől" (gyerek kora, egészségi állapota, száramzása) függően 6-7 év is lehet a várakozás, a 3-hoz nagy szerencse kellene. Valószínűleg előbb lesz meg a saját lakás, mint az örökbefogadott gyerek.

Sok sikert, minden jót!

2018. jún. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező!

Mégis ki nézett le?


26 évesen még én is a szüleimm laktam

2018. jún. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!