Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Hat éve nevelek, egy tesvérpár...

Jboz kérdése:

Hat éve nevelek, egy tesvérpárt sajátjaimként, most lettek örökbeadhatóak és vinni akarják olaszba őket. Én is szeretném őket van esélyem, előnyöm? Nem akarom elveszíteni őket.

Figyelt kérdés

2018. jún. 15. 04:31
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Milyen jogon nevelted őket ? Ha valami csaladtag vagy, akkor igen, van némi előnyöd. Olaszba nem tudom mit jelent, ha Olaszországra célzol vele, akkor elég nagy esély van rá, mert Magyarországon a hazai örökbefogadás a cél, kivéve ha valami családi kapcsolat van külfölddel
2018. jún. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Én úgy tudom, hogy a nevelő szülők mindig elsőbbséget élveznek örökbefogadáskor
2018. jún. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagyok a helyi különbségek, a saját hálózatodban kell érdeklődnöd.

“Ha egy gyerek örökbe adhatóvá válik, a nevelőszülő is jelezheti, hogy örökbe szeretné fogadni, azonban nem biztos, hogy ezt engedélyezik is. A jogi előírásoknak ilyenkor is eleget kell tenni, azaz a nevelőszülő is csak akkor adoptálhatja a gyereket, ha legfeljebb 45 év a korkülönbség (napra!), és ha négy testvérből csak egyet akar megtartani, azt nem fogják szeretni. Valamint akkor már késő jelezni az örökbefogadási szándékot, mikor zajlik egy másik házaspár barátkozása a gyerekkel. Vannak hálózatok, akik csak akkor indítják el a szülőkeresést, ha a nevelőszülő írásban nyilatkozott, hogy neki nem kell a gyerek. Egyes hálózatok kimondják, hogy ha a nevelőszülő örökbe fogadja a gyereket, nem dolgozhat nevelőszülőként többet. Szóval, alapvetően a nevelőszülőnek előnye van, de azért nem garantált, hogy megtarthatja a gyereket. Ezért megyénként nagy szórást mutat a nevelőszülői örökbefogadások száma: van, ahol a szakellátásból (állami gondozásból) örökbefogadottak 50 százaléka a nevelőszülőjénél marad, máshol csak 3 százaléka. A helyi gyakorlatról a kiszemelt nevelőszülői hálózatnál érdemes érdeklődni.”


[link]

2018. jún. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
86%
Kérvényezd a gyámságot felettük
2018. jún. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!