Ha ugyanolyan nemű a két szülő inkább legyen az árvaház?

Figyelt kérdés
Most Pride miatt megszaporodtak újra a melegposztok és társai velük együtt pedig a homofóbok kommentjei. A legiknább lesokkoló, hogy még az ilyen 30-40 év feletti szülők is azt hangoztatják, hogy egy gyereknek mindenképp apa és anya kell, vagy ne legyen senkije. Én ezt ép ésszel nem tudom felfogni. Miért jobb egy gyereknek ha árvaházban nő fel, magányosan (néha még tragikusan is lelkitraumákkal) mintha azonos nemű szülőkkel lenne? A melegek nem a heteróktól akarják a gyereket elvenni, hanem alapból szülőnélkülit akarják "megmenteni". Illetve a másik kedvencem, hogy "elkapja a melegséget" ami szintén nonszensz.. Szerintetek?

2018. júl. 1. 20:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
Az a probléma, hogy ha a gyerek közösségbe kerül és meleg szülők nevelik, akkor biztosan bántanák emiatt.
2018. júl. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

1es, csak abban az esetben ha a gyerekek szülei is sötétek és prűdek, ami az ő szegénységi bizonyítványuk.


Ismerek olyan hagyományos anya-apa párost, aki állandóan üti, alázza a gyerekét,ha nem kitűnő nem mehet sehova.


Ismerek viszont meleg párt(az egyikük vér szerinti apuka, hosszú történet)nos olyan boldog családot én még nem láttam. Szépen nevelik a kisfiút, illedelmes, okos, tündéri gyerek. Minden nap látom őket vagy a játszóházban vagy a játszótéren. Együtt bohóckodnak a gyerekkel.


Nem hinném, hogy valaki attól lenne jó vagy rossz szülő, hogy milyen a nemi hovatartozása. Aki szerint jobb egy gyereknek egyedül, intézetben, azzal valami nem stimmel, és remélem sosem vállal gyereket. Biztos vagyok benne, hogy az ilyen embereknél is van olyan szokásuk, ideológiájuk, ami miatt le lehetne őket nézni, vagy kiközösíteni a társadalomból.


Nem vagyok melegpárti, se ellenes, én azt vallom hogy mindenkinek joga van a boldogsághoz, mindegy melyik nemhez vonzódik. Mint ahogy azt is tiszteletben tartom, ha valakinek az jelenti a boldogságot ha sosem lesz gyereke.

2018. júl. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen egyetértek a #2 válaszoló véleményével. A lényeg,hogy szeretetben legyen egy gyermek és jó nevelést kapjon,az már mindegy,hogy két nő vagy két férfi neveli. A család az ahol szeretet van és összetartás,bizalom.
2018. júl. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
16%
A gyerek érdeke kellene mindenek fölött álljon. Ahhoz azért nagyon érettnek kell lenni, hogy e tekintetben is sebezhetetlenné tegyél egy gyereket, és még a kamaszkort is átvészelje valahogy ezzel. Pont mert a közvélekedés olyan, amilyen. Valószínűleg elég szegény gyereknek az esetleges (vagy inkább esélyes) származása, a traumái és az örökbefogadottság ténye miatti fura reakciókat helyretenni, ne kelljen már az öregeit is mentegetnie, vagy mint esetünkben: ne kelljen már a saját feldolgoznivalói helyett az állandó meleg-műsoron felnőnie. Lehet ezt nem érteni, persze, hogy lehet. Teljesen mindegy is, mert így is, úgy is távoli álom, hogy egyáltalán sorra kerül egy meleg párban élő egyedülállóként, hacsak nem vidéken, származási megkötés nélkül fogadna örökbe, és úgy egyébként érett, normális emberek.
2018. júl. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
26%

Egy gyereknek a lehető legbiztonságosabb szeretett teljes és normális közegben kellene felnőnie!

Érdekes ez a kérdés és a vàlaszolok is.

Pl.: van egy nagyon szegény család(nincs összkomfort,ruha,napi 3 étkezés)

De nagyon szeretik a gyereküket,mégis mit mondanak,ez nem normális helyzet egy gyerek felnevelésére!

Mert nem normális dolog ilyen körülmények közé gyereket szülni.

Na most a homoszexuális szülőknél más értékek miatt de ugyanez a helyzet,nem normális körülmények!

Nehogy azt mondja már vki hogy ha egy gyereknek van 2 apja az ugyanolyan mintha lenne apja anya?!

Mondjuk azért mert megadnak neki mindent,tejbe vajba fürdetik!

Úgyse tudják ugyanazt adni!

Hogy éli meg a gyerek hogy anyáknapi ünnepségen az "apja" van ott?

Főleg ha egy lány gyerekről beszélünk akinek az anyai felvilágosítás,menszesz,szex 1. Melltarto stb fontos!

Hát nem tudom elképzelni ezt a helyzetet!

Sztem több hetero vár örökbe fogadható gyerekre mint homo,így ez a felállás hogy "segítünk egy árván" nem állja meg a helyét.

Ez az én véleményem,le lehet pontozni!

2018. júl. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó mirért szerinted a homoszexuálisok által nevelt lánygyerekeknek nincs nagyanyja, keresztanyja, nem lesz baràtnője akikkel ezekről beszélhet?


Ennyi erővel az se fogadhasson örökbe akinek volt abortusza és utána nem jön a gyerek mert lett volna lehetősége szülni nem igaz?


Meg igen éljen a gyerek bántalmazó szülőknél és legyen boldog hogy legalább külön neműek ugye? Azért tart itt az ország ahol, mert az emberek begyepesedettek, buták és rosszindulatúak

2018. júl. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%

Engem örökbefogadtak, de szinte csak anyám nevelt fel egyedül. Én úgy érzem nekem nagyon hiányzott egy apa az életemből és mintha mai napig azt keresném másokban.

Biztos más annak aki egy meleg családban nő fel, de én meleg létemre ha belegondolok milyen lett volna két meleg férfival felnőni azt kell mondjam bizarr. Nem választanám.

Persze ilyenkor mindenki jön a szélsőségekkel hogy ő ismer egy meleg párt akik tökéletesen nevelik a gyereket, olyan jó dolga még soha egy gyereknek sem volt mint neki. Bezzeg a hetero párnál láncon tartják, kékre-zöldre verik a szülők a kicsit, aztán egymást is. Hogyne, dehát a valóság az hogy akkor is ugyanakkora az esély rá hogy pocsék sorsa lesz a gyereknek ha meleg pár neveli, ha nem nagyobb. Sokan mondják, mennyi válás van és ez megviseli a gyereket. Van belelátásom a meleg világba és úgy mondom, hogy meleg férfiak között nagyítóval lehet keresni a stabil párkapcsolatokat. Persze most hirtelen minden válaszoló ismerni fog egy meleg párt akik "kiegyensúlyozottabb kapcsolatban élnek mint bármelyik hetero házaspár." Lehet de itt a többségről van szó nem az ismerősödről.

Nekem sokat jelentett hogy a férfias és nőies jelleg, a megfelelő biológiai nemekhez volt kötve a családban. Úgy érzem enélkül elég nagy zavar lenne a fejemben. Biztos sokan gondolják hogy ez milyen szexista non-sense, de ha visszagondolok gyerrkkoromra, serdülőkoromra akkor egyszerűen én így érzem és ezzel kár vitatkozni.

Magam sem fogadnék örökbe gyereket.

2018. júl. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%

Valóban cikizni fogja a környezete, de aki ezzel nő fel, az megtanulja kezelni. Sok fehér gyermektelen pár fogad örökbe roma gyereket. Ott is ugyanez a helyzet: a gyerekek csodálkoznak, de nem ítélkeznek, otthon elmesélik a szülőknek, a szülők megmondják a véleményüket és másnapra a gyereknek is az a véleménye. Az örökbefogadó szülőknek külön fel kell készülniük erre, és a gyereket is felkészíteni, hogy tudja kezelni a nehézségeket. Nem hiszem, hogy egy meleg pár erre nem lenne képes.


Egy stabil, szerető családban a gyerek el tudja sajátítani a megfelelő értékeket: mi a szeretet, hogyan kezeljük egymást egy kapcsolatban, miért fontos az egyenlőség, hogyan oldjuk meg a konfliktusokat stb. A tipikus férfi-női szerepek (fűnyírás, vasalás, stb) egyébként sem tartják magukat annyira, hetero szülőknél sem. A gyerek ettől még ugyanúgy találkozik a kortársaival és más emberekkel. Meg fogja tapasztalni, hogy a korabeli fiúk és lányok teljesen mások mint a szülei, és mint a hetero szülők.


Arról pedig, hogy ki beszélget a kislánnyal a melltartókról, vagy a kisfiúval az éjszakai magömlésről? Ha egy gyereket a kezdettől két apuka vagy két anyuka nevel, ez nem az első kínos kérdés lesz, amivel találkoznak. Ők is hallottak erről gyerekkorukban, meg tudják kérdezni, utánaolvasni, hiszen felnőttek. Mivel ők a szülők, természetes, hogy ilyen témákról is ugyanúgy tudnak beszélni a gyerekkel. (Egyébként sokszor a hetero szülőknél is teljes tabu a nemiség, és csak a kötelező minimumot hallja a gyerek virágnyelven, vagy még azt se).


Szerintem mindössze annyi hátránya származik ebből a gyereknek, hogy mások furcsán néznek rá emiatt. Lehet választani, hogy ez jobb, vagy intézetben felnőni nulla támogatással kilátások nélkül.

2018. júl. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
63%

# 5, egész pontosan mit kap egy állami gondozott gyerek, amit egy egynemű pár nem tudna neki biztosítani?


Heteró élettársak, meleg párok és egyedülállók ugyanolyan esélyekkel indulnak, tilos a megkülönböztetés. Csak olyan gyereket kaphatnak, akik egyetlen házaspárnak sem kellettek (időebb, roma, nem teljesen egészséges, vieselkedészavaros, és ezek kombinációja). Egyedülálló (heteró) várakozóként mondjuk nem örülnék, ha még a meleg párokat is elém sorolnák, de ez egyéni szociális problémám. Inkább legyen a gyerek egy normális szülő(k)nél (akár heteró, akár meleg), mint állami gondozásban.

2018. júl. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Direkt nem akartam a hetero szülők "verési" példájával élni, mert én is utálom ezt hallgatni. Tudom, hogy nem minden szülő veri a gyerekét, ezért hangsúlyoztam ki, hogy mi a jobb egy gyereknek. Államigondozásban élni vagy egynemű szülőkkel. Nem akartam semmi "támadó" kérdést feltenni, nyugodtan jöhetnek még a válaszok.
2018. júl. 2. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!