Miért van a babainkubátor előtt kamera? És ha valaki berakja a babáját, és utána egy orvosi vizsgálaton kiderül, hogy nemrég szült, mit csinálnak?

Figyelt kérdés
Elvileg oda név nélkül lehet berakni a babát,nem?
2018. aug. 7. 16:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem csinalnak. Joga van az anyanak ott hagyni a babat. Pont erre a celra van. Nem buntethetik meg erte.
2018. aug. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%
A mi kórházunknál nincs kamera.Csengő van ,hogy mikor valaki beletette csengessen és bőven van ideje eltűnni.
2018. aug. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szal orvos észreveszi,h nemrég szült. Hol a baba? Hát berakta az inkubátorba. Akkor az már nem is névtelen...
2018. aug. 7. 16:33
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha orvos eszreveszi megmondja h igen dr úr nem rég szültem.. ennyi
2018. aug. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Inkubátorba tenni a babát legális dolog.

Mikor beleteszi akkor van idő elbúcsúzni tőle ha akar, és elmenni.

Ha meg az orvos később rákérdezne hogy "hol a baba" akkor el lehet mondani, hogy mivel nem tudta gondját viselni ezért örökbe adta. Semmi nem fog történni, nem büntetendő.

2018. aug. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2018. aug. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Miért nem szül(sz) a kórházban? Ha gond van, ott az orvos. Ott aláírod a lemondó nyilatkozatot. Senki se fog zaklatni utána.
2018. aug. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék sem betenni,sem lopni babát,én boldogan és szeretettel várom a babám. A másik kérdést nem én tettem fel,ezt is csak egy régebbi kérdés kapcsán,ahol azt olvastam,hogy nincs kamera ilyen helyeken,erre tegnap a bejárat mellett láttam egy babainkubátort egy kamerával...
2018. aug. 7. 21:50
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A nőgyógyásznak mi köze van hozzá, hogy hol a baba? Nem népszámlálást végez, hanem vizsgál. Lehet otthon apukával, örökbe adva, béranyaként szült, ne adj' isten meghalt...

Nemrég szült? Igen. Ennyi.

2018. aug. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
88%

Legfeljebb azért van kamera, hogy lássák ha mozgás van és tudjanak menni a babáért. Esetleg a bűncselekmények kivédésére. Babát az inkubátorba helyezni teljesen legális lemondási forma, tehát senki nem fogja keresni. Ha látnak is a kamerán, nem ismernek fel és nem tudják meg az adataidat. Ha nagyon félsz, addig vegyél fel egy baseball sapkát vagy kendőt a fejedre, napszemüveget stb.


Az orvost nem fogja érdekelni hol a baba, legfeljebb a szülésed körülményei (volt-e komplikáció stb.) Ha bekerülsz a rendszerbe, tehát kórházban szülsz (én ezt javaslom, mert az otthon titokban szülés akár mindkettőtök életébe kerülhet, de a szülés közbeni sérüléseket is sokkal jobban helyre tudja állítani egy orvos), akkor ki kell töltened egy lemondó nyilatkozatot, és attól kezdve nem küldik rád a gyerekorvost, védőnőt. A lemondásnál sem kérdezget senki, nem kell magyarázatot adnod. Senkinek nem adnak ki információt rólad, csak olyat ami a babát érintheti, pl. örökletes betegségek.

2018. aug. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!