Gyámság vagy örökbefogadás?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Olyan helyzetbe kerültem,hogy testvérem gyerekének a gyámja leszek.Jár valamilyen támogatás?Örökbe is tudom fogadni?

Ne értsétek félre nem a pénz a lényeg csak mi se vagyunk milliomosok meg ha jár valami akkor az csak jó.


2018. okt. 30. 10:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?

Örökbefogadni akkor tudod , ha testvéred , ( és az apa , ha rajta van a születési anyakönyvi kivonaton ) lemond róla.

Ha örökbefogadod, és dolgoztál, akkor kapsz rá gyedet, ha nem dolgoztál , akkor gyest meg családi pótlékot. Semmi extra nem jár miért mit gondoltál?

Az megint más, valaki hivatásos nevelőszülő, de én úgy tudom egy családtag nem lehet.

2018. okt. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

5 éves.Apa nincs.Anya le fog mondani róla.

Csak azért volt ez a kérdés mert faluban lakok és ott megy a mende monda,hogy másnál is volt hasonló és kapott valamilyen támogatást.

2018. okt. 30. 10:43
 3/9 anonim ***** válasza:
Menj be a hivatalba és kérdezz utána..
2018. okt. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem családi pótlékot tudsz igényelni rá. Pont mintha a sajátod lenne. Arra sem kapsz "támogatást".
2018. okt. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Családi pótlék és családi adókedvezmény mindenképp jár. Az összege attól függ, van-e már saját gyereketek, és ha igen, hányan vannak.

Az önkormányzatot is érdemes megkérdezni, anyagi helyzettől függően lehetnek segélyek, de ez nem jár automatikusan. Ha örökbe fogadjátok, azzal a gyerek jogilag a saját gyereketekké válik, ugyanazok lesznek a jogaitok és a kötelezettségeitek, mintha te születés volna.

2018. okt. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Van nekem is 1 gyermekem.Egyenlőre csak a gyámja lennék aztán majd a többi.Mivel tartósan beteg ezért alapból emelt családi és 12 éves korig gyes.
2018. okt. 30. 13:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha örökbefogadod, akkor nincs semmi féle támogatás, hisz onnantól a saját gyerekedként fogod nevelni, tehát csak azok a támogatások járnak, amik minden normál esetben.
2018. okt. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nevelőszülőnek jelentkezel, és úgy helyezik el nálad a gyermeket, akkor jár a tiszteletdíj. Ehhez tudtommal egy tanfolyamot kell elvégezni, és nem vagyok biztos benne, hogy a rokon gyereket megkaphatod-e ezen a módon. Ha örökbeadhatóvá válik a kisgyerek és jelentkezik örökbefogadó szülő, akkor át kell adnod neki a gyereket, hiszen neki az az érdeke, hogy "valódi" családja legyen.
2018. nov. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha a gyámja leszel, akkor nem lesz örökbeadható, így nálad maradhat.

Csakádi pótlékot akkor is tudsz rá igényelni.

A gyámságot sokkal könnyebb elintézni (és gyorsabb, mint az örökbefogadás)

2018. nov. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!