Hogyan lehetne megváltoztatni őket, hogy nekik jobb legyen?

Figyelt kérdés

Hozzám kerül a nővérem két gyereke.Én leszek a hivatalos gyámjuk.7 és 9 évesek.Rengeteg nehézségen mentek keresztül.Nem voltak rendesen ellátva,tanítva az alap pl illem és higéniai alapokkal sincsenek nagyon tisztában.A másik gond,hogy nagyon de nagyon vallásosan voltak nevelve.Ezt úgy kell érteni,hogy kb. mindentől rettegnek mert a pokolra kerülnek stb...Emiatt nagyon gátlásosak is.Én mindent meg fogok/meg is teszek,hogy könnyebb legyen nekik.Esetleg valami ötlet,tapasztalat,hogy mivel tudnám segíteni őket.Pszichológushoz járnak,de nem igazán tanácsolt nekem semmit.Én amot próbálok az sok séta szabadban,sok rajzolás,agyagozás,gyurmázás,festés,hogy ezzel oldjam a stresszt nekik.Esetleg valami ötlet?

Előre is köszönöm.



2018. nov. 29. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érezzék, hogy szereted őket, és figyelsz rájuk.

A sok sok beszélgetés sokat segít. Így bizalom is épül köztetek, hogy később is merjenek mindent elmondani, illetve KÉRDEZNI. Mindenre válaszolj nekik, az ő szintjükön.

A vallásról is beszélgethetsz velük. Nem tudom, te mennyire vagy vallásos, de elmondhatod nekik, hogy vannak hívők, szerintük van pokol, és vannak nem hívők, szerintük nincs pokol. Nem kell így egyszerre mindent, lehet apránként.


A lényeg, hogy FELTÉTEL nélkül szeresd őket, sok sok türelmed legyen, és hidd el, alkalmazkodni fognak a te életedhez, felfogásodhoz.

2018. nov. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jót tenne nekik, ha sokat lennének a saját korosztályukban: játszótéren, barátokkal. Látnák, hogy a többiek hogy viselkednek, felszabadultan játszanak. Egy barátságos vallásos közeg sem lenne rossz, ahol láthatják, hogy nem minden fekete és fehér, és a vallás nem a tiltásról és a büntetésről szól.
2018. nov. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!Nem rég irattam be őket sportolni.Ők választhatták ki mihez van kedvük.Azt nagyon szeretik.Heti 2x járnak.Beszélgetni szeretnek,de a "kényes" témáktól,mint pl.pokol-menny,vagy hogy mik történtek velük a múltban elzárkóznak.Nem erőltetem,de mindig mondom,hogy ha bármikor akarnak,jól esik,beszéljünk róla.Akár mit kérdeznek,válaszolok(persze az ő szintjükön).Lehet szégyen,de néha nagyon fáradtnak érzem magam.Türelem türelem türelem tudom.Olyan jó lenne ha ők is boldogok lennének és sikerülne "helyrehozni"a leküket...
2018. nov. 29. 11:45
 4/7 A kérdező kommentje:
még annyi,hogy én egyáltalán nem vagyok vallásos.Soha nem is voltam.Én nem lebeszélni akarom őket,de ők most a vallásban nem örömet,hanem rettegést látnak.Azt szertném,hogy mást is megismerjenek,és ha nagyobbak lesznek szabadon választhatnak miben hisznek
2018. nov. 29. 11:48
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha szóba jön, elmondhatod, hogy te nem vagy hívő. Ettől lehet, hogy kicsit megnyugszanak, és esetleg könnyebben beszélnek a múltról.


Itt egy jó lehetőség, a karácsony.

Mutasd meg nekik, hogy lehet a szeretet ünnepe. Lehet ünnepelni a vallást kizárva is.

Díszítsetek együtt fát, és ajándékozzátok egymást (azaz te őket). Legyen boldog élmény nekik.

2018. nov. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a pokol dolgot azért árnyald náluk, hogy nem kerül valaki apróságért a pokolba, illetve h a szándék a fontos, összességében. De nagyon nem kell erőltetni a témát.
2018. dec. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat/válaszokat.ment a zöld kéz mindenkinek.Igyekezni fogok.Remélem pár hónapon belül kicsit megnyugszanak...
2018. dec. 3. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!