Mit tehet ilyenkor egy apa? Örökbeadhatja az anya?

Figyelt kérdés

Soha nem volt együtt normálisan az anyával évekig beszélgettek neten soha nem találkoztak. Aztán az apának lett egy párja aki a gyerek anyjának a barátnője. Hónapokkal később ez ki is derült sok vita volt emiatt szét is mentek és anyuka és apuka közt megtortent aminek megkell.

Az anyának volt férje ezt az apa nem tudta.

Közben az apa kibékült az anya barátnőjével. Az anya férje aki ugye a gyerek törvényes apja lesz,kijelentette, hogy a gyerek örökbe lesz adva amint megszuletik. Mit tehet az apa? Apasági pert indíthat azt tudom, de lezajlik az amíg az örökbe fogadás nem lesz visszafordithatatlan? Tudtok Győrben nagyon jó csaladjogi ügyvédet? A pénz nem számít.



2019. jan. 2. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Konkrétan nem találkoztam ilyennel, de szerintem ha megindítja az apasági ügyet, akkor addig nem lehet semmiféle örökbefogadás. Amúgy sem megy gyorsan, a barátnőmék egy olyan babát kaptak, akit már haza sem vittek a kórházból, mégis 13 hónaposan zajlott le a papírmunka, hogy örökbe adható legyen, akkor kapták meg (csak a háttérmunka, nem volt semmi bonyolító tényező!!!!!!!!!!!). Szóval ne félj, nem viszi el senki a gyereket 2 hét alatt.
2019. jan. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%

Az anya dönthet úgy, hogy már a kórházból sem viszi haza a picit, hanem lemond róla, ekkor azonnal örökbe adható lesz!


ÉN ezt tenném, főleg ha lenne lóvé:

1.: Elindítanám az apaságit. Még a születés előtt!

2.: Odaküldenék egy ügyvédet az anyához és a palijával egy ajánlattal: X összeg, és hivatalosan az apáé a gyerek vagy bézbózütő, autóbaleset, lakástűz,... szóval meghalnak.

2019. jan. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
13%

[link]


Nem olvastam végig, de azt hiszem annyi a lényeg, hogy akkor van esélyed, ha a gyermeknek az az érdeke, hogy hozzád kerüljön ismeretlen örökbefogadókkal szemben. (Mert sajnos egyébként a férjet tekintik automatikusan apának, amit nem támadhatsz.)

2019. jan. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
győri örökbe fogadó szülő vagyok családjogi ügyvédet nem ismerek, de a területi TEGYESZ örökbe fogadási tanácsadóját igen... nem kell félni , az ő feladatuk mindent megtenni azért, hogy a gyermek a családban maradjon, tehát nem a fő feladat az örökbe adás, hanem ha lehet a családban tartás.. ha gondolod írj privit és megadom a nevét-telefon számát.. biztos vagyok benne, hogy segít mit kell tenned ilyen helyzetben, hogy minél hamarabb hozzád kerüljön a kicsi (az anya is örökbe akarja egyáltalán adni?)
2019. jan. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%
Sajnos az örökbefogadás úgy működik, hogy ebben az esetben a férj hozzájárulása kell, nem a vérszerinti apáé, így a helyzetet mindenképpen úgy intézném, ahogy előttem írták. A legtöbb helyen a megyei tegyesznél egyetlen örökbefogadási tanácsadó fogja össze az összes örökbeadást, így az apasági per mellett Neki jelezném a helyzetet, vele át is tudod beszélni, hidd el, segítőkész lesz!
2019. jan. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!