Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Egy városban az igazi szülőkkel?

Egy városban az igazi szülőkkel?

Figyelt kérdés

Tudja, hogy örökbefogadott gyerek és kB 7-8 éves kora óta ha nagyon mérges mindig azt kiabálja, hogy meg keresi az igazi szüleit, elmegy tőlünk stb, sajnos nagyon lázadóvolt mindig is, most 14 éves . 18 évesen majd erre lehetősége is lesz, nyílt örökbefogadás volt. Egy nem túl nagy városban élünk. És néhány napja jöttünk rá, hogy ők is itt élnek néhány hónapja.

Szerintetek?

Elmondjuk neki? Vagy várjunk 4 évet?



2019. jan. 7. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Mármint mit kellene elmondani, hogy kik a vérszerinti szülők és hol élnek ? Nem kellene.

Kb minden gyerek így viselkedik, ha épp lázadó időszakban van. Nálunk a férjem kapja a "Nem vagy az apám" kirohanást, nekem jut a "nem vagyok a tulajdonod" mondóka. Na bumm. Majd elmúlik. A férjem valóban nem az apja, én nem vagyok a tulajdonosa, de attól még bizony mi vagyunk a szülei

2019. jan. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Attól félünk, hogy ha megtudja, hogy 4 évig eltitkoltuk, hogy itt éltek pár utcányira akkor mégmesszebb kerül tőlünk. Az anyja leánykori nevét tudja, a Facebook előzményekben ott volt, hogy rákeresett... Attól is félek, hogy elmondjam és attól is, hogy eltitkoljam. Patt helyzet.
2019. jan. 7. 15:11
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Ha te tudod, akkor gondolom a vérszerinti anyja is tud rólatok.

Ez legyen az ő dolguk, ne avatkozz bele. Így jársz a legjobban.

Ha felveszik egymással a kapcsolatot, attól még te nevelted és te vagy az anyukája.

2019. jan. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus kellene. Aki jártas a témában
2019. jan. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is orokbefogadasban jartas pszichologus kellene. Az Agacska Alapitvany is foglalkozik ilyen kerdesekkel (mi hozzajuk jártunk orokbefogado tanfolyamra), tanacsot adnak szerintem telefonban is, de ugy tudom, szerveznek kulon az orokbefogadott fiataloknak es kulon a szuloknek is segítő csoportokat. Keress rajuk a neten telefonszamert.
2019. jan. 8. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyerek kapcsolatot akar teremteni, abban a vér szerinti szülőnek is partnernek kell lenni. Ők mit gondolnak erről? Nyílt örökbefogadásnál lehetséges minimális kapcsolattartás a vér szerintiekkel (képek küldése a gyerekről, évente látogatás stb.), de szinte mindig a szülőanya az, aki ilyenkor megszakítja a kapcsolatot, és többé nem akar tudomást venni a gyerekről. Ha ez nálatok is így van, hiába keresi őket, szimpla zaklatásnak minősül.


Az "igazi szülők" megfogalmazás nagyon szúrja a szememet. Az igazi szülei ti vagytok! Nem azok, akik lemondtak róla, hanem akik éveken át nevelték. Ha te is ezt a szót használod a vér szerintiekre, vagy nem javítod azonnal amikor ő használja, azzal beismered, hogy jogosan tartja őket az igazi szüleinek, pedig ez nem így van.


Nagyon fontos, hogy ne vedd magadra az elutasítást! A gyerekek lázadnak, a kamaszok még inkább. Mindegyik, attól függetlenül, hogy örökbefogadottak-e. A vér szerinti családban élők között is vannak nagyon nehéz esetek. Ilyenkor a gyerek sokkal erősebben éli meg az érzelmeit és nehezebben tudja magában tartani őket. Ha valamiért haragszik, százszorosan érzi a dühöt, és fájdalmat akar okozni neked. Ez nem miattad van, hanem a kamaszkorral járó változások miatt.

Próbálkozik, feszegeti a határokat, és olyat mond, ami a legjobban fáj neked. Az örökbefogadottak kezében hatásos fegyver azzal fenyegetni, hogy elhagyja a szülőt. Ha azt látja, hogy bánthat ezzel, megismétli ha legközelebb dühös lesz. A szülőanyát nem ismeri, ezért könnyű őt tökéletesnek és áldozatnak elképzelni, akitől "elvették a gyerekét" de örökké emlékszik rá és várja vissza. A valóságban ez nem így működik, ezért nem kell aggódnod.


Ha szerinted nagy az esélye, hogy a gyereked magán akcióba kezd a hátad mögött és felkeresi a szülőket, akkor jobb ezt megelőzni. Beszélgess vele sokat erről. Ha ragaszkodik a találkozáshoz, te vedd fel előbb a kapcsolatot a vér szerinti anyával, és ne egy 14 éves kamasz állítson be hozzá váratlanul, tele indulattal. Ha ők is beleegyeznek, találkozhattok együtt (mindenképpen veled együtt), és megismerkedhetnek. Azt nem kell titkolni, hogy a városban élnek, de azt nem mondanám el, hogy pontosan hol.


18 évesen is csak a vér szerintiek beleegyezésével veheti fel a kapcsolatot. Utána tényleg azt csinál amit akar, de hacsak nem rontottátok el a nevelését nagyon, mindig ti lesztek a biztos pont. Felnőtt fejjel könnyebb ezt beismerni.


Ahogy az előzőek írták, érdemes lenne szakember segítségét kérni. Az örökbefogadást közvetítő szervezetnél érdeklődjetek, mert ők ismernek hozzáértő pszichológusokat.


A gyerek érdeklődése a vér szerinti szülei iránt egyáltalán nem probléma, és nem is szabad akként kezelni. Ha kérdez, válaszolj, ha nem érti magyarázd el. De soha ne hagyd magad ezzel fenyegetni, mert ő is nehéz helyzetben van, és csak elbizonytalanítaná.

2019. jan. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
én az őszinteség híve vagyok... ha valamit elhallgatsz, eltitkolsz annak csak rossz vége lehet :) amúgy meg mivel nyílt örökbe fogadás volt, tehát ismered-találkoztál a vér szerinti anyával, ha úgy érzed-látod, hogy elég érett rá a gyermeked, hogy találkozhatnának, akkor ülj le vele, beszéld meg vele hogy segítesz neki, keresd meg TE a szülőanyát, beszélj vele, hogy ő egyáltalán szeretne-e találkozni... nekem is van egy örökbe fogadott kisfiam, szintén nyílt öf volt, egy városban élünk azóta is, futottunk is már össze véletlenül, nekem ez nem okoz problémát, az se fog, ha nagyobb korában majd a fiam szeretne találkozni vele.. mellette leszek és segíteni fogok neki, nem fogom megvárni a 16 évet ha előbb szeretné... most még csak 5 éves(bár tény: törvény szerint 18 évesen keresheti meg egyedül a vér szerinti szülőt, de 16 évesen is megkeresheti az örökbe fogadó szülő engedélyével- én úgy gondolom ezek főleg a titkos öf-ra vonatkoznak )
2019. jan. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!