Sok olyan eset van, hogy örökbefogadott gyerekek fiu és lány is, fel keresi a szüleit vérszerintit, vagy az előző életéről érdeklődik?

Figyelt kérdés
2019. jan. 25. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem kamaszkorban, vagy fiatal felnőtt korban mindenkit érdekel, hogy ki is ő valójában, honnan jött, kik a szülei, miért hagyták őt el.
2019. jan. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Az a jó, ha a gyerek már egészen kicsi korától kérdezhet a múltjáról és a vér szerinti családjáról, a szülei pedig nem hallgatják el amit tudnak. Természetesen a saját szintjén kell vele beszélgetni, tehát egy 5 évessel még nem kell megosztani, ha nemi erőszakból született. Az örökbefogadás nagy lelki terhet jelent a gyereknek, és a szülő úgy segíthet ezt feldolgozni, ha nyitottan és pozitívan áll hozzá. Az a normális, ha a gyerek érdeklődik, mert az azt jelenti, hogy a családi légkör megfelelő ehhez, és segíti feldolgozni a terhet, hogy a vér szerinti anyja eldobta. (Természetesen mi felnőttként már tudjuk, hogy ez nem ilyen egyszerű, és nem feltétlenül rossz ember az, aki döntés elé kerül. Egy kisgyerek ezt csak akkor értheti meg, ha a szülők elmagyarázzák, ezért nagyon fontos, hogy kérdezhessen, és megfelelő válaszokat kapjon. Pl. "Elhagyott" helyett "ránk bízott".


Az is normális, ha találkozni szeretne az életadóval. Ezt legkorábban 14 évesen kezdeményezheti. Mivel ez az egyik legérzékenyebb korszaka, fontos hogy a szülő már kicsi korától készítse fel erre, hogy ne akkor zavarodjon össze. Sokkal nehezebb kamaszként egyszerre feldolgozni a hazugságokat és ferdítéseket, mint gyerekkorban a saját szintjén lassanként beépíteni az élettörténetbe az igazságot.

2019. jan. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbben megkeresik a szüleiket, ennek van hivatalos útja, a gyámügyön kérvényezik és az küld levelet az örökbeadó szülőnek. Adatot nem adnak ki a szülőről és a szülő el is utasíthatja a keresést. Mivel a gyámügy azon a címen keresi az örökbeadót, ahol az örökbeadáskor lakott, sokszor nem is találják. Ahogy előttem is írták, 14 évesen kérvényezheti ezt először a gyerek, ekkor az örökbefogadó szülei engedélye is kell, de a gyámügy elutasíthatja, például amiatt, mert szerintük túl sokkoló lenne a találkozás 14 évesen, vagy pl erőszak miatt emelték ki a családjából. Nagyon jellemző, hogy a folyamatos belső kérdések ellenére nem tizenévesen kezdeményezik a kapcsolatfelvételt, hanem huszonévesen, amikor saját család alapítása előtt állnak és úgy érzik, stabilak egy ilyen helyzet kezeléséhez. Van, aki annyira haragszik a szüleire, hogy csak a testvéreit keresteti (az örökbeadott testvéreket a gyámügyön keresztül kerestetheti, ha azok is felnőttek). Szóval a megkeresés nagyon gyakori, de ha nem is keresi, akkor is érdekli a régi élete, csak megelégszik azokkal az információkkal, amiket az örökbefogadóktól kaptak. Szóval ez nem egy olyan dolog, amit csak úgy el lehet zárni az agyban, folyton ott motoszkál és minden életkorban újra és újra fel kell dolgozni.
2019. febr. 9. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én akiket ismertem / ismerek örökbefogadottakat, ők nem keresték őket.
2021. aug. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
hát mindenkinél változó
2021. aug. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!