Nemzetközi örökbefogadás?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam hogy külföldről szeretnék örökbefogadni.

Tudom hogy macerás és próbáltam utánajárni a dolgoknak. De ha esetleg valaki tud arról valamit hogy is zajlik pontosan akkor azt előre is köszönöm.



2019. febr. 16. 23:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

6-10 millió forintnál indulnak a költségei (országtól függően), amiben nincs benne, hogy ott kell majd élned/élnetek pár hetet, vagy többször kell oda utaznod. Csak olyan országokból fogadhatsz örökbe, amelyikkel van nemzetközi megállapodás erről. Elmaradottabb régiókból tudsz főleg örökbefogadni és ott is csak olyan gyereket, akit nem tudtak országon belül örökbe adni, tehát főként nem tökéletes csecsemők kerülnek külföldre (ugyanúgy, ahogy Magyarországon). A felkészítő lépéseket ugyanúgy Magyarországon kell megtenned, elsőként itt kell határozatot szerezned: el kell menni pszichológiai vizsgálatra, tanfolyamra, ellenőrzik a lakhatásod és a vagyoni helyzeted.

[link]

2019. febr. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2019. febr. 20. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!