Valóban az utcára teszik az árvaházi gyerekeket 16 éves koruk után Ukrajnában? Ha igen, hogyan alakul utána az életük?

Figyelt kérdés
2019. febr. 25. 13:05
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Hát azt nem tudom mi a helyzet Ukrajnában, és hogy ott hogyan alakulnak a jogszabályok ezzel kapcsolatban. Nálunk Magyarországon is elég összetett a dolog. Itthon ha jól tudom 18 éves korukig maradhatnak a gyerekek állami gondozásban, utána szabadjára vannak engedve és legtöbbször itt törik meg legjobban az amúgy sem egyszerű életük, mert nem tudnak mit kezdeni azzal, hogy egyedül kell boldogulniuk. Ha jól tudom kapnak induló tőkét ami az évek alatt összegyűjtött szociális támogatásokból, esetleges árvaellátásból félretett pénz, ugye ez mind attól függ mennyi időt töltöttek a rendszerbe. Az évek alatt az állam gyűjti nekik a pénzt és mikor kikerülnek a rendszerből ezt megkapják és szabadon felhasználhatják bármire. Illetve pályázhatnak is lakástámogatásra is egy bizonyos összeg keretében, de azt már csak lakásra költhetik. Sajnos ezek a gyerekek a rendszerbe ragadtak, különböző okok miatt nem tudták őket örökbefogadni sem így a továbbiakban nem gondoskodik senki sem róluk, csak ők saját magukról. Ukrajnában is hasonló lehet a rendszer, bár lehet h még rosszabb mint nálunk, de az biztos, hogy nagyon nehéz élet vár rájuk.
2019. febr. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!