Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbefogadás? Milyen ötlet?...

Örökbefogadás? Milyen ötlet? Idősebb gyereket is?

Figyelt kérdés
Most 17vagyok. Nyilván nem most szeretnék örökbefogadni... Elképesztően szomorúnak tartom azoknak a sorsát akik család nélkül nőnek fel,és képesnek érzem magam arra lelkileg hogy segítsek rajtuk. Tudom ez gyerekesnek hangzik. Szerintetek milyen ötlet? Mennyire tud egy idősebb gyerek beilleszkedni egy családba?

2019. febr. 26. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ez egy bonyolult kérdés. Fiatal vagy még. Lehet, hogy alkalmas leszel erre, és még 7-10 év múlva is így fogsz gondolkodni. De lehet, hogy addigra úgy érzed, hogy ez nem a te utad. Van egy szuper oldal: orokbe.hu, rengeteg jó és őszinte cikk van ezekről a kérdésekről.
2019. febr. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb gyerek a nevelőotthonokban nem örökbefogadható, mert a szülők nem mondtak le róluk.

Az örökbefogadható gyerekek (pláne egészséges, fehér babák) pillanatok alatt találnak szülőket, az átlagos várakozási idő több mint öt év.

Beteg (down szindrómás, magzati alkohol szindrómás), roma kb 2 év várakozás után "jut".

2019. febr. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat!
2019. febr. 26. 20:39
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Megihletődtél az Instant család filmből? ;) bocsi
2019. febr. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az idősebb gyerek is be tud illeszkedni, de eltörölni nem tudod a múltját és azt hozza magával, Neked is együtt kell vele élned. 25 évesen fogadhatsz először örökbe, a legtöbb megyében előbb tudsz már jelentkezni, de csak 25 évesen ajánlhatnak ki gyereket. A gyerek minimum 16 évvel fiatalabb kell hogy legyen. Ha 4-5 éves gyereket fogadnál be, már az is ritkaság, főleg, ha ezt fiatalon teszed. A legtöbben 3 év alatti gyerekre várnak.
2019. márc. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még sokszor gondold át a "tervedet", de ahogy írtad is, ez még úgysem aktuális. A kérdésedre válaszolva én úgy gondolom, hogy ha lehetne vér szerinti gyermekem, biztos inkább szülnék. De az a gondolat, hogy "megmenteni" egy-két gyereket nagyon szép, de én csak akkor választanám, ha nem lehetne más úton gyermekem. Ha örökbe fogadnék, mindenképpen minél kisebb gyermeket csecsemőt fogadnék örökbe, mert úgy gondolom, hogy ilyen esetben a hagyományos családdá alakulás egyszerűbb, és talán a későbbi helyzetek is jobban kezelhetők, mint egy máshol/máshogy szocializálódott gyermek esetén. Az is igaz viszont, hogy a csecsemőket többen örökbe szeretnék fogadni, mint az idősebbeket, így az idősebb gyereknek csak akkor van esélyük családra találni, ha vannak ilyen anyák/apák, mint amilyen te is vagy. Úgyhogy szerintem gondolkozz még ezen az egészen sokat, és aztán úgyis úgy fogsz dönteni, ahogy a te életedben azt a legjobbnak tartod.
2019. ápr. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!