Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Egyedülálló férfiként milyen...

Egyedülálló férfiként milyen eséllyel lehet gyermeket örökbe fogadni?

Figyelt kérdés
30 éves férfi vagyok, nagyon szeretnék családot, és a szabadidőmet legszívesebben ezzel tölteném. Viszont a nőkből maximálisan kiábrándultam, és teljesen alkalmatlannak (és érdektelennek) látom a nagy többséget erre. Arra gondoltam, hogy nem várnék tovább, és örökbe fogadnék egy kisgyereket, akit magam nevelnék.
2019. márc. 19. 21:11
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
44%

Egy gyereknek HARMONIKUS család szükséges, amiben mind a két nem képviselteti magát.

A női mintát ki fogja neki megmutatni, hogy egy nő hogyan viselkedik, vagy, hogy milyen? Te ezt férfi szemszögből nem fogod tudni neki elmagyarázni.

Pl. fiút fogadsz örökbe, és eljön az ő számára is a csajozás, akkor mit fogsz neki erről tanítani? hogy inkább kövesse a te példádat?

Egy gyerek egészséges fejlődéséhez egy nő és egy férfi szükséges.

2019. márc. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
77%

Kb. esélytelen vagy. Annak se egyszerű, aki mindent meg tud adni.

Van pszichológiai alkalmassági: ott garantáltan elhasalsz.

2019. márc. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim válasza:
69%

Hát, kétlem, hogy így van esélyed rá..

Mellesleg, meg egy anya nélkül hogyan tudnál egy egészséges pszichével rendelkező gyermeket nevelni? Nem véletlen van anya és apa, mindkettő más feladatokat lát el egy gyermek életében, de mindkettő szükséges hozzá..

Meglepő, hogy családot szeretnél.. :)

Mármint én nem sok férfitől hallom ezt, de hidd el, hogy a 30 feletti nők közt is akad aki szeretne családot, csak úgy van, mint Te, nincs hozzá megfelelő férfi.. Szerintem várj még vele, hátha betoppan az életedbe az, akivel nem lesz kérdéses a családalapítás..


N

2019. márc. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
85%
Igaz, amit az előző írt, de tegyük azt is hozzá, hogy a nevelőintézethez képest mennyivel többet tud nyújtani valaki, aki szeretetből neveli a sajátjaként.
2019. márc. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
1: Ezzel maximálisan egyetértek, valóban ez az ideális. De nézz már körül kérlek a mai nők között! Tőlük várod a női mintát? És azt azért te sem gondolhatod, hogy az intézetben jobb helye van...
2019. márc. 19. 21:23
 6/34 anonim ***** válasza:
79%
1-es ezt azoknak is elmagyarázod akik elválnak mert vagy kizárólag a saját "boldogsága érdekli vagy mert jó volt félredugni egyszer -kétszer.Vagy nekik nem?
2019. márc. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
49%

#5

Kössz az általánosítást, te..... Inkább finom vagyok és nőies.

Tudod, nemcsak olyan nők vannak, akik csak megcsinálják a pasival együtt a gyereket és aztán nem foglalkoznak vele, odaadják a telefont a gyerek kezébe..stb. Léteznek normális nők is, én is ide tartozom. Tökéletes szülői mintát kaptam, ezt a vonalat fogom tovább vinni. Van egy jó párom, aki úgyszintén hasonló nézeteket vall. Egy gyerekkel foglalkozni kell, szeretni, törődni vele.

És arra befizetek, hogy egy intézetis gyerekből te egyedül egy normális értékkel rendelkező érett felnőtt tanult embert tudnál nevelni.

2019. márc. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
29%
A helyedben en nem beszélnék női mintaról!
2019. márc. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 Noblesse Oblige ***** válasza:
68%

Igazából szerintem jóesélyed van rá. Vizsgálják a

- személyiséged, élethelyzeted alkalmas-e az örökbefogadásra (->pszichológusi vizsgálat)

- lakáskörülményeid megfelelőek-e (->környezettanulmány)

- egészségi állapotod milyen (->háziorvosi vizsgálat)

- el tudjod-e tartani a gyereket (->jövedelemigazolás)


+ meg kell csinálni az örökbefogadási felkészítő tanfolyamot és kell szerezned engedélyt.


Ha érettnek érzed magad rá, akkor sok sikert kívánok!

Szerintem nagyon szép tőled, hogy egy gyermeket kiemelsz az árvaságból és magadhoz veszed, felneveled.

2019. márc. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
74%
Ne haragudj, de aki ennyire lelki sérült az gyerek közelébe se menjen!!! Tele vagy gyűlölettel, nyilván a sikertelenséged miatt, vagy mert teljesen irreális elképzeléseid vannak arról, hogy milyenek is a nők. Így nem tudsz egészséges lelkületű gyereket felnevelni, nem vagy alkalmas az apaságra. Sokkal alkalmasabbnak tartok egy komolytalanabb, de egészséges lelkű nőt az anyaságra, mint egy gyűlölettel teli, lelkisérült férfit. Egy gyereknek szüksége van anya- és apafigurára.
2019. márc. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!