Roma gyermek örökbefogadása?

Figyelt kérdés

Olyanok válasza érdekelne, akiknek van személyes tapasztalata! A rasszisták pedig kíméljenek meg a véleményüktől...


Édesanyám szociális területen dolgozik, nagyon jóindulatú és segítőkész embernek tartom, mégis szent meggyőződése, hogy a cigányoknak a vérében van a problémás viselkedés, a lopás, a bűnözés. Bevallom, hogy mivel gyerekkorom óta ezt hallgatom, most örökbefogadás előtt állva nagyon nehezen vonatkoztatok el tőle és nem akarok úgy belevágni, hogy nem tudok tiszta döntést hoz i ezzel a témával kapcsolatban.


Nagyon érdekel, hogy akiknek SZEMÉLYES tapasztalata van - akár ha közvetett is - azok mit gondolnak erről a kérdésről.


Köszönöm!


2019. ápr. 1. 21:04
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
(Talán nem volt elég világos: engem a bőrszín önmagában nem érdekel)
2019. ápr. 1. 21:05
 2/39 anonim válasza:
52%
Ha újszülöttet fogadsz, szerintem nem lehet gond. De már egy hat-nyolc éves, ha olyan helyről jött, lehet problémás.
2019. ápr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
81%
Annyira személyes, hogy a közvetlen szomszédommal történt , ennek már olyan 25 éve. Örökbe fogadtak egy roma kislányt, kilenc hónapos korában. Persze nagyon aranyos volt, szerettük , sokat jártunk át hozzájuk. Utána elköltöztek, de megmaradt a kapcsolat. Később mondták, hogy iskoláskorban kezdődtek a problémák, először is tanulási nehézségek, amiket visszavezettek valószínű a terhességben az anya életmódjára, problémás viselkedés stb. Azóta nem tudom mi van vele. De biztos , hogy akkor mondták a faluban hogy ugye " előjött a vére ".
2019. ápr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
82%

Anyukám óvónő volt. Már nyugdíjas 1 éve. Volt a csoportjában 1 örökbefogadott roma gyerek. Gazdag magyarok fogadták örökbe,szépen nevelték,de mégis már óvodában látszott a viselkedésén a "vére". Ez van,ezzel nem lehet mit tenni. Ezzel együtt nagyon szerették!


Ez pont ugyanolyan dolog,hogy én pl. örököltem az introvertáltságot apámtól. Akkor az a roma kisfiú is örökölhette az életrevalóságot,csibészséget,stb.

2019. ápr. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
61%
A tanulási nehezség az pont akárkivel előfordulhat. Én konkrétan ismerek egy párt, akik DIREKT roma gyereket fogadtak örökbe, másfél évesen. 3 éves koráig találkoztam velük rendszeresen. Annyit tudok, hogy el van maradva a korától, de ez fehér gyereknél is előfordul, akinél csak az egyezik, hogy nem az anyukájával él. Csecsemőotthon, stb...És még utána ki tudja, mit örökölt. Ismerek olyat, aki nevelőszülő, 3 testvért nevelnek, félug romak. Ebből egyik újszülött kortól van náluk. Tündériek mind a 3-an. De még a legnagyobb is ovis. Tehát nxilván nem lehet megmondani, mi lesz kamasz korban. De nem gondolnám, hogy ha pl sz újszülött kortól nevelt bármi rossz minta miatt lenne ilyen meg olyan később.
2019. ápr. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
93%

Közvetett:

Volt osztálytársnőmet babaként fogadták örökbe. Értelmiségi, jómódú szülők. Rengeteget foglalkoztak vele. Ajándékok, utazások,sok barátnő. Nagyon aranyos kiscsaj volt. Senki nem piszkálta a származása miatt, pedig rajta tényleg lehetett látni.

Tini korban kezdődött a baj. Lopni kezdett a szüleitől, elszökdösött. 14 évesen többször idősebb pasiktól vitték haza. Középiskolába már nem ment, pedig az anyukája beíratta.

15 évesen lelépett az első élettársához, azóta 4 gyereke van 4 apától, most jön az 5-ik. Egy putriban él. A szülei egy ideig támogatták, az unokáknak vásároltak, de amikor az alkoholista férje minden pénzt piára költött a csaj meg mellé állt, a szülők megszakították velük a kapcsolatot és kitagadták az örökségből.

Nagyon sajnálom őket! Nagyon rendes, jó emberek és borzasztóan megviselte őket a lányuk viselkedése.

2019. ápr. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
88%
5- os, irtam tanulasi nehezseg ES problemas viselkedes.
2019. ápr. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
63%
A mi környékünkön sok a nevelőszülő van egy férfi és egy nő ismerősöm akik nevelőszülők,egy saját gyereküket nagyon szépen felnevelték diplomás nem volt problémás gyerek..aztán kivettek a gyerekotthonból egy pár hónapos kisfiút nem tudom pontosan hány hónapos volt akkor mikor hozzájuk került de utána már az óvodában nagyon csúnyán viselkedett,csünyán beszélt,köpkölődött csúfolkodott stb stb (nem mondom hogy a nem roma nem csinálhatja) aztán elment iskolába úgy elszökött hogy a rendőrök keresték,több rendőrségi ügye is volt,meglopta a nevelő szüleit stb aztán vissza kellett adnia a fiút mert már féltek tőle..hívogatta őket az intézetből hogy visszaszökik hozzájuk....,egy másik családba kb 14 évesen került egy lány alig volt ott pár hónapot kiderült terhes volt már mikor oda ment csak titkolta aztán ott a faluba is mindenki meg*ugta.. De biztos van ellenpélda is.Én még ezek után sem mondom hogy nincs kivétel,meg hogy a vérében van,sok függ a neveléstől a környezettől..
2019. ápr. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
85%
Egy ismerős lelkész házaspár örökbefogadott 3 cigánygyereket, akik testvérek. Egyszerűen nem bírnak velük, borzasztó, ahogy viselkednek.. Anyukádnak igaza van.
2019. ápr. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
88%
A 3.szomszédom nevelőszülő akikhez 4-5 éves korában került egy testvérpár egy fiú egy lány, a fiú már 17 éves de vissza kellett adniuk mert elszökött otthonról nem ment haza,neki ment a nevelő apjának nyakánál fogva tette fel a falra..megbukott az iskolában.15-6 éves korában dohányozni inni drogozni kezdett..a húga meg nagyon jó tanuló semmi baj nincs vele 15 éves..
2019. ápr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!