Roma gyermek örökbefogadása?

Figyelt kérdés

Olyanok válasza érdekelne, akiknek van személyes tapasztalata! A rasszisták pedig kíméljenek meg a véleményüktől...


Édesanyám szociális területen dolgozik, nagyon jóindulatú és segítőkész embernek tartom, mégis szent meggyőződése, hogy a cigányoknak a vérében van a problémás viselkedés, a lopás, a bűnözés. Bevallom, hogy mivel gyerekkorom óta ezt hallgatom, most örökbefogadás előtt állva nagyon nehezen vonatkoztatok el tőle és nem akarok úgy belevágni, hogy nem tudok tiszta döntést hoz i ezzel a témával kapcsolatban.


Nagyon érdekel, hogy akiknek SZEMÉLYES tapasztalata van - akár ha közvetett is - azok mit gondolnak erről a kérdésről.


Köszönöm!


2019. ápr. 1. 21:04
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom mi rossza t írtam ami miatt lepontoztak,csak "saját" tapasztalatot írtam le hiszen ez volt a kérdés...
2019. ápr. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
86%

En ugy tanultam, h a bunozesre valo hajlam(!) orokolheto.

A koznyelv leegyszerusitve, ezert mondja, h a vereben van...

Az ember belso tulajdonsagait a genek es a kornyezete alakitja ki.


Szoval, lehet anyukadnak igaza van, te ismered, ha jo szakembernek tartod, bizz meg edesanyad szavaban!

2019. ápr. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
97%
Bár nem roma, de közvetlen tapasztalatom van abban, hogy a környezet és a nevelés mellett nagyon meghatározóak a gének. A kislányom apukája dél-olasz. Sajnos elég korán elváltunk, és később újra férjhez mentem, a férjem magyar. A lányom Magyarországon született és nőtt fel, két magyar által nevelve, mégis rengeteg olasz vonás van benne. A férjem és én is nyugodt, kiegyensúlyozott, rendszerető, precíz emberek a vagyunk. A lányom pedig igazi életművész, nagyon temperamentumos, hirtelen haragú, szenvedélyes, hangos, tehetséges a művészetekben, de nagyon trehány. Néha elképedek, hogy mennyire úgy viselkedok, mint a volt anyósom, pedig jelenleg többezer km-re élünk tőlük.
2019. ápr. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
90%
Egy ilyenről tudok a baráti körben. A házaspár kb. 35 éves volt, amikor örökbefogadtak egy roma kislányt (2-3 éves lehetett akkor). Jó körülmények között éltek, szépen nevelték, iskoláztatták, mindent igyekeztek megadni neki. Sokat vitték hasonkorú gyerekek társaságába. A kislány általános iskola felső tagozatában kezdett rontani a jegyein, nem járt be órákra. Amikor a szülők utánajártak, kiderült, hogy apja korabeli buszos pasasokkal tölti az idejét. Nem csak beszélget, haanem fel is megy hozzájuk. Az ok az volt, hogy nem érzi jól magát az iskolában, nem szereti a vele egyidőseket. De ezeknél a pasiknál meg olyan jól érzi magát. Szigorúbban fogták, vitték-hozták az iskolából, a 8 általánost kijárta, beíratták egy gimnáziumba. Onnan egy fél év alatt kibukott, összeszedett egy kb. 50 éves szintén sofőr figurát, akivel össze is akartak házasodni. Átíratták egy gyengébb iskolába, hogy szerezzen valami szakmát, de szintén kibukott. 16 évesen terhes lett a buszostól. Mindenképpen meg akarták a gyereket tatartani. A szülők próbáltak jó pofát vágni a dologhoz, barátságosak voltak a pasival, örültek a leendő unokának. Mivel nem volt hova menjenek odaköltöztek a szülőkhöz, elkezdték a babát nevelgetni. Amikor a lány 18 éves lett, összeházasodott a pasival és elköltöztek egy tanyára. Néha meglátogatták a szülőket, de a lány úgy emlékszik rájuk, hogy csak korlátozták, nem engedték, hogy a pasival legyen. De bezzeg, amikor nagykorú lett azt csinálhatott, amit akart. Azt elfelejti, hogy a semmibe szülte a gyereket, azért laktak 2 éves koráig a szülőknél. A nevelőszülőkkel tartják még a kapcsolatot, de nem jó a viszony. A lány egyébként 13 évesen kinézett vagy 20-nak. Saját szememmel láttam, hogy ezek az emberek tényleg próbálták rendes embernek nevelni a lányt, mindent megadtak neki, és ez lett belőle. Szóval én lebeszélnélek a dologról.
2019. ápr. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
83%

Én se tudok jó példát.

A szomszédomat és két testvérét fogadta örökbe egy jómódú, tanult házaspár. Egyiknek sincs iskolája, se munkája, gyártják sorra a gyerekeket, igazi tipikus cigányok lettek, hiába a nevelés és a környezet.

2019. ápr. 2. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen igaza van anyukádnak.

Sok romát ismerek, közülük kettőt, aki értelmes. Az egyik főiskolát végzett, a másik szakmát tanul, nagyon okos. Az biztos, hogy nem ez az általános...

2019. ápr. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
27%

Én kamaszkoromban lógtam árva intézetisekkel, mindegyik érző szivű, emberséges kamasz volt. Persze meg voltak a maguk balhei (bent farkastörvenyek vannak, a gyengébbeket kicsinàljàk, sulibol lognak, stb)

De pl mikor egyikuk a kapott àllami penzbol lakast vett, 3 masik tarsanak is lakhatast nyujtott ezzel, karacsonykor egyutt voltak a korabbi tarsaikkal, es ittàk a szavaim. Egyikük a baratom lett, engem követett mindenben, csak tanacsokkal segitettem őt, le is diplomazott. Tesoja, társai okj s vegzettséggel vendeglatosok lettek, egyikük kulföldön szakacs.

A javareszük az intézetből kikerülve tényleg alkalmi munkákkal es családalapitással kezdi, mert nem is látnak mást, fogalmuk nincs arrol, hogy mást is lehetne.

Ha irto csibésznek, vagy keménynek is tűnnek, belül sokkalta nagyobb szükségük van támaszra, segitő kezekre, mint egy átlagos csaladban felnőtt kamasznak. Lelkileg totál el vannak anyátlanodva. A rossz magatartás, stb az egy hatalmas álarc, önvédelem, azt tükrözi, hogy nagy a baj!


Azok az örökbefogadok.akik a nehezsegekben megtagadjak a gyereket, pont azt bizonyitottàk a gyereknek hogy egyedul van es valoban senki nem all mellé, csak a joban. A tüskék igy csak duplazodnak.


En nem hiszek a gèneknek. Ezek az intezetisek ha alkoholista, ha börtönviselt stb szülőktől is kerültek be, es ha növesztettek is egy önvedelmi burat maguk köré (magatartasproblem stb), attol még ahogy irtam, a legkemènyebb lazado kamaszkorban is terelhetők, vezethetők, ha ért a nyelvükön az ember, es ugy erzik közejük tartozik, velük van es nem ellenük.

2019. ápr. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
32%
*az én szüleim sem örültek hogy intézetisekkel lógok, nálunk is volt hogy kocsival hoztak vittek suliba, es lám pedig mennyire sokat jelentettem ezeknek az intézetiseknek es pont a szüleim elveit es neveltetését adtam át. A tudtuk nélkul igy nem csak nekem segitettek, de általam sok árván is.
2019. ápr. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim válasza:
3%
Mennyi rasszista kommentek vannak itt.
2019. ápr. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
70%

55 % os " en nem hiszek a geneknek " ez a te tudatlansagodta utal, ha ilyen sotet lennek, nem reklamozna.


19- es, ezek nem rasszista kommentek, hanem sajat TAPASZTALATOK!

De gondolom cigo vagy , azert esik rosszul, attol fuggetlenul, igen, ezek itt az igaz tapaszatalatok.

2019. ápr. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!