Roma gyermek örökbefogadása?

Figyelt kérdés

Olyanok válasza érdekelne, akiknek van személyes tapasztalata! A rasszisták pedig kíméljenek meg a véleményüktől...


Édesanyám szociális területen dolgozik, nagyon jóindulatú és segítőkész embernek tartom, mégis szent meggyőződése, hogy a cigányoknak a vérében van a problémás viselkedés, a lopás, a bűnözés. Bevallom, hogy mivel gyerekkorom óta ezt hallgatom, most örökbefogadás előtt állva nagyon nehezen vonatkoztatok el tőle és nem akarok úgy belevágni, hogy nem tudok tiszta döntést hoz i ezzel a témával kapcsolatban.


Nagyon érdekel, hogy akiknek SZEMÉLYES tapasztalata van - akár ha közvetett is - azok mit gondolnak erről a kérdésről.


Köszönöm!


2019. ápr. 1. 21:04
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
69%
Persze, nyilván rasszista aki leírja az igazságot.
2019. ápr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
29%

De igenis rasszizmus... egyik full roma haverom 12 éves korában (szóval még csak nem is csecsemőkorban) került el a balhés szülőktől egy sokkal normálisabb rokonához. Igen, voltak balhék ott is, sok hülyeségbe belekeveredett (azért nem kell extrém dolgokra gondolni, csak amibe kb, bármelyik vadabb kamasz fiú belekeveredik, én is belekeveredtem dolgokba!), a különbség az volt, hogy tőle nem fordultak el, hanem még inkább próbáltak segíteni neki!

Ma három nyelvet beszél (most tanulja a negyediket), és egy nagy multinál dolgozik. És az egyik legmegbízhatóbb barátom!


És igenis rasszizmus az, ha csak a negatív tapasztalatokat írjátok le, mert csak azokat veszitek észre, a rengeteg pozitívat pedig nem.

2019. ápr. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
63%

Ismerek vagy inkabb tobbszor talalkoztam, kb 50en cigannyal eddigi eletem soran. Ebbol az 50enbol, 2 pozitiv peldat tudok megemliteni.

Most akkor rasszista vagyok?!


(...de akkor mar le se merem irni, h ez az arany azert magyar embereket tekintve ennek a forditottja mert akk mar tuti rasszistanak titulalsz, pedig a tapasztalat nem egyenlo a rasszizmussal)


Tudod; „Senki sem születik gyűlölettel szívében egy másik ember iránt a bőre

színe, a származása vagy a vallása miatt."


(Nelson Mandela)

2019. ápr. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
23%

Az, hogy te hány rendes meg hány bűnöző romával talákoztál, semmiben sem befolyásolja, hogy a kérdező örökbefogadott gyermeke rendes lesz-e vagy nem. Ennek ellenére a személyes köreidben tapasztaltak alapján te már előre elkönyveled, hogy a kérdező gyermeke felnőttkorában rossz ember lesz, közben ez egyáltalán nem biztos.


Ez a rasszizmus.

2019. ápr. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
31%
Az élettapasztalat,a statisztika nem egyenlő a rasszizmussal. Aki ezek közé a fogalmak közé egyenlősègjelet tesz,az nem normàlis.
2019. ápr. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
40%

Mint mar irtam, az ember tulajdonsagait genjei es a kornyezete hatarozza meg.


Olvass GENEK!!!

2019. ápr. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
34%

"Az élettapasztalat,a statisztika nem egyenlő a rasszizmussal."


És ezt ki mondta? Olvasd el még egyszer, amit írtam. Pont azt írtam, hogy a te személyes élettapasztalatod nem releváns a kérdésben, nem befolyásolja a kérdező gyermekének jellemét.

Ha pedig azt mondod, hogy igen, mert ha roma, akkor biztos bűnöző lesz <== na ez a rasszizmus.


"Mint mar irtam, az ember tulajdonsagait genjei es a kornyezete hatarozza meg.

Olvass GENEK!!!"


Ezt te találtad ki? Mert nincs olyan, hogy "bűnöző gén". Sem pedig "rendes ember gén".

Az ember viselkedését leginkább saját maga határozza meg.

2019. ápr. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
48%
Veled olyan beszelgetni, mint galambbal sakkozni, kicsit olvasss utana az oroklodeseknek, mit lehet, mit nem stb, addig teljesen ertelment ez a vita, mert tudatlan vagy a temaban.
2019. ápr. 5. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
80%

igazából ha körülnéztek csak itt a gyk-n, a fehér kölykök is ötvenesekkel d gatják magukat, meg lógnak a suliból, meg minden, de persze náluk nem a "vérük" jön elő, hanem csak úgy szimplán szegény szüleik nem bírnak velük, ugye?

ennek a generációnak a nagy része el van cs eszve, de szerintem leginkább azért, mert a mostani szülőkorosztály bevett egy lórúgásnyi lesz-romtablettát, és felcímkézte a kölyköket z-generációnak, azzal hogy ezek ilyen torzak és menthetetlenek, nem lehet rajtuk segíteni, akkor már felesleges is nevelni őket...

de normális szülőknek, akik hajlandóak erőt fektetni a gyereknevelésbe, lehet még normális gyerekük, ismerek egy családot, ahol hat(!) cigánygyereket fogadtak örökbe, az összes tanul, cuki, aranyos, egynek diplomája van, kettőnek szakmája, a többi még kicsi. mondjuk az is benne lehet, hogy ezek nyugatra mentett kölykök, vagyis nem találkoztak a magyarországi előítéletekkel és "elvárásokkal" hogy mégis hogyan kell elromolniuk kamaszkorukban

mondjuk tegyük hozzá, hogy ilyen rasszista nagymamát egyetlen kölyöknek se kívánnék, inkább válassz egy szőkehajú kékszeműt, és imádkozz hogy később se sötétedjen be, mert a végén még nem lehet majd a szebbik étkészlettel teríteni vasárnap a családi ebédhez...

2019. ápr. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
22%

Úgy gondolom, hogy nagyon sok minden függ a neveléstől, szülői mintàtól.


Én ugyan nem akarok örökbe fogadni gyereket, imàdom a sajàtomat, de ha ilyenre került volna sor (ami kizàrt, mert nem nevelném màs gyerekét, szeretni se tudnàm) biztos, hogy cigànygyereket nagy ívben elkerültem volna.

Ha neked oké, hajrà, csak ne csodàlkozz, ha a Kékfényekben hallunk rólad, esetleg családtagodról, hogy elàsta a maradvànyait.

2019. ápr. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!