Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ha pánikbeteg vagyok, esélyem...

Ha pánikbeteg vagyok, esélyem sincs, hogy örökbe tudjak fogadni majd egy gyereket?

Figyelt kérdés

Kb 6-7 éve vagyok pánikbeteg, gyógyszert szedek, tartom a kapcsolatot az orvossal. A későbbiekben szeretnék majd gyereket örökbe fogadni. Tudom, hogy nagyon szigorúak a kritériumok, így gondolom nekem esélyem sem lenne (a párommal együtt akarnánk). Mit gondoltok?

22/L



2019. ápr. 4. 17:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi igazolást kell vinnetek, hogy teljesen egészségesek vagytok és utána ott van még a beszélgetés a pszichológussal. Én nem vagyok optimista a kérdésed illetően, de ártani nem árthat ha tájékozódsz a gyámügynél.
2019. ápr. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy nem igazán lehet esélyem. :(
2019. ápr. 4. 17:43
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem mindegy, hogy milyen állapotban vagy. Mennyire hat ki az életedre a betegség, vannak-e olyan tüneteid, amik veszélyeztetheik a gyereket vagy akadályozhatnak a nevelésében?


Sajnos az sem mindegy, hogy milyen korú gyereket szeretnél örökbefogadni. Nyílt örökbefogadásnál egyes alapítványok szigorúbban nézik a jelölteket, mint a Tegyesz. Ők újszülötteket adnak örökbe.


Bár még nagyon fiatal vagy, ha szeretnél már most elkezdhetsz tájékozódni. Először az orvosodat kérdezd meg, hogy mi a véleménye, milyen igazolást tudna adni erről, majd hívd fel a területi Tegyesz-t.

Ha úgy érzitek, már el is lehet kezdeni a folyamatot. Örökbefogadni 25 éves kor felett lehet, de várakozni már előbb is.

2019. ápr. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Adtál egy kis reményt.
2019. ápr. 6. 15:10
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

A pánikbetegség biztosan nem kizáró ok az örökbefogadásnál,emiatt ne aggódj. Szabad megkérdeznem,hogy miért nem inkább szülni szeretnél?


39hetes tunetmentes panikbeteg kismama 😊

2019. ápr. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Remélem nem kizáró ok.

Azért nem szeretnék szülni, mert nagyon félek a terhességtől és a szüléstől. :/ Meg attól is, hogy közben rosszabb lenne a pánik.

Örülök, hogy te tünetmentes vagy. :)

2019. ápr. 15. 07:19
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
5ös vagyok. Nem kell félni a terhesség alatti pániktól, sok esetben javul is a helyzet, gyógyszert ugyanúgy lehet szedni alatta,semmi gondot nem okoz, de természetesen a te döntésed, abszolút megértem. 😊 Minden jót kívánok Neked!
2019. ápr. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, neked is minden jót! :)
2019. ápr. 16. 07:11
 9/11 anonim ***** válasza:
33%

"nagyon félek a terhességtől és a szüléstől."

Már ne haragudj, de attól nem félsz, hogy az örökbefogadott gyerek eleven, örökmozgó, akaratos és szófogadatlan lesz, és nem bírsz majd vele? Ettől nem félsz? [Ilyen habitussal...]

2019. ápr. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Már ne is haragudj, kedves utolsó, de számomra nem ugyanaz a kettő. Attól, hogy a terhességtől és a szüléstől félek, miért ne bírhatnék egy gyerekkel?
2019. ápr. 18. 07:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!