Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás

A kérdés

Hogy tudnám megkeresni a gyerekeim?

Gyermekeim örökbe adták olaszországi szűlökhöz. Titkos örökbe adás volt így semmit sem tudok felőlük. Nagyon aggódom miattuk,nem telik el nap,hogy ne arra gondoljak, mi lehet velük. Már szinte bele őrülök a hiányukba. Szeretném valahogy megtalálni az internet segítségével a szűlöket akikhez kerülhettek. Nem akarom őket zaklatni csak megnyugtatni magam,hogy jó helyen vannak. Nagyon örülnék olyan tanácsnak,hogy mi alapján tudnám elindítani a neten a keresést amivel egy picit legalàbb előbbre jutnék a meg találásukban. Nagyon köszönöm,ha van valakinek érdemleges tanácsa.

ápr. 17. 21:10  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3 4
Lemondtál róluk. Imádkozz értük, És hagyd őket.

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 44%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/31Időpont ápr. 17. 21:14 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem mondtam le róluk. Más miatt vették el öket. De ebbe nem szeretnék belemenni..

# 2/31Időpont ápr. 17. 21:18 Privát üzenet
Ahol örökbeadtad, ott beszélj velük. A kérésedre szerintem szólnak nekik, és ha ők szeretnék, felveszik veled a kapcsolatot, ha nem, akkor nem hiszem hogy bármit tehetnél.

A válasz 94%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/31Időpont ápr. 17. 21:32 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem én adtam örökbe öket. A gyámhatóság döntött az örökbe adásukról. Nem fognak nekik szólni mert kiskorú gyerekekröl van szó akik 18 éves korukig nem kérvényezhetik a kapcsolat felvételt.

# 4/31Időpont ápr. 17. 21:36 Privát üzenet
Jó helyen vannak.

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/31Időpont ápr. 17. 21:37 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Egyébként a nagyobbik gyereknél amíg nevelőszülőknél volt messengeren tudtam vele beszélgetni,de amint ki kerültek olaszba törölték a fiókját.

# 6/31Időpont ápr. 17. 21:39 Privát üzenet
Most lehet szemét leszek, de biztosan jobb soruk van ott ahol most vannak, elvégre nem véletlenül vették el őket tőled. Ha megkeresed őket, azzal csak felzaklatod a családot, a gyerekekről nem is beszélve. Hagyd őket, ha akarnak majd ők megkeresnek.

A válasz 87%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/31Időpont ápr. 17. 21:44 Privát üzenet

Ha kamu kérdést írsz ki, elötte legalább nézz utána a törvényeknek!

A gyámhatóság legfeljebb NEVELÖszülökhöz adhat ki gyereket, ÖRÖKBE NEM, CSAK a szülök beleegyezésével!

A legtöbb állami gondozásban lévö gyerekkel is éppen az a gond, hogy ha a biológiai szülö nem egyezik bele az örökbefogadásba, akkor nem örökbe adhatóak, és ezért maradnak az otthonban.

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/31Időpont ápr. 17. 21:46 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igazàból az fáj a legjobban,hogy a nagyobbik gyerek eléggé dacos volt és a nevelőszülői tiltás ellenére is felvette velem a kapcsolatot. Most meg már több mint fél éve semmit nem tudok felőlük amióta ki kerültek

# 9/31Időpont ápr. 17. 21:51 Privát üzenet
Nyugi, jobb helyen vannak, mint nálad.

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/31Időpont ápr. 17. 21:52 Privát üzenet
1 2 3 4

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Anyukám kiborult, mert az exevel továbbra is tartanám a kapcsolatot, a gyerekeim kedvéért is. Mit tennétek?
Miért akarja sok örökbefogadott gyerek megkeresni az igazi szüleit?
Megtudnak valaha bocsátani nekem a gyerekeim?
Miért kezelhetetlenek a gyerekeim?
Szülők, nagyszülők mennyire jogosan várhatják el, hogy családom, gyerekeim legyenek? (nekik ugye unokák)
Hogy tudnám megkeresni apámat?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések az Örökbeadás, örökbefogadás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!