Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Volt aki a 2. gyerekét adtaörö...

Volt aki a 2. gyerekét adtaörökbe?

Figyelt kérdés

Védekezés mellett lettem ismét terhes. Az a helyzet hogy jelenleg a legkevésbé sem állunk úgy hogy bevállaljunk még 1 gyereket, az abortusz pedig szoba sem jöhet, én nem fogom megölni a gyerekemet.

Viszont fel merülnek a kérdések/kétejek/aggodalmak.

Tudom hogy vannak olyan alapítványok pl gólyahír alapítvány. Ahol még várandósan keresetek szülőt.

De bennem van, hogy mi van ha rosszul döntök, ha rossz szülőkhöz kerül, vagy el dobják ha egy kicsit is nehéz vele, mert nem a sajátjuk.

És ha majd nagyobb lesz és tudni akarja hogy a szülei miért adták oda? Ha megkeres, ha addigra úgy állunk hogy be vállalunk még egy gyereket. Mit mondok neki, ő róla miért mondtam le? Meg fogja érteni.

És ott van az is ha soha többé nem látom, meddig fogok azon kattogni, hogy mi van vele, hogy jó élete van-e?

Ilyen esetben létezik egyáltalán olyan hogy jó döntés?



2019. ápr. 24. 14:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
82%
nehez helyzet.. nem tudom letezik e jo dontes.. megtartani esetleg a babat?
2019. ápr. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
85%

Ilyen nehéz esetben nincs tökéletes döntés, mindegyik egyformán jó-rossz.


Neked kell döntened, és bármit is döntesz, az lesz a lehető legjobb döntés, érezni fogod, mi a helyes, utána már nem fogsz kételkedni.


Egyébként az alapítványok nem minden áron tukmálják az örökbeadást, legalábbis a gólyahírnél első körben azon vannak, hogy rajtad segítsenek úgy is, hogy megtartod a babát és minden szinten támogatnak, akár pszichológus bevonásával is.

2019. ápr. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
91%
Szules utan 6 hetig orokbeadas eseten is van idod meggondolni magad.
2019. ápr. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
35%

Miért akarod eldobni?

Biztos van az örökbeadásnál sokkal jobb döntés.

Én egyenlőre megpobàlnàm minden féle problémàt megoldani,nem pedig az örökbeadàst kattognék.

2019. ápr. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
74%
Mekkora a nagyobb gyerek? Ha elég idős, simán lehet hogy lelkileg tönkreteszi, ha örökbe adod a testvérét... Ha az abortusz nem jöhet szóba, akkor inkább a megtartást kellene mérlegelni. Anyagilag megoldható talán ha plusz munkát vállal az apuka, te meg vissza mész dolgozni ha a gyerek betölti a 6 honapot
2019. ápr. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
74%
Nem hiszem hogy van olyan nevelőszülő aki rosszul bánik vele annyi torturan kell vegig menniuk es rengeteget varnak nem egyszer eveket mire orokbefogadhatnak. Aki ezt kiallja nem hiszem hogy rossz szulo lesz :) en pont ezt az oldalat ismerem ennek a sztorinak sajnos. A helyedben egyebkent megtartanam, de a dontes termeszetesen a te kezedben van. Penz nelkul lehet elni de szeretet nelkul, vagy azzal a tudattal hogy orokbeadod a kisbabad szerintem ezerszer rosszabb. Mindenesetre sok erot kivanok barhogy is alakul a dolog.
2019. ápr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
50%
Azt jobban megértem, ha valaki az elsőt adja örökbe. De amikor már tudod, milyen érzés, mennyire szereted, mit meg nem tennél érte, akkor számomra felfoghatatlan, hogy valaki ezt akarja.
2019. ápr. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
66%

7!


Pedig valamilyen szinten ez jobban érthető. A már megkevo gyerekért tartozik elsősorban felelősséggel. Ot kell gondoznia, anyagilag, érzelmileg elsősorban neki kell biztosítania a hatteret

2019. ápr. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
64%

8-as: tudom, hogy ezen a kérdésen lehet vitatkozni, de más felfogás szerint meg a méhében lévő gyermek is már meglévő gyermek, csak még nem jött világra. Én is várandós vagyok, most a harmadikkal, természetes, hogy nem kötődöm úgy a méhemben lévőhöz, mint a nagyokhoz, hiszen nem is ismerem, nincsenek közös emlékeink, nem lehet azt mondani, hogy ugyanazt érzem iránta, mint a nagyok iránt. De már ő is él, megvan. Felelős vagyok érte, ezért tartom eszméletlenül szigorúan a GDM diétát például és lövöm napi négyszer az inzulint, mert rajtam múlik minden vele kapcsolatban. Ebből a szempontból tökéletesen megértem, hogy a kérdezőnek az abortusz nem opció, és az örökbeadás kérdése sem egyszerű.


Kérdező: tilos bárkit is akarata ellenére gyermek megtartása/elvetésére biztatni, meg nem is ezt kérdezted, és ezért nem is akarok abban turkálni, hogy miért nem fér bele, mik azok a gondok, stb. DE van egy olyan érzésem, hogy nem fogod tudni feldolgozni, hogy örökbeadod. Hacsak nem csecsemő még a nagyobbik gyereked, akkor gondold át azt is, hogy ő végigkíséri a terhességedet, és NEKI is lesznek később kérdései. Mit tettél a testvérével és miért? Megkérdezheti, hogy ha ismét rossz helyzetbe kerültök, akkor majd őt is örökbeadod? Gondold át, az ő szempontjából ez nagyon is jogos kérdés. És ha a válaszod egyértelmű NEM, mert nyilván ez a válaszod, akkor azt is gondold át, hogy ha a már megszületettről nem mondnaál le soha, semmilyen rossz körülmények között, akkor a méhedben lévő és őközötte pontosan mi is a különbség? Csak annyi, hogy a második még nem született meg? Akkor adod örökbe, amikor már megszületik. Akkor mi lesz a különbség közte és a nagyobb között?


Az jön le a soraidból, hogy van reményed arra, hogy ismét jobb helyzetben lesztek, és attól sme zárkózol el, hogy legyne még gyerketek később. Gondolkozz még ezen nagyon sokat. Egy második újszülött, ha megvannak még a babholmik az előző után, már nem kerül sokba. Akkor drágulnak a dolgok, amikor nagyovis-iskolás lesz. 5-6 év múlva hogyan fogtok állni anyagilag?


Szerintem van jobb döntés ebben a helyzetben és van rossz is, szerintem te is tudod.

2019. ápr. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
41%

Utolsó!


Azért ha valami tragedia miatt valasztanod kellene, higy a mar meglevo, tehatg megszületett gyerekedet áldozd fel, vagy a terhességedet, szerintem egyértelmű, hi gy mitbteszel....

2019. ápr. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!