Szerintetek onzo dolog orokbe fogadni, ha lehetne sajat gyereked is?

Figyelt kérdés

Sosem vagytam ra hogy 9 honapon keresztul terhes legyek es nem ertettem miert hivjak ezt az idoszakot 'csodalatos aldasnak'.


Imadom a gyerekeket, nem a fajdalomtol felek a szules folyaman, inkabb attol, hogy minkettonk csaladjaban vannak eleg kellemetlen orokletes betegsegek, amiket nem szeretnek atadni a gyermekemnek. Mellesleg jelenleg 7.5 milliard ember el a foldon, (az idealis 2-3 milliard helyett), igy szerintem jobbat tennek hosszutavon ha orokbe fogadnank, ahelyett hogy szulnek egy babat, aki lehet hogy russian rulett modra megorokol valamilyen autoimmun betegseget a nagyszuleimtol stb. A parom ugyanigy gondolkodik, ugyanakkor sok ellenvelemenyt hallottunk es elgondolkodtam rajta, hogy lehet velunk van a baj? En elfogadom mas velemenyet, de nem ertem, a sok negativ kommentet amit kaptunk mikor errol beszelunk.... Esetleg van van valaki aki hasonloan gondolkodik mint mi, mit gondoldot errol a temarol?



#gyerek #önzőség #orokbeogadas
2019. máj. 12. 13:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%

Az örökletes betegségek hetedik íziglenig visszaüthetnek. Ha mindenki így vállalna gyereket, kihalna a Föld.


Akit meg örökbe fogadnál, arról se tudnád, milyen géneket hordoz. Amúgy sem egyszerű az örökbefogadási procedúra, nem hogy még majd megszabod, hogy milyen gyermek legyen.

2019. máj. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Ez a kérdés csak és kizárólag rád és a párodra tartozik.

Ezzel kapcsolatban nem kérném ki a szülők, barátok, rokonok véleményét sem, mert ha már ez megfogalmazódott benned, esetleg lebeszélnének mindig benned lesz a de jobb lett volna saját magamra hallgatni.

2019. máj. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Abszolút nem önző dolog, sőt! Egy olyan szenvedő gyerek kerül boldog családba, szerető környezetbe, akinek ez nem jutott. És igen a túlnépesedés a világ legnagyobb gondja, ebből erednek a bajok. Szerintem szép dolog és sok erőt kívánok hozzá.
2019. máj. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Nem önző dolog. Ez csak rád és a párodra tartozik.

Én is ismertem olyat aki akár szülhetett is volna, csak éppen normális párt nem talált magának, ezért inkább egyedülállóként nevelőszülő majd örökbefogadó lett. Nagyon jó anya vált belőle így is. Mindenkinek megvan a maga oka rá, hogy miért nem vállal saját gyereket és ez csak rájuk tartozik.

2019. máj. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Nem őnző dolog, sokkal inkább becsülendő. Sokakat nem érdekel hogy milyen szörnyű örökletes betegségeket ad át a gyerekeinek, csak mert ő mindenképpen sajátot akar, nem gondol bele mennyit kell szenvednie a gyereknek.


Egy genetikai tanácsadóval azért én mindenképpen konzultálnék, hogyha esetleg egyszer szeretnétek saját gyereket mennyi az esélye hogy ezeket a dolgokat tényleg megörökölné.

2019. máj. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Az a baj, hogy ez az "annyi árva gyerek van, szeretnék megmenteni egyet", ami miatt az egekbe szokták dicsérni az örökbefogadó szülők önzetlenségét, ez egy legenda. Magyarországon jelenleg azért van sok gyerek állami gondozásban, mert nem adható örökbe (tehát mondjuk elvették a szülőtől, mert alkoholista, de amíg tartja a kapcsolatot a gyerekkel és nem írja alá a lemondást, addig nem tudják örökbe adni - és ha évente kétszer felhívja, az már "kapcsolattartás"...) Jelenleg nem gyerekből van túlkínálat, hanem örökbefogadó szülőből, ezért kell évekig várni.

Világszerte valóban sok az árva gyerek, de az meg nem így megy, hogy hazahozol egy cuki kambodzsai árvát, hacsak nem te vagy Madonna vagy Angelina Jolie. A magyar örökbefogadási helyzetre nincs hatással más országok túlnépesedése.

Ha hajlandó lennél olyan gyereket is vállalni, akit mások nem annyira (egyévesnél idősebb, vagy roma, vagy kis vagy nagyobb betegséggel rendelkező, pl. Downos), akkor minden elismerésem, de ha neked is az a tévképzeted, hogy egy egészséges fehér csecsemőt akarsz megmenteni az árvaságtól meg az ötszáz másik nőtől, akinek kellene, akkor inkább ne.

2019. máj. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%

Nem önző dolog, és szívetek joga. Teljesen jó döntés ha ezt szeretnétek.


Az egy másik dolog, hogy én azt a népesség meg betegség dolgot nem keverném bele, nem annyira tiszta érvek, nem kell ezeket feltétlen hangoztatni... És nem is kellenek ilyen érvek. Ez a ti döntésetek, nektek így tetszik, nem kell a népesedésre meg baromságokra fogni, mentegetőzés nélkül is lehet jó döntés.

2019. máj. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg több az egészséges fehér csecsemőre várakozó örökbe fogadni akaró, mint ahány ilyen baba van, ezért éveket várnak. Szóval ez nem olyan, hogy választasz egy babát, aki hálás lesz, hanem a gyerekeknek keresnek szülőt, akik hálásnak lesznek érte.

Egyébként nem önzőbb dolog, mint saját gyermeket vállalni.

Örökletes betegsége mindenkinek van, de nem mindegy, hogy tejérzékenység vagy emlőrák. Az örökbefogadott gyereknek is lehet olyan betegsége, ami később jön elő, pl. kamaszkorban, meg egy csomó egyéb is, lévén, hogy sokszor eltitkolt, gondozatlan terhességből születnek. A genetikai betegségeknél meg ugye mindig egy esélyszám van, és nem mindegy, hogy ha egy hajlamot örököl valaki, az előjön-e életében vagy csak majd az unokáinál...

2019. máj. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
13%

Én nem díjjazom az ötletet, szerintem a világ megmentésének semmi közének nem kellene lennie a gyerekneveléshez.


Ne segíteni akarásból fogadjon valaki örökbe, hanem azért, mert ő gyereket akar nevelni, és más módja nincs rá, mert a gyereknevelés boldoggá teszi, nem a saját megmentő szerepe.


Szerintem kitolás vérszerinti gyerek mellé örökbefogadni, én ezt betiltanám, és csak szaprodni képteleneknek engedném..


Én borzasztóan érezném magam, ha csak én nem hasonlítanék a szüleimre, ha csak nekem lenne kevesebb kapocsom hozzájuk, a tesóm bezzeg anyám szemét vagy xy rokon hajszínét örökölné.


Szerintem ez trauma egy gyereknek, legalábbis nekem az lenne. Már így nővérként is nehéz volt feldolgozni, hogy nem én vagyok a fiúgyerek ráadásul még a kicsi sem én vagyok, akire többet figyelnek és mindig aranyos..


Jutna jobb hely is a babának.


A másik meg, hogyha már most féltek a gondoktól, mi lesz, amikor azok be is következnek.. Egy örökbefogadott babánál sem lehet mindent tudni, sőt..


Szerintem ez nektek egyszerűen nem való, remélem kicsúsztok a pszichológiai vizsgálaton.


Egyébként legyetek nevelőszülők idősebb korotokban, azzal segíthetnétek a gyerekeken.

2019. máj. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%
9 ennyi fságot összehordani...fárasztó vagy.
2019. máj. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!