Egyedülálló 40 éves nő, mennyi az esélyem, hogy adnak gyereket?

Figyelt kérdés

Őszinte leszek, félek kihordani egy kisbabát. Egyszer még régebben elvetéltem, azóta több kapcsolatom ment tönkre amiatt, mert féltem újból teherbe esni és 9 hónapon át izgulni, hogy vajon rendben lesz-e a baba. 17 éve zsaru vagyok, imádom a munkámat. Előtte 6 évet melózgattam itt-ott. Jelenleg nincs kapcsolatom és most sok idő után tört fel bennem, hogy talán sosem lesz gyerekem.

Szerintetek mennyi esélyem van ennyi idősen egyyedülállóként kapni egy gyereket? Olyan 3-10 év közöttit, rendellenességektől menteset(nem bírnám nézni egy beteg gyerek szenvedését), nagyjából ennyi a kikötésem.


2019. máj. 25. 23:05
1 2
 1/12 anonim válasza:
82%
Volt a családomban örökbefogadás, nem vagyok szakértő de egy picit beleláttam. A szülők 3 évet vártak egy 3 éves gyerekre, vagyis a gyerek ugyanúgy várakozott, a rendszer szándékos lassúsága miatt. Hamarabb kaphat az ember gyereket, ha roma származásút is elfogad, illetve elfogadja a betegségeket, valamilyen mértékig. Az ismerőseim örökbefogadott gyereke nagyot hall, de egyénként nincs semmi más baja és nagyon okos és cuki. Van egy olyan szabály, hogy max 45 év lehet az örökbefogadó szülő és a gyerek között tehát elvileg még benne vagy a korban, sőt ha 10 évest is befogadnál, akkor bőven. Ha egészséges, szőke kékszemű kislányt szeretnél és újszülöttet, akkor tovább kell várakozni (5-6 évet), Egy felkészítő tanfolyamon és pszichológiai beszélgetésen kell részt venni, mielőtt a leendő szülő beállhat a sorba. Ez egy érzelmileg nehéz, embert próbáló vállalás, de mégis tudom ajánlani, mert egy gyereket befogadni egy csoda.
2019. máj. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Miért első??? Mi van, ha zsaru vagyok?? Az kizáró ok??

Második, szerintem újszülöttet soha az életben nem kapnék egyedülállóként. Őket inkább családba adják. Jó, nálunk az egész őrs egy nagy család, de az mégse olyan.

Roma gyerek. Ezen még nem gondolkodtam, de afrot befogadnék:D

2019. máj. 26. 05:59
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem kizáró ok, hogy "zsaru"(bármit is jelentsen) vagy. (mintha egy pasi írta volna a kérdést...)

Hamarabb lesz gyereked, ha megszülnéd, egy elvileg "zsaru", hogy lehet ilyen betoji??

2019. máj. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy elvetéltem még régebben és az, hogy "zsaru", nem jelenti azt, hogy érzéketlen, én így éltem meg, nem szeretném még egyszer, ennyi.
2019. máj. 26. 08:53
 5/12 A kérdező kommentje:
Kapcsolatom sincs, írtam.
2019. máj. 26. 08:53
 6/12 anonim ***** válasza:
8%
Ha ahhoz nincs bátorságod h próbálkozz és kihordd, akkor mihez kezdenél a menet közben felmerülő gondokkal? Ez meg h rendellenességtől menteset akarsz (már maga a megfogalmazás borzalmas)...aki igazán vágyik egy gyerekre nem tárgyként beszél róla. Imádod a munkádat, sztem maradjon minden így. Egyedüllállóként amúgy sem kapnál, meg sztem nem is neked való az anyaság, akkor bizony tettél volna érte régebben.
2019. máj. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére vannak erre specializálódott szakértők, akik majd eldöntik, hogy a kérdező alkalmas-e szülőnek, és nem az itt válaszolók dolga.


Kérdező, egyedülállóként örökbefogadni nem könnyű. Akkor lehetséges, ha képes vagy kompromisszumokat kötni. Nagyon jó, ha elfogadsz idősebb gyereket is, mert ez jelentősen rövidítheti a várakozási időt.

Mivel a házaspárokat előnyben részesítik az egyedülállókkal szemben, egyedülállóként csak olyan gyereket kaphatsz, akiket az előtted várakozó, alkalmas párok nem fogadtak el. Ezek altaz iskolás korú, testi/lelki sérült, fejlődésben visszamaradt, roma gyerekek, és többségében kisfiúk. Afro gyerekek a magyar rendszerben gyakorlatilag nincsenek. Ha a betegségek nem jöhetnek szóba, azzal tudod rövidíteni a várakozást, ha roma gyerekekkel elfogadó vagy. Ennek rengeteg előnye és hátránya van, amit órákig lehetne részletezni, de ha belekezdesz, úgyis megtudod ezeket.


A tanfolyamon szó van arról is, hogy milyen extra problémák merülhetnek fel az idősebb, vagy roma örökbefogadott gyerekeknél, ezért utána fog igazán eldőlni, hogy mit tudsz elfogadni.

Országos listán jó eséllyel indulsz, de évekig tartó várakozásra kell számítani.

2019. máj. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A rendellenest úgy értettem, hogy pl kerekesszékes vagy ilyesmi, de ha pl gyógyszerrel karban tartható vagy fél szemére vak, az nem zavar. Mert úgy még boldog tud lenni úgymond. Ha értitek.

Ovis-kisiskolás korú gyerek oké. Fiú, lány az mindegy.

2019. máj. 26. 15:07
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia, anno amikor mi a tanfolyamot elvégeztük, a két egyedülálló közül az egyik mindenkinél hamarabb kapott gyerkőcöt. Minden azon múlik, hogy mennyire vagy elfogadó. Vannak természetesen szabályozások is ahogy korábban már írta valaki pl. a korkülönbségre vonatkozóan, de mivel Te eleve nem csecsemőben gondolkozol, ez máris nem probléma. Szóval csak hajrá, mindent bele:) Menj be a TEGYESZBE ha megszületett a döntés és jelentkezz. Nincs veszítenivalód.
2019. máj. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

De furcsa.. Katona vagyok rendőr férjel. Szóval nem kevés egyenruhás vesz körül minket. De még soha egyetlen rendőrt sem hallottam önmagáról "zsaruként" beszélni.


Amúgy mi veszteni valód van? Próbáld meg.

Bár én sem értem hogy egy vetélés, miért okozott ekkora problémát? Ne érts félre, nem akarom elbagatelizálni, mert elhiszem, hogy nehéz. De miért nem kérted pszichológus segítségét, hogy fel tudd dolgozni?

Itt vannak olyan válaszolok, akik pl 37 hétre halva született babát hoztak a világra. Mégis talpra álltak és azóta szültek.

2019. máj. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!