Aki örökbefogad, annak nincs lelkiismeret furdalása az örökbeadó szülő fájdalma miatt?

Figyelt kérdés
Nem provokatív a kérdés, én is örökbefogadó vagyok. Viszont én már örökbefogadás előttről ismertem az örökbeadót (nyílt örökbefogadás egy speciális esete volt), és úgy érzem, élete legrosszabb döntéseként fog gondolni az örökbeadásra. Azt gondolom, sosem hozta volna meg ezt a döntést, ha nem marad magára, ha kap elég érzelmi támogatást a párjától, családjától, vagy ha egy kicsit is erősebb, magabiztosabb személyiséggé érhetett volna, ha kicsit jobban szeretve lett volna egész élete során. Nem lett volna tökéletes anya, de nem is lett volna borzasztó. Cseppet sem vagyok benne biztos, hogy én jobb szülő vagyok nála, inkább csak szerencsésebb, amiért jó körülmények közt élhetek (és itt nem csak az anyagiakat értem, hanem a párkapcsolatom, a családom, a szeretetteljes neveltetésem, az egész eddigi környezetem, életem). Elképzelem, ahogy a papírok aláírása utána hazafelé menet ráborult a döntése súlya, az élet egy sötét és komor dologgá vált a számára, és csak sírt. Nem biztos, hogy így volt, de én valahogy így képzelem. Én pedig mindeközben ünnepeltem és örültem, és örülök a mai napig is. Örülök a gyermekének, örülök a gyermekemnek, aki egy gyönyörű, okos és imádnivaló lény, és aki az én napjaimat aranyozza be, nem az övéit. Olyan, mintha valaki gyászán táncolva élvezném az életem, és ettől sokszor kellemetlenül érzem magam. Mások hogy vannak ezzel? Milyen gondolatok segíthetnének át ezen a kellemetlen érzésen?
2019. máj. 27. 18:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fogadná be az örökbeadásra váró gyerekeket a bűntudat miatt senki, szépen néznénk ki.

Ezzel jót teszel a gyereknek.Csak ez számít.

2019. máj. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem volt örökbeadásra váró a gyerek. Konkrétan nekem adta örökbe, addig ő gondozta, nem csecsemőotthonból jött.
2019. máj. 27. 18:22
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Én szeretném orokbeadni a babámat, és nagyon boldog leszel ha jó szülőkhöz kerül. Tudom,hogy ez a legjobb amit tehetek !!!!
2019. máj. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%
Én szeretném orokbeadni a babámat, és nagyon boldog leszek ha jó szülőkhöz kerül. Tudom,hogy ez a legjobb amit tehetek !!!!
2019. máj. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod milyen az, amikor egy gyerek nem öröm, hanem kétségbeesés forrása.

Felszabadítottad őt a gondok alól.

Nyilván fáj az elválás, de te se tartottál pisztolyt a fejéhez, hogy adja oda a gyerekét neked.

Nyugodtan alhat mostantól, hogy biztos és jó helyen van a kicsi.

2019. máj. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

A legtöbb amit adhat, hogy hagyja szerető családban felnőni. Az egyik rokonomat annak idején majdnem örökbeadták. De a család nem engedte. Persze, az első hónapokban ment a segítés, de utána tudod milyen szat élete lett?! Most nem részletezem. Már felnőtt, én is felnőttként tudtam meg és borzasztóan csalódtam a családomban, hogy elvették a sikeres és boldog életet tőle, ami akár lehetett volna neki.

Szóval én nem agyalnék ezen a helyedben. Láttam felnőni olyan gyereket, akinek ez nem adatott meg.

2019. máj. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Te egy jó ember vagy kérdező.
2019. máj. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem aki egy ilyen döntést hoz, az átgondolja a dolgokat és nem biztos, hogy szenved miatta. Én nagyon beteg lettem terhesen, de biztos, hogy mindent megtettem volna, hogy a lányommal legyek, ha muszáj lett volna dolgozok valahogy (nem lett volna könnyű, felkelni is alig tudtam), szerintem előbb lennék k.r.va, mint, hogy örökbe adjam.
2019. máj. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a te gondod kérdező. Nyilván nehéz nem gondolni ilyesmikre is, de nem te tehetsz róla, hogy ő milyen családba született és hogy nőtt fel, neki "ezt dobta a gép", neked pedig a jobb körülményeket. Ezt sajnos nem tudjuk befolyásolni, viszont te segítettél a gyermekének hogy jobb élete legyen, ami nagyon jó. A másik nő úgy érezte, hogy nem tudná rendesen felnevelni a gyerekét (anyagi vagy érzelmi vagy mindkét okból), nyilván nyomós oka volt rá, és ha nála marad a gyerek nem lett volna jó élete. Mindenkinek így a legjobb.

Te magadból indulsz ki, amikor azt írod h biztos sírt utána órákig, de ez egyáltalán nem biztos, pont azért, amit leírtál, hogy ő más körülmények között nevelkedett.

Ezen ne emészd magad, a gyermekkel biztos hogy jót tettél, azon pedig már nem lehet változtatni, ami az anyát arra késztette hogy örökbe adja a gyerekét. Egyébként nem is mindenki alkalmas anyának, és sokkal jobb hogy örökbe adta, mintha mondjuk bántalmazta volna vagy még rémesebb dolgot művelt volna a gyerekkel...

2019. máj. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves szavaitokat.
2019. máj. 27. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!