Ti szeretnétek találkozni vele?

Figyelt kérdés
Örökbe fogadtak, ez sosem volt tabu téma nálunk, azt is tudom, hogy a biológiai anyukám a születésem után meghalt egy fertőzésben, egyetlen egy képem van róla, ami nem sokkal a születésem után készült, illetve a nevemet ő adta. Mivel nem találták meg a vér szerinti rokonaimat, így örökbe lettem adva. Nemrég jelentkezett egy fickó aki azt állította, hogy a biológia apám. DNS teszt bizonyította, hogy tényleg így van. Nem tudom, hogy miért de nem érzem úgy, hogy meg szeretném ismerni. Zavar, hogy 16 éven keresztül nem keresett, hogy miért volt anyukám egyedül a szülészeten, hogy miért nem tudta senki, hogy ő az apám! Annyi kérdésem lenne, de félek vele találkozni. Ti a helyemben szeretnétek megismerkedni vele?
2019. jún. 12. 09:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Nem. Nem véletlen alakult annak idején úgy, hogy örökbe adjanak. Akik felneveltek, ők maguktól tették, biztosan szeretnek téged, ők a szüleid. Mindig az a szülő, aki felnevelt, és nem az, aki megcsinált. Én nem bolygatnám a múltat, mert az senkinek sem jó. De te tudod.
2019. jún. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Egyetértek az elsővel. Nem érdemli meg, hogy találkozzon veled.
2019. jún. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sem találkoznék vele. Ő igazából számodra egy idegen, ráadásul egy olyan idegen, akivel szemben a kérdéseid miatt fenntartásaid is vannak (hiszen teljesen jogos például azt figyelembe venni, hogy nem volt ott akkor sem, mikor születtél). Ha kétségek és rossz érzések nélkül lennél és csak a természetes kíváncsiság lenne benned, akkor más lenne a helyzet, de így szerintem te sem vágysz erre igazán. Napold el. Nem kell belemenned, csak mert ő éppen most bukkant fel. Ha később pedig csak-csak frusztrál a helyzet, akkor gondold át újra és esetleg próbáld meg.
2019. jún. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

"nem érzem úgy, hogy meg szeretném ismerni" - akkor ne találkozz vele. Én írnék neki egy levelet erről: "Zavar, hogy 16 éven keresztül nem keresett, hogy miért volt anyukám egyedül a szülészeten, hogy miért nem tudta senki, hogy ő az apám" Esetleg adja meg az elérhetőségét, hogy ha később máshogy érzel, megkereshesd.


Amúgy én szeretném megismerni, mert azzal nem vállalsz semmilyen elkötelezettséget, de a kérdéseid egy részére talán választ kapsz (még ha számodra érthető módon esetleg nem is lesznek megemészthetőek a válaszok).

Félsz találkozni vele? Miért? Csak egy másik ember. NEM apa, csak biológiailag, nem tartozol neki semmivel. Ő tartozik NEKED. Ha csak ez tart vissza, nem kell kettesben találkoznod vele.


De én nem akarlak rábeszélni. Ha nem érzed úgy, ne találkozz vele!

2019. jún. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Ne haragudj, de ez a sztori nagyon sántít. A vér szerinti anya halála után, ha nincs más rokon, aki örökbefogadná a gyereket, akkor az örökbeadás titkosan történik. Ez 16 éve is így ment.

Először megyén belül, de másik városban próbálnak örökbefogadó családot találni, és ha ez nem sikerül, akkor országosan. Ha van is olyan elő rokon, akinek a hivatalos szervek felajánlották az örökbefogadást, ők sem tudhatnak róla később, hogy hová adtak örökbe. A vér szerinti hozzátartozóit csak az örökbeadott kerestetheti, fordítva nem. Tehát hivatalos úton az "apukád" nem tudhatta volna meg, hogy ki vagy és hol élsz.


Persze más módokon is lehet keresni, de egy keresztnév alapján az országban megtalálni valakit nem egyszerű. Ha sikerül is, nagyon furcsa, hogy a szüleid simán megcsináltatták a DNS tesztet, mert egy idegen férfi szeretne megismerkedni a 16 éves lányukkal.


Válaszolva a kérdésedre, én kíváncsi lennék a gyökereimre. De mindenképpen kikérném a szüleim véleményét és tanácsát, mert mégis csak ők ismernek legjobban.

2019. jún. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Megismerni biztos hogy nem, de a kérdéseimet feltenném neki. Bár nem remênykednék kielégítő válaszokban. Ilyenkor jönnek majd a tipikus mondatok, hogy "Fiatal voltam", "Nem tudtam mit csináljak" stb...

Egy próbát megér, de akkor már az elején közöld vele, hogy te csak a kérdéseidre szeretnél választ és nem akarsz róla, magadról beszélni.

2019. jún. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
En talalkoznek vele, vagy beszelnek telefonon, de csak azert, hogy feltegyem neki a kerdeseimet. Egy idegen, nem tekintenek ra ugy, mint egy szulore (nem is kell, hiszen neked mar van), nem is tartanam a kapcsolatot a tovabbiakban, csak tisztazza a multat es ennyi.
2019. jún. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

En egyszer szeretnem latni es beszelni vele.

Viszont megismerni, kapcsolatottartani vele nem szeretnek.

2019. jún. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

5.-nek igaza van.

Amúgy dns teszt az hogy jött a kepbe ? Kovács joska felhívott, hogy ő az apád, csináljatok tesztet? Nem nagyon megy manapság a gondolkozás egy kamu kérdés kiírásánál....

2019. jún. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem azok a nevelőszüleid, akik felneveltek, asszem ebben a témában szív szerinti szülőnek mondják őket, őket szereted, a személyiséged egy része közös az övékkel..


Viszont a vér szerinti szüleid(vagyis itt az apád) még, ha nem is vett részt az életedben, nem is ismer téged, fogalma sincs, milyen ember vagy, de egy részetek közös, jó érzés ismerős arcvonásokat nézni, felismerni egy kis részed valaki másban.


Én azért adnék egy esélyt(nem annak, hogy apaként fogsz rá tekinteni, hanem annak, hogy lesz egy rokonod, akinek számítasz), mert jó, ha többen szeretik az embert(még, ha eddig nem is tette, most nem a semmiért bukkanhatott fel).


Mindegy, ki az, lehetne akár vadidegen is, meg akar ismerni, fontos vagy neki, és ez jó, jó fontosnak lenni.


Kedvelni nem kell egyáltalán, szeretni pláne nem, de a testének egy darabja a tiéd is, már ennyivel több köt hozzá, mint egy vadidegenhez.


Én annak is örülnék, ha egy vadidegen akarna velem barátkozni anélkül, hogy meg akarna dugni, vagy le akarna húzni pénzzel, nemhogy olyan, akivel egy részünk közös..


Az meg hab a tortán, hogy lezárhatod a bizonytalant egy találkozással, nem kell találgatnod, milyen is ő.


Szerintem, ha nincsenek elvárásaid felé, nem tudsz csalódni. Egy ismeretlen rokonod akar veled beszélni, így menj oda, és jó érzéssel fogsz távozni.

2019. jún. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!