Megtehet egy anya ilyet?

Figyelt kérdés

Lemondok az apai jogaimról (a kötelességeimről nem)


Képtelen vagyok az anya nélkül arra hogy a gyerekemmel tartsam a kapcsolatot így lemondok a jogaimról bármennyire is fáj.


Természetesen a kötelességeket teljesítem ahogy kell.


Viszont amennyiben a késöbbi időpontban az anya akarja hogy a gyerekkel tartsam a kapcsokatot és bíróságon benne van a szerződésben hogy nem adhatja ki a gyereknek azt hogy ki az apja és nem kerülhet kapcsolatba se ő se a gyerek amíg a kötelességek teljesítve vannak. Ebben az esetben egy apa aki a saját életét akarja élni tehet feljelentést?



2019. jún. 23. 10:00
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Erről egy ügyvédet kérdezz meg. Egyébként nem (csak) neked van jogod a gyerekhez, hanem a gyereknek (is) van joga az apához!
2019. jún. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Igen, a szülői felügyeleti es a kapcsolattartasi jogodról lemondhatsz.


Olyan szerződés nincs és nem is lehet, amiről írsz. Azg egyetlen eset, amikor a gyerek nem ismerheti a szüleit, az a titkos örökbefogadás. Igaz, annál is ott van a lehetőség, hoiyg a gyerek kereshet a gyámhivatalon keresztül, de te megtagadhatod a kapcsolatfelvételt.

2019. jún. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Egyetértek előzővel.

Bár én nem vagyok jogász, de úgy tudom, hogy így ebben a formában nem mondhatsz le a gyerekről (akkor sem, ha a tartásdíj fizetését vállalod). Magyarul: legföljebb nemhivatalosan kérheted az anyát, hogy ne adja ki az elérhetőségedet neki. És lehet, hogy most megígéri, de 10 év múlva, amikor a gyereke sírva jön haza az iskolából, hogy neki miért nincs apja, miért nem tudhatja ki az, miért nem találkozhat vele, akkor meg fogja adni neki az elérhetőségedet.

Jobb eset, ha az anyának rövid idő múlva (tehát még a gyerek kicsi korában) lesz partnere, aki szívvel-lélekkel felvállalja a gyereket és boldog családi életet élnek. Akkor esetleg sosem fog érdeklődni utánad. De még akkor is lehet, hogy 16-18 évesen kíváncsi lesz rád és meg akar keresni. Nem azért, hogy beleavatkozzon az életedbe, hanem, hogy egyszer szembe köpjön és lehordjon a sárga földig, amiért eldobtad magadtól.

2019. jún. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
undorító vagy...
2019. jún. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

Hiába írtok alá ti ketten ilyen szerződést, a törvény felülírja. Attól, hogy a jogaidról lemondasz, hivatalosan még te vagy az apja a gyereknek, így jogilag nincs akadálya, hogy megkeressen. Ez a viszony egyedül akkor szűnik meg, ha az anya új férje hivatalos úton örökbefogadja a gyereket, így veled minden jogi kapcsolata megszűnik.


Ettől függetlenül megegyezhettek, hogy nem szeretnél részt venni az életükben, de biztos, hogy eljön az idő, amikor a gyerek kíváncsi lesz az apjára, és választ akar kapni a kérdéseire. Ez nem azt jelenti, hogy kamaszként majd elvárja, hogy hirtelen apaszerepbe lépj, de biztosan lesznek kérdései.

2019. jún. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem az egészet.
2019. jún. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Úgy tudom, nincs ilyen variáció, hogy ha lemondasz, - azaz ha jól értem, a pénzt fizetnéd, de más feladatból nem kérsz - nem kereshetnek meg. Csak akkor van ilyen (de akkor fizetni sem kell) ha valaki örökbe fogadja a gyereked (jellemzően anya új párja), vagy mindketten aláírjátok az örökbe adást - de a gyerek még akkor is dönthet úgy 18 éves kora után, hogy megkeres.
2019. jún. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
Vicces vagy. Meséld csak el szépen az asszonynak, hogy felcsináltad a szeretődet kismókus!!
2019. jún. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan nem tudom mi a helyzet, de az én apám ezt csinálta. Szóval végülis megteheted, hogy felszívódsz és csak utalgatod a pénzt, amíg kell. Abból biztos, hogy semmilyen jogi hátrány nem érhet, ha olvasatlanul törlöd a gyereked leveleit, nem válaszolsz a hívására, vagy számot cserélsz és elköltözöl valahova, amit nem mondasz meg hol van.


Más kérdés, hogy leírhatatlanul sz.r érzés így felnőni, de jogilag megteheted.

2019. jún. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ilyet nem lehet. Mármint azt megteheted, hogy nem tartasz vele kapcsolatot (de ez is elég gáz), viszont arra nem kötelezheted az anyját, hogy ne árulja el a neved, mert a gyereknek joga van tudnia arról, hogy kik a szülei.
2019. júl. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!