Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ki mennyi időt várt örökbefoga...

Ki mennyi időt várt örökbefogadásra újszülött kisbaba esetèn? Civilszervezetnèl vagy tegyesznél várakoztatok?

Figyelt kérdés
Hivatalos határozattal rendelkezünk ès 3,5éve állunk sorban a tegyesznél,van tapasztalata valakinek magánúton lezajlott örökbefogadásról?

2019. júl. 21. 10:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%

Tegyesznél újszülöttet az unokatesómék 8 év után kaptak..

Én nem ilyan neműt, mint szerettek volna

2019. júl. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
Volt kolléganőm egyedülállóként 3 év után kapott egy kislányt 8 éve. Azóta ketten vannak, de a második nem tudom mikor érkezett.
2019. júl. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Két ismerősöm akart örökbe fogadni, egyikük kikötötte hogy egészséges, magyar újszülöttet szeretne, ők 6 év után kaptak. Másikuk bevállalt volna idősebb, roma, enyhe fogyatékossággal élő gyermeket, ők másfél év után kaptak egy újszülött roma kislányt, minimális egészségügyi gonddal.
2019. júl. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Megyétől és az "engedékenységedtől" függ. Ha nem vagy elfogadó és pl. Budapesten vagy Székesfehérváron várakozol akkor a 8-10 év sem elrugaszkodott, ha elfogadsz beteg és/vagy idősebb gyermeket akkor hónapok alatt is lezongorázódhat.
2019. júl. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
És magán utas örökbefogadásról tapasztalat valakinek?
2019. júl. 21. 22:14
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk "magánutas" volt, másfél évet vártunk, de teljesen véletlenül ismertük meg a kismamát. Szóval, nem keresgéltem fórumokon, védőnőnél stb... Mire lennél kíváncsi?
2019. júl. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
2%
Arra lenne kíváncsi, hogy, hogyan kaphat minél előbb, lehetőleg azonnal gyereket. Mindegy, csak legyen már. Szerintem nem álltok készen szülőnek lenni amíg ennyire kapartok érte.
2019. júl. 22. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%
7-es azért ez a válasz kicsit gonosz... normál körülmények között ha egy pár eltervezi, hogy babát szeretne, azért ha minden rendben van 1 éven belül össze is jön és rá 9 hónapra "babázhatnak" is... a kérdező nem írta mennyi várakozás előzte meg azt, hogy eljussanak az örökbe fogadásig, és már azóta is 3,5 éve várnak... azért ha csak egy pici együttérzés lenne benned, tudnád milyen nehéz időszak ez.. és még véletlenül sincs semmi köze ahhoz, hogy mennyire lennének jó szülők..
2019. júl. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
2%
De ezek nem normál körülmények. Itt gyerkőc szempontjai és érdekei az elsők, nem az ostoba hiszti, hogy "de én gyereket akaroook MOOOOOST!".
2019. júl. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%
sehol nem látom a kérdező írásában hogy "gyereket akarok MOOOOST" :) - kíváncsi és érdeklődik.. semmi rossz nincs ebben...
2019. júl. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!