Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodás gyerek mellett több...

Óvodás gyerek mellett több szabadidőm lesz?

Figyelt kérdés

Kisfiam 1,5 eves. Jelenleg nulla mellette a szabadidőm.

Ovis korban ez változni fog?

Itthonról fogok dolgozni, tehát én osztom be a munkáimat.

Egy ovis gyerek már azért lefoglalja magát otthon valamennyire?


2019. aug. 4. 06:26
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
A szomszéd nő a 4 éves mellett simán elvegzett egy mesterkepzest. Szóval szerintem igen. Olyankor már értelmesebbek, kompromisszumot is lehet velük kötni 😁
2019. aug. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Addig, amíg Oviban lesz, addig szabad leszel :)
2019. aug. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Másfél éves is tud már egyedül játszani, ha hagyod, és lehet mellette szabadidőd.
2019. aug. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Nekem sokkal rosszabb lett az életem, amikor a nagy oviba ment. Az első éven vagyunk túl. A gyerekek betegek voltak az év 70-80%-ban, én kb. a 60%-ban. (Most, nyáron is.) Egykés barátnőmékénél csak kicsit volt kevesebb a betegség. Rengeteget voltak itthon az ovis gyerekeink. Az első év full szívás, talán évről-évre jobb lesz kicsit. Én is könnyebbedést vártam az ovitól, életem legszarabb éve van mögöttem...
2019. aug. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

Ha oviban lesz. Egyébként nem.

Egy 3 évessel és egy 4 hónapossal vagyok itthon. Hát nem a kicsi miatt kapok agyvérzést.

2019. aug. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

Gyerekfüggő, az enyém sok figyelmet igényelt és folyton pörgött kicsinek, később rosszabb lett, igényelt engem az ovi-bölcsi után, hisz nem találkoztunk pár órára(délig volt)meg kellett beszélni dolgokat, de már több programot is akart, míg régen megfelelt neki az otthonlét-játszótér, már nem annyira.


Amúgy ha előtte nem járt közösségbe, folyton el fog kapni valamit, legalábbis nálunk az első közösséges év ezzel telt, a második nem annyira, a harmadikban alig volt beteg, pedig akkor váltott közösséget.


Egyébként saját tapasztalat alapján, a 3 év alatti hisztizik, vagy csendben játszik, esetleg elég neki ha simized és csikized, a 4-5 éves már nyúzza az embert, hogy “játszunk valamit, héjj anya néézd, nézd, nézzd!”

2019. aug. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát ez attól függ. Nekem semmivel nem lett több a szabadidőm, amikor a gyerekeim bölcsibe, majd oviba mentek, hiszen amíg ők ott voltak, addig én meg dolgoztam, nem volt olyan, hogy én itthon letten volna, amíg ők nem.

Otthoni munkánál persze más, de azt neked kell tudni, hogy amíg a gyerek oviban van, addig van-e időd a munkán kívül mást is csinálni, és hogy kell-e azután is dolgoznod még, hogy már otthon van.

Nekem most 3.5 éves a kicsi, ősszel kezdi az ovit, néha van, hogy itthonról is kell dolgoznom. Van, amikor tudok mellette is, van, amikor nem.

2019. aug. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!