Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok mi az oviba a kimomdat...

Nálatok mi az oviba a kimomdatlan/kimondott protokoll?

Figyelt kérdés
Ha otthon vagy gyeden a tesóval akkor a nagyot az ovibol el kell hozni ebéd után vagy ott maradhat aludni?
2019. aug. 16. 20:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az óvónők a legtöbb helyen nem szeretik, főleg nyáron
2019. aug. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Év közben érdekel.
2019. aug. 16. 21:00
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk hármas ikrek születtek a nagytesó mellé. Amikor kiderült, hogy három babát várok az óvodavezető azonnal mondta, hogy mostantól legyen ott alvós a lányunk (nem aludt ott soha, ha nem dolgozott valamelyikünk, akkor hazahoztuk, ha mindketten dolgoztunk a ferjemmel, akkor a nagyszülők vitték hozzájuk). Nem tudom, hohy egy kistesó eseten mi az "elvárás". Nálunk nem lett ott alvó a lányunk, de nyáron 6 hetet leszámítva végig járt. Soha nem szóltak érte.
2019. aug. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk a gyerek akart ott aludni. A csoportból kb. 5 gyereket vittel haza ebéd után.

Így év közben szóltam, hogy "ottalvós" lesz. Annyit kértek, hogy a következő hónap elejétől.

2019. aug. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%
Mi azt szeretjük, ha minden gyerek ott alszik.
2019. aug. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk ott aludhatott, egy rossz szót nem szóltak érte. Mondjuk aztán ő nem akart ott aludni, szóval ebéd után elhozzuk.
2019. aug. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
59%
Sohasem mondták, de még nem is céloztak rá, hogy vigyem haza ebéd után, viszont ügyeletbe nem szerették, ha ment (volna).
2019. aug. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
39%
Nem kisteso és munka függő. Oviban ottalvas van és kész. Mivel itthon nem hajlandó aludni délután, az oviban meg igen.
2019. aug. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%

Óvónőként én sosem szóltam senkinek, hogy vigye haza a gyereket, kivéve, ha beteg volt. Azért, mert otthon van anyuka tesóval, v akár újabb baba nélkül is, nekem ugyanúgy az a munkám, hogy vigyázzak rá és neveljem.


Anyukaként viszont én elhozom a nagyokat az oviból ebéd után, és a kicsikkel is így lesz. Mivel faluban élünk és 4 gyermekünk van, a legkisebb sulis koráig kb lehetetlen teljes állásban dolgoznom, akkor meg ha van lehetőség, miért ne hoznám haza őket? 😊

2019. aug. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
47%

A nagy fiam 5 éves, a kicsi 2. Az ovis csoportban a 25 gyerekből csak 3 nem ottalvós. Azok pedig nálunk pont a kicsit furcsa szülők ha szabad ilyet mondani.(mélyen vallásos 7 gyerekes, vagy aki csak a neten olvasott tanulmanyok alapján neveli a gyereket)

Az óvónők a szülőket arra ösztönzik, hogy a gyerek akkor lesz az igazi közösség tagja, ha nem csak 3 órát tölt velük, es tanevben had aludjon ott a gyerek. Így nalunk ez nem kérdés. Viszont június 1-szept 1-ig nem mennek a gyeses gyerekek oviba. Es akkor sem, ha összevont csopi van (pl suli szünet miatt) Nalunk ez igy kól működik. Jó időben a kisfiamért csak 16 körül megyek mert szeret meg a barátaival futkosni az udvaron, rossz időben/telen már 15 kor el lehet hozni őket, így akkorra megyek is érte.

2019. aug. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!