Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az oviban tényleg előírhatják,...

Az oviban tényleg előírhatják, hogy a fiúknak állva kell pisilni?

Figyelt kérdés
3 éves a kisfiam, most lett szobatiszta, két hónapja, ősszel kezdi az ovit. Az ovis szülőin külön felhívták rá a figyelmet, hogy a fiúkkal gyakoroltassuk otthon az állva pisilést, mert ott majd úgy kell. Én ezt nem értem, miért olyan fontos, főleg, hogy én kimondottan örülök neki, hogy (még) ülve pisil, higiénikusabb is. Itthon egyébként nem is tudom vele gyakoroltatni, a bili alacsonyan van hozzá, a vécét meg nem éri fel, a fellépőre nem akar ráállni.

2019. aug. 27. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem. A nagyobb kb 5 évesen tanult meg állva pisilni, és most 6 évesen alkalmazza csak rendszeresen. Náluk az oviban azt hiszem nincs is piszoár.
2019. aug. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Hehe... bocsi, a válaszom totál nem hasznos, de a 35 éves férjem a mai napig ülve pisil a WC-n, mer’ csak... így jött ki a lépés. Nem hiszem, h az állva pisilés olyan nagyon fontos dolog lenne...
2019. aug. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%

Pont annyira nem fontos, mint tegnap.


Holnap is meg fogod kérdezni?

2019. aug. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A két első válaszolónak köszönöm, remélem akkor nem fogják erőltetni, nem szeretnék már az elején feszkót az óvónőkkel egy (szerintem) lényegtelen dolog miatt.


Harmadik: fogalmam sincs, miről beszélsz, kb. másfél éve írtam ki kérdést utoljára.

2019. aug. 27. 12:27
 5/8 anonim ***** válasza:
32%

Az ovi nyilvános hely, és mint olyan, egy vécét többen is használnak, nem takarítanak minden gyerek után.

Nyilván ez is idő, mire megtanulja, nem fog neki rögtön menni, csak mert oviba került, de szerintem fontos erre (is) rászoktatni. Otthon tök jó az ülve pisi, higiénikusabb meg minden, de idegen helyen nem szerencsés leülni, ezt jó, ha minél hamarabb megtanulja - ugyanúgy, ahogy a lányoknak is tanítják "A Pózt" :)

2019. aug. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Még csak nem is értem 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Akkor ha kakilás közben pisilne is álljon fel 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️? Jesszusom miért jobb ha állva pisil? Komolyan nem fogom.
2019. aug. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 qkker1 ***** válasza:
84%

Nem írhatják elő, viszont társadalmilag -valami idióta okból- nem elfogadott, legalábbis csak minimálisan, hogy a fiúk/férfiak ülve pisilnek.

51 éves vagyok,mindig is ülve pisiltem, sokkal higiénikusabb, nem spriccel szanaszét, ami visszaverődik a szent fajanszról.

2019. aug. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%
Nincs gyerekem, volt férfi a háznál, így tudom, még az idősebbeknél se jön mindog össze a rendes pisilés állva, hát efy ovis gyereknél, de abból a szempontból jobb, hogy a gyerek nem kap el semmit. Kislányoknak is megtanítják, hogy ne üljön a WC-re, hanem "lebegjen" felette.
2019. szept. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!