Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Akinek ősszel lesz 3 éves a...

Akinek ősszel lesz 3 éves a gyereke az viszi oviba szeptembertől?

Figyelt kérdés
Kisfiam novemberi, és 2 hét múlva kezdi az ovit. Már szobatiszta szerencsére. Faluban lakunk így bölcsődébe nem tudjuk vinni mert nem nincs, csak oviba.

2019. aug. 31. 13:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
Decemberi. Vittem tavaly. Nem bántam meg. Rengeteget volt beteg, nehezen szokta meg az ovit. Bölcsi nalunk se volt opció. Most ugye középsős, bar kora es fejlettsége alapjan kiscsoportosnak felelne meg szerintem. De szuper jó óvónői vannak. Es kellett neki az az egy év. Nincs lemaradva amugy, mert a fel csoport hasonló korú :D De az az egy év kellett es vegre most tudok menni dolgozni, mert beszokott, kevesebbet beteg... Stb. A fiam csoportjába, meg január-februári-marciusi gyerek is van(marmint aki fiatalabb. Azaz fel evvel szeptember utan toltottek a 3at.
2019. aug. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 piroska és a farkas ***** válasza:
55%
Kisfiam novemberi, novemberben fog kezdeni.
2019. aug. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nem bántam meg. Rengeteget volt beteg, nehezen szokta meg az ovit."


Ezt csak én nem értem?

Oviéretlen gyereket oviba ad, ki is bukik, a gyerek kínlódik, de nem bánta meg???

Színtiszta önigazolás egy rossz döntés után.

2019. aug. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
22%

Nem, nem onigazolas. A fiam rettentően olyan mint en. Anyas, otthon erzi jol magát. Jarhatok en vele közösségbe naponta, vihetem nagyszulokhoz, baratokhoz, bulizni(bababuli)... Ugy is, hogy végig ott vagyunk vele... Az elso fel ora-ora arrol szol h haza akar menni, olbe van,sír ... Stb. Mindig is ilyen volt. Még akkor is ha olyan helyre megyunk, ahol mar volt.


Bölcsibe is ugyanez lett volna, viszont így legalább nem kell óvónőt, dadust, intézményt valtania mire végre megszokja. Ilyen tipus... Mar par honapos koraban lehetett latni, hogy nem lesz egyszerű vele. De ezen nem lepodtem meg. En is ilyen voltam, sőt a mai napig elojon nekem is. Ezert jartam vele mindenfele... Es megis. Viszont oviba kötelező jarnia. Mar majdnem 3 éves volt mikor kezdte.. Abszolút nem volt koran. Dolgozni meg kell... Hiaba volt/van megtakaritott pénzünk, akkor sem ulhetek 5 evig itthon. Ha meg meg csak most kezdene el.. Ugyanaz menne meg egy evig. Honnan tudom? Ugy hogy semmit se "javult" a hozzaallasa. Viszont az ovit már várja a maga módján. Szereti az óvónőjet. Lehet tenyleg furan hangzik. En ugy veszem hogy ez volt a beszoktatos év. Neki ennyi kellett. Ezert nem bantam meg. Egyáltalán. Plane hogy bejott az új törvény. Neki kevés lenne 3 ev ovi, viszont nem buta hogy visszatartsak es majdnem 8 evesen kezdje a sulit, hanem igy ugye hogy evvesztes majdnem 7 evesen kezdi. De ha csak most kezdi el, keves lenne a 3 ev. Tudom. Ismerem. :D Delben elhoztam persze az elso éven. Most már ott is alszik. Meg mindig jobban szeret itthon lenni, de ez kamaszkoraig így is marad szerintem :D

2019. aug. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%

Miert lenne ovieretlen? Szobatiszta, eszik egyedul, oltozik egyedul, jatszik masokkal, ismeri az alap szabalyokat... Az hogy otthon akar maradni? En 30 evesen is otthon akarok maradni. :D Nem minden gyerek egyforma... Baratnom 4,5 évese tobbet nyekereg, mint a fiam. Csak mert oviban nincs nasi, nincs telo... Es ezert minden nap kesz cirkusz h nem akar oviba menni... Ő sem eretlen. Betegseg meg kvazi természetes...sajnos.


Vagy van akkor bölcsi eretlen is? :D

2019. aug. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%
December elejei, eszembe sem jutna még oviba vinni. Óvónő vagyok, tudom, hogy nem érett még a közösségre.
2019. aug. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%
Az enyém december eleji,ő is ment,mert 2,5 évesen egy kukkot se szólt. Az oviban a közösség azomban jót tett neki,elkezdett beszélni,én nem bántam meg.
2019. aug. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%
Október végi a lányom, két hét múlva kezdi az ovit. Már járunk beszoktatásra, nagyon tetszik neki, pénteken már ott hagytam egy órára, haza sem akart jönni utána. Mondta is az óvónő, hogy ha ilyen gördülékenyen megy továbbra is a beszoktatás, akkor kezdheti hamarabb. Ő egyértelműen érett rá, február óta szoba tiszta, folyékonyan beszél.
2019. aug. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
31%
A nagyom novemberi, előtte bölcsis volt, nyáron itthon volt velem, novemberben kezdte az óvodát 3 évesen. A középső szeptemberi, ő is kezdte 3 évesen, szeptember közepén. A kicsi nyári, ő meg szeptember elején. Mindhárman jól érezték magukat kezdetektől fogva az oviban.
2019. aug. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
15%

Jajj hagyjuk mar ez az érett a kozossegre dolgot :D mindenki a legjobbat akarja a gyerekenek.. Most hol vannak azok a kommentelok, h bezzeg csak itthon ül az anya otthon 3 evig.... Mert ha meg otthon marad a gyerek az a baj, ha viszed oviba az a baj...


En tudom h az en gyerekemnek mi a jo. Nem feltétlen ugyanaz mint mas gyerekenek..

2019. aug. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!