Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van valami törvény vagy...

Van valami törvény vagy szabály ami kötelezi az óvodát, a gyermekek biztonsága érdekében a kapu zárvatartására/becsukására?

Figyelt kérdés
Sajnos a mi óvodánk eléggé elmaradott. A kapu folyamatosan tárva nyitva. Szeretnék ez ügyben intézkedni, de nem találtam ezzel kapcsolatban semmit.
2019. szept. 2. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Igazából azzal van alapvetően a probléma, hogy sok szülő hanyagul nyitva hagyja a kaput. Nálunk mágneses kapuzár van, de így is ki kellett írni a szülőknek, hogy figyeljenek oda, hogy jól bezáródjon, mert sokszor nem jól zárták be. Szabályozás erre nem tudom, hogy van e, de nyilván az ovi felelőssége, ha kiszökik egy gyerek. A vezetőnek szólj, hogy csináljanak valamit.
2019. szept. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Józan paraszti észmek hívják ezt a törvényt. Be kell menni a vezetőhöz és beszélni vele. Megkérdezni, mi akadálya van, h felszereljenek egy zárat. Ha van akadály, segíteni megoldani.
2019. szept. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk a tetején van ilyen ráhajtható vas rigli a kapunk, az ajtókon atfordithato. Néha szarul zárják be, pedig ki van irva, hogy mindenki ügyeljen arra, hogy zárva legyen. Törvény nincs rá, csak a vezetővel és a szülőkkel tudsz beszélni, hogy figyeljenek már oda jobban.
2019. szept. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát ez a baj, hogy a szülők nem érik fel ésszel... Itt is van rigli, de be se csukják a kaput, nemhogy berigliznék. Így van már huszon éve.. Számomra hihetetlen..
2019. szept. 3. 07:39
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
De akkor mit csináljon az ovi, ha a szülőknek ennyire nem fontos a gyerek, hogy a kicseszett ajtót becsukják?
2019. szept. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Nalunk is a szulokkel van a baj...

Ezzel, sajnos, nm nagyon lehet mit kezdeni, max a neveloknek kene figyelni, h ki nm csukja a kaput es figyelmeztettni...

2019. szept. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
Arra viszont nincs idejük, kapacitásuk...
2019. szept. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%
Ez nálunk is probléma, főleg délután. Akkor nagyobb hullámban viszik el egyszerre a gyerekeket. Mindenki tartja a következőnek a kaput (ami kapcsoló nyomására nyílik), aztán az a vége h nyitva marad. Mnden nap kiabál valaki a gyerek után. Múltkor becsuktam magam mögött és egy kisgyerek "bentragadt", pedig kiakadt szaladni. Nem volt vele az anyukája. Pár lépés után hallottam a kedves anyukát, hogy morog amiért csukva az ajtó. Csak egy kapcsoló, de a gyerek testiépsége múlhat rajta (az ovi előtt út van). Nem tudom miért veszik félvárról. Nem hiszem hogy ez az ovi felelőssége lenne, ők a feltételeket megteremtették hozzá, hogy ne tudjanak kimenni a gyerekek.
2019. szept. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
59%
Én hasonló “biztonságú” óvodából simán kisétáltam többed magammal annó 20 éve.. észre sem vették
2019. szept. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!