Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Sokat eső, ügyetlen mozgású...

Sokat eső, ügyetlen mozgású gyermeket visszatartanátok egy évig az oviból?

Figyelt kérdés

A lányom éppen 3 éves, pár nappal szeptember 1 előtt töltötte be. Beírattam oviba, még ne kezdtünk, de nagyon bizonytalan vagyok. Második gyerek, az ovit is ismerjük a nagytesó által, tehát nem az a bajom, hogy friss a dolog és elszakítják tőlem.

A lányom megkésett mozgásfejlődésű, féloldalas volt sokáig, gyógytorna és Dévény is van mögöttünk. A mai napig rengeteget és nagyokat esik, mindenhova menni kell utána. Cserébe borzasztó eleven és szétszórt, tehát tényleg minden pillanatban résen kell lenni. Ő az, aki hanyatt esik a csúszdáról, aki megfejeli a radiátort, leesik a székről, hinta elé fut, stb.

Rettegek az ovitól, egyszerűen ebben nem érett rá, és képtelenség, hogy valaki mindig menjen utána, tehát vagy lesz baj vagy nem.

Gondolkodom a halasztáson, közben elkezdtünk egy újabb fejlesztést is. Ti visszatartanátok egy évre még? A terv az, hogy magánintézménybe hordom heti 1-2 alkalommal majd, hogy közösségbe kerüljön.

A jegyző ebben az esetben engedélyezné?


2019. szept. 6. 22:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Az ikreim extrém koraszülöttek voltak (28 hét), egyikük éretlen idegrendszerű, ami többek között a nagymozgásokban is megnyilvánult, tipikus “ügyetlen és lassú” gyerek. Nekem nem jutott eszembe visszatartani, éppcsak betöltötték a 3-at mikor kezdék az ovit. A tesóját sokkal több baleset érte/éri azóta is mint őt, és rengeteget alakult az oviban (most 5 évesek).


Ayres terápiára (DSZIT) járnak, az is rengeteget alakított a gyereken egyébként.

2019. szept. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Mi TSMT-t kezdtünk, nagyon bizakodó vagyok.

Nem rettegtél, hogy mi történik vele?

Nekem a szemem előtt esett le bent majdnem a mérleghintáról úgy, hogy abból baj lett volna, mert alácsúszott volna. Egy óvónő nem ugrott, ha nem veszem le, leesik.

2019. szept. 6. 22:25
 3/17 anonim ***** válasza:
Igen
2019. szept. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%
Én úgy tudom, hogy a háziorvos tud adni papírt, hogy kértek felmentést a kötelező ovi alól eü okokból. De kérdezd meg a védőnőt, ő tudni fogja.
2019. szept. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem halasztanèk.

Szerintem hasznáta válna az óvoda, de kérd ki a védőnő/ orvos és az óvodavezető álláspontját

2019. szept. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%

Fennáll a serules veszelye , fejreeshet stb , ki hasznára válna ez?

Nincs idö a gyerekekre amennyi kéne

2019. szept. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%
Nem tartanám vissza, a gyerek közösségben tud a legjobban fejlődni, minden szempontból.
2019. szept. 7. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
94%

7-essel értek egyet


A bölcsis épp járni tanuló 1-1,5 éveseknél nem eshet kelhet jobban.. Őket is viszik mégis...

Pont azzal is fejlődik, ha nincsenek mindig a sarkában.

A fejlesztő tornával együtt hihetetlen gyors fejlődésrn tud sl átmenni a gyerekek a közösség hatására


5.

2019. szept. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. szept. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

A fiam bölcsis volt, ismerem azt is. Nem hasonlítanám össze az ovival, mert egészen más a berendezés, az udvari játékok és a felügyelet (létszám).

Bejártunk az oviba egy hétig, láttam, hogy mi történik, egészen biztosan benne van a pakliban, hogy komoly baj is lehet. Úgy kezdődik, hogy az ajtó után lépcső van, és rohannak ki, a lányom nem tud stabilan lépcsőzni még.

Persze lehet, hogy nem történne semmi, de olyan áron kockáztatni, hogy esetleg mégis?

De nem döntöttem még el, gondolkodom rajta.

2019. szept. 7. 09:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!