Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi ez az ovi, oktatás ellenesség?

Mi ez az ovi, oktatás ellenesség?

Figyelt kérdés

Már nem egy helyen hallom (itt is), hogy ameddig lehet ki akarják hagyni az ovit, magántanulóként akarják nevelni a gyereket a szülők, mert az óvoda és az iskola csak "átmossa az agyukat" és beskatulyázza a gyerekeket az állam által elképzelt rendszerbe.

Ma egy idősebb nő elegyedett velünk beszélgetésbe, és amikor elmondtuk, oviba igyekszünk, elkezdte ezt az agymosott szöveget. Amikor elmondtam hogy nekem semmi bajom az ovival, gyerekeim is szeretik, akkor kb lehülyézett és hozzánk sem szólt a buszon.

Nem pont arról van szó, hogy ezek a gyerekek beilleszkedjenek a társadalomba, fenntartsák azt? Én egyáltalán nem érzem hogy bárki az ismeretségi körömben agymosott lenne. Sokuk diplomás, jó állással, értelmes hobbikkal, kiteljesedett személyiséggel.

Vagy ez is olyan konteo mint a chemtrail, laposföld, oltásellenesség meg a gyíkemberek?


2019. okt. 1. 21:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Annyiban igazuk van, hogy a mai oktatási rendszer egy hordó fos. Nézd meg, mennyi a diplomások aránya a társadalmunkban! Kétségbeejtően alacsony.

Ennek egyrészt az az oka, hogy a kormány az oktatásra szánt pénzt elpisálja stadionra, meg idétlen és hatástalan plakátkampányokra (már amit nem lopnak el, persze!), a pedagógusok éhbérért tanítanak, nem motiváltak. Másrészt, az oktatási rendszerben nem individumokat nevelnek, hanem "magoló ötösöket", akik aztán legfeljebb futószallag mellé lesznek jók robotzombi munkára.

2019. okt. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Az ovinál ezt még én sem gondoltam így. Most harmadikos a fiam. Már kiölték belőle a gyereket. Rengeteg házi feladat este 6-ig, agyonszabályozott intézmény, tele olyan szabályokkal, aminek semmi értelme, a gyerek egyre szorongóbb, folyton gondterhelt. Pedig itthon nem támasztunk elvárásokat már, mert érzem, abba belebetegedne. 4-es-5-ös tanuló amúgy. Állandóan mindenért ordítoznak velük a suliban. Úgy érzem egyre inkább, hogy az oktatási rendszerünk a modern rabszolgaság alanyait igyekszik kifejleszteni, ne gondolkodjon a gyerek, csak magoljon, ne legyen saját elképzelése, egyénisége, legyen egyen-gyerek. Szokja meg, hogy mindig fáradt és túlhajszolt, legyen neki ez a természetes. A fiam már olyanokat fogalmaz meg, hogy az a lényeg, hogy a suliban soha senki ne érezhesse magát jól, mindent ezért tesznek. A problémás gyerekek pedig minden következmény nélkül zsarnokoskodhatnak a többieken, mert ők hátrányos helyzetűek és integrálni kell őket. A tanárok őket meg sem próbálják fegyelmezni, a többieknek mondják hogy őt ne zaklassák fel azzal, hogy ellenkeznek neki.
2019. okt. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

A második válaszadónak van igaza - zöld pacsit kapott!!!!

Arról nem is beszélve ugye, hogy a suliban nemcsak jópajtások vannak, hanem bőven akad agresszív, erőszakos, szocalizálatlan tahó is, aki abban leli az örömét, hogy a kisebbet, gyengébbet, jobban tanulót megveri, ettől érzi magát valakinek. Az én általánosomban, ahova jártam, vagy 40-50 ilyen legalja surmó volt - az erősebbel ugye egyik se mert kikezdeni, mert amúgy hányadék nyúlbéla alakok, a gyengébbeket viszont állandó terrorban tartották.

A tanárok semmit nem tudnak tenni; rászól egyszer, rászól kétszer, aztán már csak legyint. Ha pedig suli után megvárják a megverendő srácot, akkor aztán végképp nincs értelme árulkodni nekik.

Sok helyen odáig fajultak a dolgok, hogy a kisebb, gyengébb gyerekek "felbéreltek" idősebb, nagyobb srácokat, hogy védjék meg őket, kísérjék őket haza, mert a nagyobbak, erősebbek bandákba verődve várják őket.

2019. okt. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
Igenis meg nem is, bár amiről írsz nem az oviban kezdődik szerintem. Viszont azt nem lehet nem észrevenni, hogy kiírtják a kreativitást, örömöt a gyerekekből, magoltatják őket, osztályozzák mint egy árut (a minőség 5ös, b minőség 4es...). Meg azt sem szabadna elfelejteni, vagy észre kellene venni, hogy nem vagyunk egyformák, mindenki másban tehetséges. Pl. Valaki gyönyörűen rajzol, valaki matekzseni, valaki meg tud tanulni több idegen nyelvet anyanyelvi szinten....de mindig csak azok kerülnek a suliranglétra tetejére akik be tudnak vágni egy egész könyvet és jók matekból, a többi nem ér semmit. Szerintem se jó a mai (régimódi) oktatási rendszer, de ez van csak jelenleg. Az ovi meg valóban nagyon is fontos.
2019. okt. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

Most nem azert de Gyor-Moson-Sopronban aki tehette mar 20 éve is Ausztriába küldte a gyereket gimibe.


A magyar oktatási rendszer borzasztó és hanyatlik. Az alternatív iskolákat-amik ugye külföldön bőven bizonyítottak mar- pedig ellehetetlenitik. Pedig a projekt szemléletű oktatás, a házi feladat helyett a játék és a tananyag megfelelő kontextusba helyezése nem a sátán. Viszont egy gondolkodó réteget nevel ami a mai magyar politikai elitnek ugye nem célja.

2019. okt. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

Az óvoda nagyon fontos azért elsősorban, mert ott szocializálódik a gyermek. Ha az nem lenne, akkor sokkal nehezebb lenne a gyermekeknek az iskolába a beszokás, ismerkedés ,barátkozás.

Általános iskolában nyilván a gyermek elkezd visszahúzódni, de még ott szerintem a pedagógusok türelmesebbek. Jobban bíztatják, motiválják a gyerekeket és több ötlettel is állnak elő.


Viszont a gimi. Hát az kész borzalom.


A saját volt gimimből kiindulva. A tanárok 50%-a olyan, hogy nagyon szívesen emlékszem vissza rájuk. De a másik 50% arra sarkalt, hogy szorongjunk, hogy szürke kis egérnek érezzük magunkat és hogy ne merjük megszólalni, rosszak, buták, semmire kellők és bénák vagyunk.


És az a nagy gond, hogy a rosszabbik 50% hat ránk a legjobban, az hagyja a legmélyebb nyomot bennünk sajnos.


Hiszen elfelejtettük mit mondtak nekünk vagy mit akartak megtanítani nekünk, viszont azt hogy milyen érzést (haragot, szomorúságot, szorongást, görcsöt) váltott ki bennünk, azt sose.

2019. okt. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

Hát neharagudj, de az állami ovikról nekem is meg van a véleményem, ha lepontozol, ha nem.

Velemenyem: túlterhelt az állami ovi és elavult. Nem részletezem, mert regény lenne, de a lényeg, hogy elavult és túlzsúfolt az egész rendszer.

2019. okt. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Az állami iskola valóban kióki a gyerekből a gondolkodást. Oviban még nem annyira.
2019. okt. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
7-es ezzel tudnék vitatkozni. A lányom óvodája modern, jól felszerelt, és az oktatás sem elavult. Sima állami ovi.
2019. okt. 2. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%

Az ovival nincs gond. Nevelik, felkészitik őket. Megtanítják az érzeseiket kifejezni, de játekos keretek közt.

Ellenben az iskola. A világ nagy részén elavult, és tele felesleges tárgyakkal. Pl matekból sosem értettem, miért kell 600 féle kétismeretlenes sz.rokat tanulni, ha amúgy a gyerek nem matematikai beallitottságú. Tanítják a hittant, de a közlekedést nem. Ahogy a nagyobb gyerekeknél is tanítanak olyat, amire nincs szükségük. Beskatulyázzák a gyerekeket, egy kaptafára tanítják mindegyiket, holott mindenhol hangoztatják, hogy minden ember más. Akkor a tanítás miért nem ad arra lehetőséget, hogy úgy fejlődjenek ahogy tudnak és a saját képességeikhez mérten kapjanak jegyeket? Ja mert az nem jó... Itthon is megtehetné a m...kos Orbi papesz, hogy Stadion épités, és béna focijátékosok fizetése helyett az oktatást és az egészségügyet fejlessze, de minek? Ha fejlesztené az oktatást, még a végén szeretnék a gyerekek a sulit😱

2019. okt. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!