Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek helyénvaló ha egy...

Tímea1225 kérdése:

Szerintetek helyénvaló ha egy óvónéni nem ad a gyereknek a szülinapi tortából, azért mert az nem ette meg az ebédjét?

Figyelt kérdés
A keresztfiamról van szó. Nagyon rossz evő. Otthon is keveset eszik, még nálunk sem fogad el semmi ennivalót, pedig egy házban lakunk. Úgy járt ki 3 évet az óvodában, hogy szinte alig evett valamit, de ezt elfogadták az óvónénik. Most költözés miatt óvodát kellett váltani és az itteni óvónénik egyszerűen nem értik meg, hogy ne kényszerítsék rá az evést, mert úgy sem fog enni. Most másodjára fordul elő, hogy azzal büntetik, hogy nem kap desszertet sem, amit viszont, valószínű elfogadna. Egy nagyon visszahúzódó, nehezen beilleszkedő gyerek, szerintem ezzel abszolút nem segítik a beilleszkedését az új környezetbe. Szerintetek?!
2019. okt. 9. 20:13
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
79%
Hát szerintem ha a gyerek nem eszi meg a főtt ételt, akkor nem érdemli meg a desszertet. Vagy szerinted édességen kell felnevelni a gyereket?
2019. okt. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
43%

Nem helyénvaló. Mi örültünk ha bele tudtunk "nyomni" valamit a rossz evő gyerekekbe! Ha épp tortát, akkor azt, mert örültünk,ha evett!

Ezt egyébként az óvónők mondták, hogy így volt, vagy a gyermek. Mert olyan is szokott lenni, hogy nem kapnak többedjére és utána mondják, hogy pl.: "nem kaptam tortát".:) Pedig ez ugye nem igaz.:)

2019. okt. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem egyedül az új óvónéni neveli normálisan. Ha éhes a gyerek, akkor eszik. Nem édességgel kell tömni, hanem rendes ételt adni neki. Ha nagyon nem eszik, akkor meg ki kell vizsgáltatni.
2019. okt. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
84%
Bár nem hiszem, hogy szervi baja van, ha a desszertet meg simán elfogadná. Inkább el van kényeztetve az úrfi.
2019. okt. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
81%
Helyénvaló. Az a gyerek nem rossz evő, amelyik a tortát betolná. Úgy nevezik, hogy válogatós. Ha nincs gyereked, akkor most mondom, hogy ez a jó szó rá. Ne is kapjon.
2019. okt. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
82%

Egyetértek. Itthon sem kap édesseget, sütit, vagy ropit, ha nem ette meg az ebédet, vagy uzsit. Márpedig, ha a desszertet befalná, akkor tudna enni ebédből is.

Lehet, hogy szigorú, de ez a következetes döntés. Szóval ne hőbörögjön egyikőtök se emiatt, hanem inkább az étkezését kellene helyrehozni.

2019. okt. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
88%

A fiam nem eszik zöldséget, gyümölcsöt, utálja az állagukat.

De vajon ez a kisgyerek miért nem eszik SEMMIT? Mert utálhatja valaki a zöldséget, gyümölcsöt, húst, tejet stb., de hogy semmit se egyen ...? Lelki oka van.

2019. okt. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
36%

Az itt válaszolókon látszik, hogy nincs rosszul evő gyerekük.

A kisfiam is rosszul eszik hiába kínáljuk mindennel. Múltkor annak örültem hogy a kifliből megevett 3 karikát vacsorára 3 évesen. Bármit csinálunk alig eszik. Máig nem értjük hogy bírja ennyi kajával. Orvosnál is voltunk vele.


Amúgy szerintem nem helyes de nyilván azt hiszi az óvónő hogy csak válogat. Idővel talán felfogja.

2019. okt. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem két különböző dolog a desszert és az, ha vki szülinapját ünneplik. Utóbbi nyilván nem gyakori.

A tortán én nem elvieskednék, a mindennapi desszert lehet elvi kérdés, de csak akkor, ha a szülővel megbeszélték. Ilyen joga nincs egy óvónőnek, hogy a saját kútfejét követve adjon vagy ne adjon a gyereknek az óvodában felszolgált ételekből.

2019. okt. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem nem volt helyes döntés. Sajnos tapasztalatból tudom, hogy mennyire káros hozzáállást nevel a gyerekekbe, ha úgy nevelik őket, hogy bizonyos ételeket csak jutalomként kaphat meg, illetve hogy ha nem éhes éppen, akkor is magába kell tömnie bármit, amit elé raknak. Nagyon sok problémám lett felnőtt koromra, amit nagyrészt amiatt keletkeztek, hogy kiskoromban így neveltek.

(Persze ezzel nem azt mondom, hogy jó ötlet a gyerekeket édességgel tömni, de itt nem ez az eset állt fent, csak egy szelet tortáról volt szó, és ráadásul valakinek éppen szülinapja volt.)

2019. okt. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!