Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi történik akkor, hogyha egy...

Mi történik akkor, hogyha egy gyerek nem szokik be az oviba? Nem tud beszokni?

Figyelt kérdés
Nem szokja meg, nem szereti a gyerekeket, túlérzékeny.
2019. okt. 10. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Minden reggel sírás.
2019. okt. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudtam pedig vidám gyerek voltam,boldog családban,3 tesóval. De állandóan hánytam minden reggel,folyton beteg voltam alig tudtam oviba járni. Állandó rettegéssel töltött el. De amikor mentem,jól éreztem magam mégis volt bennem valami pánik. Egyszerűen nem sikerült beszoknom. Pedig akkor még nem is volt kötelező. Egyszerűen nem volt rá magyarázat miért.

Suliban ugyanez,de ott már elkezdtem kinőni mert muszáj volt.

2019. okt. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

#2 szerintem te jól beszoktál, viszont a szülőktől való leválással voltak gondjaid. A legtöbb gyerek megszokja a ritmust, reggel oda megy, este anya-apa jön érte, kettő között játék, ebéd, alvás, játék...


Az elszakadástól féltél, valahogy nem volt meg benned az a bizonyosságérzet, hogy nem fognak ott felejteni. Szerintem.


A kérdezőnek meg: biztos, hogy beszokik. Persze nagyon figyel rád, hogy te hogy éled meg. Bízz benne, bízz az óvónőkben, abban a tudatban hagyd ott reggel, hogy jó lesz ott neki és élvezni fogja. Ha süt rólad az aggodalom, akkor azt a gyerek is érzi, hogy a szülő fél, amikor őt otthagyja, hát ő hogy ne félne?

2019. okt. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mennyi ideje jár oviba ? Szerintem ez fog majd idővel változni pozitívabb irányba is. Minden gyereknek vannak alap személyiségvonásai amik velük születnek, lehet, hogy ő nem szokja könnyen a változásokat, főleg, ha írtad is, hogy túl érzékeny.


Furcsa, mert én gyerekként pl nem voltam az, teljesen be tudtam illeszkedni, de most felnőttként már mindent sokkal “tragikusabbnak” élek meg és nem is bírom ha pár napra távol vannak tőlem a hozzátartozóim. Tudom fura, de felnőteknek is van ilyen időszaka.


Az exem unokahúga is nagyon anyás volt, vissza húzódó is, pedig nem volt rá oka, csak egyszerűen ő egy ilyen fajta kisgyerek volt.

Ki is verte a hisztit, hetekig nem engedte az anyját az oviból reggelente, nem lehetett felöltöztetni stb... de aztán szépen lassan megszokta és meg is szerette, azóta már kis iskolás és azt is nagyon szereti.

2019. okt. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!