Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovis alvás. Ez így OK?

Ovis alvás. Ez így OK?

Figyelt kérdés
Vannak gyerekek, akik már nem alszanak ebed után. Az én 6 éves lányom sem. Csendben fekszik. Nem beszél. De ha megfordul az ágyon (azon a kis 60*120-as kenyelnetlen szaron-már bocsánat), rászólnak. Mozulatlanul kell feküdnie. Sőt! Be kell csuknia a szemét. Most mesélte el. Eldurrant az agyam. Ha fecsegne, felülne, mászkálna, rendben, hogy szólnak. De ezért??? Nincs joga nyitott szemmel feküdnie? Nálatok is ez van?
2019. okt. 28. 20:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk úgy van, hoyg akik nem tudnak aludni, azok másik teremben vannak és ott csöndben lefoglalhatják magukat (könyvnézés, rajzolás), még véletlen sem kell feküdniük, föleg nem mozdulatlanul.
2019. okt. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
65%

Nalunk a dadus megprobalja oket elaltatni. Ha nem

Megy akkor csak legyen csendben

2019. okt. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
31%
Mondd meg nekik, hogy feljelented őket a pitchába, ha még egyszer ezt csinálják a gyerekekkel.
2019. okt. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Andi80018 ***** válasza:
57%
Nemhogy az óvodák inkább a sulira készítenék fel a nagycsoportosokat,akkor talán nem lenne ennyi problémás beszokás az elsőbe, mint altassanak. Nálunk is ez volt, végül áttették a szomszéd szobába, ott rajzolt, meg ilyenek. Nagy nehezen tenném hozzá.
2019. okt. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
58%
Menj be és beszélj a vezetővel
2019. okt. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ez kicsit tulzas, nem kell mindent szo szerint elhinni a gyereknek. Gondolom az a szabaly, hogy le kell fekudni, becsukni a szemuket, hatha sikerul elaludni. Szerintem ezzel nincs semmi gond, meg kell tanulni alkalmazkodni, egy gyereknek sem lesz baja attol, ha becsukja a szemet, netalan elbobiskol.
2019. okt. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
65%

Ha recseg az agy, es forgolodik teljesen jogos, hogy ra szolnak.

Masodik felevben nem kell mar aludniuk

2019. okt. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk is így van
2019. okt. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk a bölcsiben voltak ebben szigorúak, oviban már nem. Ott csak csöndben kellett feküdni. Az én lányom nagyon izgága volt, neki még az iskolában is megengedték, hogy feltérdeljen, vagy mást csináljon, ha végzett.
2019. okt. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
62%

Az enyém sem alazik, sőt még feküdji sem tudna 1,5-2 órát egyhelyben. Ő ebéd után hazahozós lett emiatt. Nem bánom egyáltalán. Nálunk nem tudják megoldani a külön szobás csendes foglalkozást, pedig szívesen maradna még az oviban, de hát ez van.

Én megkérdezném az óvónőt, hogy is volt ez igazából, mert tapasztalatból tudom, hogy máshogy mesélnek.

Mondok egy példát. A fiam azzal fogadott régebben, hogy bántotta az óvónő, kiderült, hogy rászólt és kiállította a játékból, mert nem fogadott szót. Neki ez felértegy bántással. Ez nem hazugság volt, hanem ő így élte meg, ennyi.

Az meg, hogy be kell csuknia a szemét, na és? Anno nekünk is be kellett, mégsem patáliázott egyik gyerek anyukája sem, ha nem tetszikez a dolog, akkor oldd meg azt hogy ebéd után hazakerüljön a gyermek.

2019. okt. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!