Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Raccsolás kizáró ok?

Raccsolás kizáró ok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Óvónő szeretnék lenni.


Jó testi képességeim vannak, jó a kézügyességem, viszonylag kreatív vagyok, szeretek kézműveskedni, imádom a gyerekeket, türelmes vagyok, szoktam "idegen" gyerekekre vigyázni, húgaim is vannak, szóval tapasztalt is vagyok. Ismerőseim és rokonaim is dolgoznak óvónőként.

Tanultam 10 évig hangszeren, énekkarba jelenleg is járok, tudok kottát olvasni, szolmizálni.

Pozitívnak, boldognak és kiegyensúlyozottnak tartom magam, és tényleg sok türelmem van a gyerekekhez, mert ezt nagyon szeretem csinálni.


Csak sajnos születésem óta raccsolok. Az 2 évben sokat javult, de ez még mindig észrevehető és nem szép.


Éneklés közben elmúlik, de a beszéd közben nem tudok rajta változtatni. Rengeteg ideig jártam logopédushoz, akkoriban nem használt semmit,tényleg csak az utóbbi 2 évben változott valamennyit.


(Kérlek ne gondoljatok nagyképűnek, csak szerettem volna kifejteni, hogy minden más jól megy, csak ez lenne az egyetlen baki)


Szerintetek ez kizáró ok lehet az alkalmassági vizsgán? Vagy ha ott átengednek valami csoda folytán, később emiatt nem zárhatnak ki mégis?



2019. okt. 31. 10:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal kizáró ok és sajnálom, de nagyon helyesen, mert az óvodás korosztálya példából tanul. Korábban szépen beszélő gyerekek is képesek átvenni minden hibát a társaiktól, az óvónő pedig az abszolút viszonyítási alap
2019. okt. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Igazságtalannak érezném, ha ez kizáró ok lenne, amikor az ovinkban az óvónők két szót nem tudnak helyesen leírni.
2019. okt. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Tájszólás nem, de beszédhiba kizáró ok.


Nekem nincs zenei hallásom, ezért esek ki..

2019. okt. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Annyira fontos ez nekem, szeretnék mindent megtenni. Olyan elszomorító lenne, ha pont egy olyan dolog miatt nem valósíthatnám meg az álmom, amin képtelen vagyok változtatni.


Azért szerintetek megéri próbálkoznom az alkalmassági vizsgán és addigis próbálni javítani a raccsolásomon, esetleg logopédust felkeresni?


Vagy el kéne engednem?... :(

2019. okt. 31. 11:28
 5/13 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy több féle típusa van.

A legszembetűnőbb és zavaróbb szerintem a hangcserélés: főleg gyerekekre jellemző, de felnőtteknál is előfordul, aki nem fáradozik helytelen képzéssel, egyszerűen egy másik hangot mond az R hang helyett. Ez leggyakrabban a J, L vagy V hangok egyike.


Én viszont tompítva, pördületlenül mondom ki. Ami szintén nem valami kellemes és nem szép, de ennek ellenére gyakran megdicsérnek, hogy milyen szépen olvasok fel közönség előtt. Ilyenkor mindig megkérdezem, hogy de hát a raccsolás. Azt mondják, hogy annyira nem lehet észrevenni.


Volt esetleg már valaki, aki raccsolt egy kicsit és mégis bekerült?


Lehet, hogy tényleg el kéne engednem, csak tudják ez annyira nehéz. És nem tudom felfogni, hogy egy ilyen miatt lehet hogy el van vágva a jövőm és nézhetek más után:(

2019. okt. 31. 11:41
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Átérzem a helyzeted. Én is óvónő szerettem volna lenni, de nyitott szájpadlással születtem, és sajnos ez a beszédemen is érződik. Én végül a gyógypedagógia mellett döntöttem, ide nincs alkalmassági.
2019. okt. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, ne add fel!!


Mindenképpen érdemes nekifutni az alkalmasságinak, addig pedig másik logopédus segítségét kérni és rengeteget gyakorolni! Olyan hiány van, hogyha "csak ennyi" a probléma, akkor átengedhetnek!! Ha ez az álmod, ne add fel, kellenek a jó óvónők!!!

Én a tanítóképző alkalmasságiján nem mentem volna át, mert gerincprobléma miatt fel voltam mentve testnevelésből, így nincs jegyem (ez mondjuk megnézve a ma még dolgozó óvónő és tanítóállományt, kissé vicces :D).

2019. okt. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%

Mindenkép próbáld meg az alkalmasságit. Maximum azt mondjak nem, de akkor ugyan ott vagy, ha még tovább engednek nyertél.

Én énekből voltam béna, de tovább engedtek, és vannak nálam rosszabbak is. Van egy lány, akinek szintén a hangkepzessel van problemaja, és felvettek. De segítenek is, hogy jobbak legyünk. Nem lecsesznek, hogy miért nem megy, hanem technikákat, mutatnak, javaslatokat mondanak.

Szoval próbáld meg. De mindenképp nézz utána, hogy hol nagyon szigorúak és hol engedekenyebbek a választott főiskoláid közül. Eloalkalmassagira oda mész, ahova akarsz, és ha nem sikerül, a rendes alkalmasságin megint probalkozhatsz.

2019. okt. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem írja kizáró oknak.

[link]

2019. okt. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
Én mint szülő nem örülnék neki ha ilyen óvónője lenne, nem bántásból írom, de tényleg nem. Nem szeretném ha a gyerekemre ragadna belőle, nem véletlenül kizáró ok. Kedves lánynak tűnsz, értelmesnek, sajnálom h ezen múlik a dolog, de valahol jogos ha jobban belegondolsz.
2019. okt. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!