Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kirughatják az oviból?

Kirughatják az oviból?

Figyelt kérdés
2 hónapja jár a kislányom az óvodába, még nem szobatiszta de felvették így is. Pelenkát nem adnak rá így minden nap van baleset. Most megkértek, hogy ne vigyem többet amíg nem lesz szobatiszta. Én dolgozom és egyedül nevelem a lányom nem engedhetem meg, hogy felmondjak a munkahelyen. Mit csináljak most? Bölcsibe nincs hely, fizetősre nincs pénzem.

2019. nov. 7. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem ha az ovis társakhoz se akar alkalmazkodni szobatisztaság terén, akkor nem is képes egyenlőre rá. Elvinném a megfelelő szakértökhöz, van olyan, aki emiatt 4 évesen megy oviba, kérni kell rá engedélyt. Azt nem tudom hová veszik be az ilyen gyerekeket.
2019. nov. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%

Erre előbb kellett volna gondolni! Tudtad hogy oviba fog menni, fel is vették annak ellenére hogy nem szobatiszta, volt rá plusz 2 hónapod hogy az legyen!

Mit csinálj? Addig nagyszülők, rokonok, barátok és sürgős szobatisztaságra tanítás!

2019. nov. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Elvileg nem rakhatják ki, de mind a gyerek, mind a te dolgodat megnehezíthetik.


1.

A szobatisztaságot nem lehet szoktatni.

Idegi érettség kell hozzá.

Szakszolgálat szerint ez időnként( jellemzően fiúknál) 5 éves korban is lehet.


Valahogy a témát az óvodában központilag kellene megoldani

2019. nov. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Nehéz helyzetben vagy. Nálunk többek között emiatt kellett egy évet halasztani. Bizottság adott ki papírt. Szeptemberben újra kezdte, most 4,5 éves, már délig bírja, de csak a pisit. Szeptemberben még pelenkában ment,de mennem kell érte ebéd után, mert nem cserélnek pelenkát. Most két hete kezd érni a dolog. De csak pisire. Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy nem kell dolgoznom. Így eltudom hozni ebéd után.

Nem tudom van e lehetőséged elfogadó ovit találni, mert nálunk is ez a 4-dik, szóval nem egyszerű. Vagy esetleg nagyszülői segítség. ..

Viszont 3 évesen oviköteles, ha ez körzetes ovi, nem rúghatják ki. Bölcsi szokott még megoldás lenni 4 éves korig, de ha nincs hely...

2019. nov. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Már nyár eleje óta próbálom szobatisztasagra nevelni de semmi. Nem hajlandó szólni. Nincs rajta pelenka itthon, volt jutalom, könyv stb de nem segít. Gyermekpszichológushoz is vittem már emiatt. Mindent megpróbáltam elhihetitek.

Nagyszülők nem tudnak segíteni.

2019. nov. 7. 14:08
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Haast,en valahogy megprobalnam ravenni az ovonoket,hogy engedjek a bugyipelust.

Kozbe mindig elvinnem a helyukbe wcre akar orankent,es ha veletlen becsurog akkor a bugyipelus felfogja. De hatha igy konnyebben megszokná

2019. nov. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Hány éves? Ha augusztusig betöltötte a 3 évet, nem rúghatják ki.
2019. nov. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Augusztusban töltötte az elején
2019. nov. 7. 15:59
 9/10 anonim ***** válasza:
89%
Akkor óvodaköteles, így pedig nem küldhetik el. Mondd meg, hogy keresed a megoldást, de nem megy egyik napról a másikra. Közben ha gondolod próbálj bölcsit keresni, de nem kötelező.
2019. nov. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
34%

Majd megérik rá ne aggódj.

Nálunk kiscsoportban több pelusos gyerek is volt, nem csináltak ebből problémát, cserélték nekik. Középső csoportra mind elhagyta a pelust.

Van olyan ovi ahol engedik pelusban legyen, keresgélj.

2019. nov. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!