Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Raccsoló óvónő?

Raccsoló óvónő?

Figyelt kérdés
Ti mit gondoltok egy raccsoló óvónőről? Kedves, aranyos, de nem fog ez rátapadni a gyermekekre??

2019. nov. 14. 10:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4%

Azért, mert raccsol - ami beszédhiba - még nem lesz érzelmileg tapadós. Te valamit nagyon keversz. Ha valami gond van, akkor a beszédhibájával van gond - de azt már réges-régen kezeltetnie kellett volna.


Személyes véleményem az, hogy vagy nem engedném óvónőnek (pályaalkalmasság!), vagy csakis nagycsoportosokat kaphatna. Egy kicsi gyerek nagyon gyorsan azonosul egy szeretett személlyel (és jó mélyen beépül a személyiségébe) - még a beszédhibájával is.

2019. nov. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

#1 nem az óvónő tapad a gyerekekre, hanem a raccsolás.

Amúgy nem tapadni, hanem ragadni.

Szerintem nem fog. Van beszédhibás szülő is, akinek szépen beszél a gyereke.

2019. nov. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%

Nagyon is átveszik a gyerekek.

Én személy szerint nem örülnék, ha a gyerekem óvónője raccsolna (nem is iratnám olyan csoportba). Nem diszrkimináció miatt, mindenki csinálja azt, amihez kedve és affinitása van. Viszont látom, hogy a 3 évesem már most pontosan utánozza és tanítja a babáinak az óvónőtől hallott szabályokat, játékokat, mondókákat. Beiratás előtt találkoztam vele, tetszett a stílusa, nincs ezzel baj. Viszont a hangok rossz kiejtését nem örülnék, ha átvenné bárkitől. Még akkor sem, ha önhibáján kívül tanítaná erre. Márpedig az óvónő példakép, szivacsként szívják a gyerekek magukba a mintát és a beszédhiba is benne lenne a csomagban.

2019. nov. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
Miután a beszédhiba eleve kizáró ok az óvodapedagógus és a tanárképzo főiskolai szakoknál, egészen biztos, hogy nem létezik raccsoló óvónő
2019. nov. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

"

A beszédalkalmassági vizsga

Célja: annak megállapítása, hogy a jelentkezőt beszédállapota alkalmassá teszi-e a pedagógusi pályára.

Feladat:

10–15 soros nyomtatott prózai szöveg felolvasása, szükség szerint a szöveg reprodukálása, illetve beszélgetés. A szöveget közismert gyermekirodalmi művekből jelölik ki. A jelentkezőnek a felolvasandó szöveg előzetes megismerésére időt adnak.



A szóbeli szövegalkotó képesség felmérése kötetlen beszélgetés keretében.



Az elbírálás szempontjai:

Vannak-e a jelentkezőnek hangképzési zavarai (pöszeség, raccsolás, selypítés, orrhangzós beszéd, a magánhangzók igen zárt képzése, egyéb beszédhangképzési hibák).



A jelentkező beszédritmusában észlelhetők-e súlyos zavarok (dadogás, értelemzavaró hadarás, leppegés, pattogás).



A felolvasás mennyire értelmes, követhető, kifejező.



A tájnyelvi ejtés nem beszédhiba, tehát nem kizáró ok.



Kizáró okok:

hangképzési rendellenességek,

ritmuszavarok,

a beszéd megértését akadályozó rendkívül zárt ejtés."


[link]

2019. nov. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Engem nem zavarna amúgy. Inkább raccsoljon, minthogy buta legyen, mint a föld.


De ahogy fentebb írták, nem engednék át az alkalmasságin.

2019. nov. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
Na és? Te meg fogalmazni nem tudsz, mégsem aggódsz, hogy ráragad a gyerekedre :D
2019. nov. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Néhány szóban nem raccsol, és érthető a kiejtése, de néha nagyon furán mondja az r betűt. Éneklése közben sohasem hallottuk. De alkalmazzák őt mégis, mert hogy szuperül végzi a dolgát és nagyon szeretik a gyerekek. Csak nem tudom, hogy mennyire kellene aggódnom. De két hónap már eltelt, és még nem láttam változást a gyerekemnél.
2019. nov. 15. 18:49
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
Betűt nem mondunk.
2019. nov. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%
3 éves korukra általában már megtanulnak beszélni. A raccsolást nem fogják átvenni. A pöszeséget meg 99%-ban kinövik. Úgyhogy nincs aggódnivalód.
2019. nov. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!