Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti beírattátok a gyereket...

Ti beírattátok a gyereket úszásra?

Figyelt kérdés
Nem tudom érdemes e, mert úszni nyáron is meg tud tanulni, és ez is egy plusz hely lenne ahova el kell járni vele. De lehet, hogy jót tenne neki a mozgás, meg a többi gyerekkel itt is tudna barátkozni stb., nem tudom beírassam e.
2019. nov. 17. 19:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Ha lenne rá lehetőség beíratnám őket!


(Mondjuk én is hiába voltan tanfolyamon és nyaraltunk rendszeresen a balatonon, nem sikerült megtanulnom úszni a 32 évem alatt...)

2019. nov. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Nekünk kötelező volt tesióra keretében, még fizetni sem kellett érte, az önkormányzat állta (persze ez még bőven a klik-idők előtt volt, most nem tudom, hogy van/lesz-e ilyesmi az iskolákban).

Lényeg a lényeg, hogy megtanultam ugyan úszni, de nagyon nehezen (4 év alatt), mert iszonyatosan féltem a víztől, és az oktató is folyton csak kiabált, megalázta az ügyetleneket. Érdemes lenne tehát nektek megnézni, hogy milyen helyre fog járni a gyerek, milyen az oktató, a közösség, mert a rossz élmények egy életre megmaradhatnak. Meg persze azt is mérlegelni kell, hogy nem igényel-e túl sok plusz időt.


(Bocs, hogy nem szülőként válaszoltam)

2019. nov. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Igen, mert ott tanulja meg az alapoktól.A

Ott nem a "ne fulladj meg a vízben" a cél, hanem a különböző úszás elsajátítása és a rendszeres testmozgáshoz szoktatás.

2019. nov. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Be fogom iratni igen.
2019. nov. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
35%

Nem írattam be. Már az oviban is lehetett volna, de nem szeretett volna menni, én meg semmiképp nem erőltettem volna. Este vagy hétvégén se jutott eszünkbe, hogy úszni vigyüm. Enélkül is megtanult vagy ugye van, aki úgy se tanul meg, hogy jár.


Nem hiányzott a plusz betegség vagy egy fertőzés sem, amit összeszedhet. Gyerekekkel máshol ismerkedett.

2019. nov. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
Beíratnám, de még nem elég érett rá, legalábbis az oktató szerint. Szerintem meg túl sok gyerek van egy csoportban és túl sokat kell a medence szélén üldögélve várni, míg a gyerek sorra kerül.
2019. nov. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Igen be, de o jar magan uszas oktatasra ahol 6an vannak egy csoportban.

En ovis uszason tanultam meg uszni, es az altalanosban is mindig jartam uszas oktatasra

2019. nov. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Beírattam, nagyon élvezi. A csoporttal mennek délelőtt. Jót tesz neki, hidd el.
2019. nov. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Beírattam, igen. Egyrészt szerettem volna, ha biztonságosan megtanul úszni, másrészt, mivel ADHD-s, az orvos is nagyon javasolta, hogy mindenképp ússzon, mert nagyon fejleszti a figyelmet is. Már 4 éve úszik, még semmi betegséget nem szedett össze az uszodából és a tanulás rovására sem megy szerencsére, sőt... (3.osztályos most). Szerencsére szereti, szépen úszik, az edző is jó és sok barátot szerzett az uszodában (pedig elég zárkózott gyerkőc).
2019. nov. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

5 éves, még nem.


Imádja a vizet, alig voltunk, mégis tud magabiztosan merülni, már profin úszik deszkával és tud lebegni háton deszka nélkül.


A következő szint a ha lemerül rúgja fel magát és a kutyaúszás, ha ez megvan, majd mehet oda, ahol a helyes technikát tanulja meg. A víz szeretetét és a biztonságérzetet tőlem tanulja meg(ezért nem fizetek), meg el is lehet rontani egy rosszabb edzővel, nálam jobban senki sem érez rá, mikor elég a gyereknek, mert épp megijedt.


Nálunk több csoport van, csoportbakerülés előtt szintfelmérő. Abban a csoportban akarom, hogy kezdjen majd, ahol deszkával úsznak a nagymedencében, nem abban, ahol a kicsiben kergetik a korongot meg ugrálnak.

2019. nov. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!