Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Karácsonyi ajándék az ovis...

Karácsonyi ajándék az ovis csoportnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Nem tudom, hogy szokás-e karácsonykor az ovis csoportnak venni vagy csinálni valami ajándékot, amit aztán közösen tudnak használni?

Nemrég kezdte a fiam az ovit, ez lesz az első karácsonya ott.

Ti szoktatok venni valamit?


Gondoltam esetleg arra, hogy csinálok egy színezőt, grafikában otthon vagyok (digitális rajz vagy kézzel is tudom csinálni). Nem tudom, hogy most menő jegvarazs, mancs őrjárat (mik a menő mesék mostanában ovisok körében?) vagy saját magam által kitalált karakterek legyenek-e?


2019. nov. 18. 16:09
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem szokás
2019. nov. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Sztem felesleges.
2019. nov. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nagyon jó gondolat. Bárcsak több ilyen szülő lenne. Azért megkérdezheted az óvónőket, mi a szokás ott.
2019. nov. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Szokás, csak általában néhány család szokott részt venni mindenben, a többiek meg passzívak. Nem felesleges, mert ha a szülők időnként nem pótolnák, frissítenék a játékkészletet, akkor nem sok jó állapotú játék lenne az oviban.
2019. nov. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem a színező nagyon jó ötlet.
2019. nov. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

#1 vagyok


Nálunk az önkormányzat ad x összeget minden csoportnak és az óvónők vesznek a csoportba új játékokat karácsonyra

2019. nov. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
19%

Nálunk nem volt szokás. Ellenben az óvónőknek összedobtunk mindig kis jelképes ajándékra, a maradék pénzből pedig lakomát tartottunk a gyerekekre.

Úgy képzeld el, hogy tényleg minimális, fejenként 2-300 ft, ebből az óvónőknek, dadusnak szép, kézműves dísz vagy kézműves szapan, hasonló, szépen becsomagolva egy nagy ajándéktáskába, mellé mézeskalács, gyömbéres keksz, ropi, 1-2 üdítő, gyerekpezsgő (!).

szmk-s szülőként írtam hozzá kis lapot, hogy az angyalok szép karácsonyt kívánnak a csoportnak és reggel csak simán egy szó nélkül betettem az ajtón belülre, amikor még nem volt ott csak 1-2 gyerek (mindig elsők között voltunk).


Másfajta, szülő ajándék nekem azért lett volna problémás, mert nem biztos, hogy a gyerekek tudják hova tenni a dolgot, hiszen még az angyalok/Jézuska hozza az ajándékot, nem pedig a pistipapája.

2019. nov. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%
Szerinted, aki visz a csoportnak ajándékot, az akkora tapló, hogy bemegy és közli a gyerekekkel, hogy nincs Jézuska és "pistipapájaként" hoztam nektek valamit? Nyilván mindig szépen becsomagolva vittem ajándékot és az óvónénik berakták a fa alá. A saját gyerekem sem tudta, ahogy az SZMK-s anyukák orrára sem kötöttem. Te sem tudhatod, hogy a többi szülő miket vitt.
2019. nov. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Középsős a kisfiam.

Nálunk tavaly úgy volt, hogy állítottak karácsonyfát az oviban és jött oda is a jézuska.

Pár játékra mi szülők dobtuk össze a pénzt.

2019. nov. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én az ovis beszolmktatáson döbbentem le, hogy a csoportban a kisautók milyen állapotúak. A fiam tök csalódott volt, hogy a felenek nem volt kereke, a másik fele meg a 90-es évekből ragadt ott. Én akkor vettem egy adag kisautót, markolót, és 2 babát, és karácsonyra beviszem. Amikor a nagy lányom volt ovis, akkor is vittem, főleg lanyos játékokat. Nagyon örültek neki.
2019. nov. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!