Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Becézés. Titeket zavarna?

Becézés. Titeket zavarna?

Figyelt kérdés

4 egyforma nevű gyerek jár az oviba. Hanna, Hancsa, Hanni(ka), Sziszi (Szita vezetéknévből).

Titeket nem zavarna, hogy ráaggatnak egy becenevet a gyerekedre? Tudom, hogy ha a gyereket nem zavarja, akkor nem kell ezzel foglalkozni. De nem egy-egy ember szólítja így, habem 30+ fő. És később mondjuk suliban (biztos lesznek ott ovis csoportból is) már nem biztos, hogy tetszeni fog neki, de ugye megszokja mindenki és nehéz valtoztatni.



2019. nov. 23. 10:14
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
91%
Nem. A becenevet a becéző választja a másiknak. Valahogy meg kell hoyg különböztessek az azonos nevű gyerekeket. Szerinted jobb megoldás lenne a Szabó Hanna, Kovács Hanna, Varga Hanna és Szita Hanna megszólítás a becenevek helyett?
2019. nov. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
93%
A beceneveket meg lehet szokni, ha nem gúnyból erednek. Nem lehet mindegyiket Hannának hívni mert kavarodást szül, hogy most kire értik, kinek szólnak.
2019. nov. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
78%
Nem, aki ilyen tucatnevet választ az gondolom amikor beállt a sorba tudomásul vette, hogy lesz jó pár gyerek ezzel a névvel vagyis akarva akaratlanul becézve lesz a gyerek, hogy meg lehessen különböztetni a másik háromtól. Az én gyerekemnek nem valószínű, hogy lesznek ilyen gondjai. Te főzted a levest, majd ha a gyereknek nem tetszik akkor később vagy rádköpi vagy ha szerencséje van akkor nem lesznek négyen és választhat majd úgy megnevezést magának.
2019. nov. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
93%
Nem
2019. nov. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
78%
De, zavarna. Éppen ezért nem adnék tucatnevet a gyermekeknek. Ez ellen sajnos nem igen tudsz mit tenni, vhogy meg kell őket különböztetni.
2019. nov. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

#1 szerintem jobb lenne a teljes neve.

De úgy látszik csak nekem furcsa. Én biztos utálnám, ha nem tetsző nevet aggatnának rám.

2019. nov. 23. 10:41
 7/32 anonim ***** válasza:
90%

Hát, engem az agyvérzés kerülgetne attól, ha az óvónő a teljes neven szólítaná a gyerekeket becézés helyett, kerdezo. Nem hivatalban van.... Amúgy meg az egy dolog, higy neked nem tetszik a becenév, a gyereknek kell hogy tetszen.

Első voltam

2019. nov. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
88%
Ha a gyereket nem zavarja (nem is vmi trágár szó), akkor igazából semmi okod vagy jogod beleszólni abba, hogy a saját közössége hogy szólitja.
2019. nov. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
88%

Magamból tudok csak kiindulni, valószínűleg a szüleimnek nem tetszett a becenevem, amit még oviban kaptam, de kb egyetemista éveim közepéig azzal mutatkoztam be új ismerősöknek. Hozzám nőtt és a személyiségem részét képezte, szerettem. Szerintem ha a gyereknek tetszik, és pozitív emlékek kötik hozzá, hogy a barátai mind így szólítják, nem gúnyolódnak vele, akkor ezen semmi kivetni való sincs. Ha nem tetszik neki, akkor amikor elkerül iskolába, úgyis lesz lehetősége ezen változtatni, a nem kedvelt becenevek nálunk legalábbis nagyon hamar kikoptak a köztudatból.


Egyébként szerintem is rosszabb lenne, ha az óvónénik meg neadjisten a többi gyerek is a teljes nevén szólítaná. Az olyan hivatalos, komoly.

2019. nov. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
94%

A gyerek nyugodtan kinyithatja a száját, ha nem tetszik neki. Az enyém

jelzi mióta tud beszélni, nekem és másoknak is, hogy ne szólítsuk és hogy igen. Suliban meg pláne.


Szerintem jó a becézés, ha a másik is jóváhagyja. Én Krisztina vagyok, Krisztára direkt nem reagálok, utálom, ha szóltam, hogy ne Krisztázzanak, és tojnak rá, úgy veszem, hogy nem nekem szólnak, mert engem nem így hívnak.


A gyerekemnek tucat neve van, én becézem, mások vegyesen. Amíg őt nem zavarja és kedveskedő a szándék, addig engem sem.


Egyébként, ha rólam beszélnek tökmindegy, mit mondanak, ha ott vagyok, csak akkor érdekel.


Hannus, Nusi, Nuska, Hancsi, Hanó, Hanni(ka), Hani, Hanna szerintem ezek teljesen vállalhatóak, a gyerek jelezhet, ha neki nem jön be, és ezt szem előtt kell tartani.


Sokkal jobb mint a kisHanna, nagyHanna.

2019. nov. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!