Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hova tudok evvel fordulni?

Hova tudok evvel fordulni?

Figyelt kérdés
A lányomat folyton úgy hozom el az óvodából, hogy mondja,hogy "Anya a x bántott megint." Szóltam az óvonéniének,de ő sem tud vele mit kezdeni sajnos. Mondta,hogy ő is szólt az anyukának,hogy ideje lenne helyre tenni a gyereket, erre az volt az anyuka reakciója,hogy röhögcsélt rajta. Viszont valamit tenni kellene a gyerekkel,mert olyan dolgokat tesz,amit nem szabadna megengedie magának. A lányom mesélte,hogy nem tetszett xnek amit az óvónők kertek tőle, hozzájuk vágott egy széket, és egy felnőttet megszégyenítve káromkodott. A lányom szemüvegét dobálja, lökdöste, meg kapargatta. A vezető óvónő tud róla,mert nem én vagyok az első aki szólt. Évek óta tart már ez és semmit se tesznek. Hova tudok még fordulni?

#problémásgyerek
2019. nov. 25. 10:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%

Ha évek óta tart, akkor valószínűleg már nagycsoportos. Most már csak kibírjátok, ha évekig kibírtátok.

Nem a rossz gyereket védem, de már szerintem semmi értelme belebonyolódni egy vitába.

2019. nov. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen, nagycsoportos. Idén került a lányom vele egy csoportba. Eddig nem zavart,mert nem bántotta a lányomat,nem is akartam beleavatkozni. De az ember csak nem hagyja a gyerekét megverni
2019. nov. 25. 12:54
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudtam, hogy most került oda a csoportban.

Egyszerre többen menjetek ve a vezető óvónőhöz, több szülőt már nem tud csak úgy lerázni.

2019. nov. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Szóval már szóltál a vezetőnek? Ha nem történt semmi, megkeresném a többi csoporttárs szülőét, és közösen követelném, hogy találjanak megoldást (pl. egy rendkívüli szülőin), az mindig hatásosabb. És feljebb is mindig van, kérdés, ki az óvóda fenntartója.
2019. nov. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Önkormányzati ovi.
2019. nov. 25. 14:57
 6/18 anonim ***** válasza:
#5 az mindegy.
2019. nov. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Csak az a baj,ha se az anyja, se az óvodavezető NEM AKAR tenni semmit, én hiába fogok össze más szülővel. Tudja mindenki milyen, mégse tettek ellene semmit se.Én attól félek,hogy a lányomat jobban megüti és estleg olyan sérülést okoz neki,pl betöri a fejét.

Reggel sikerült az anyukával is beszélnem,de kb én voltam a rossz,hogy mertem szólni. Annyi volt a reakció,hogy dühösen szólt vissza,hogy már szólt neki. És ott hagyott.

2019. nov. 25. 18:07
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Hívass össze rendkívüli szülőit.
2019. nov. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
38%

Problémás gyerek anyjaként írom, hogy semmit sem tudunk tenni! Megbeszéljük nyilván, de nem mi vagyunk ott, ez az óvónő dolga lenne!


Oviba vinni kötelező, 3 napot igazolhatunk egy évben, nincs külön spéci ovi. A fiú valszeg problémás, de ezt nem szabad a tudtotokra adni, gondolom járnak fejlesztésre, ez van.


Ha az óvónők nem elég ràtermettek ott és akkor(megfogom a gyerek kezét, kivezetem a teremből/félrehívom, beszélek vele)akkor nem lesz változás. Az ilyen pancser pedagógus, nálunk is ezek vannak most, váltok is ovit, bezzeg a bölcsis gondozók lazán tudták kezelni, mert megbeszélték a gyerekkel, mielőtt “robbant”, csak figyelniük kellett, hogy elkapják a pillanatot, amikor még menthető a helyzet.. Itt nincs meg, a gyerek robban, nem szeretem, mert neki is rossz, nem csak másnak. Velem nincs baja, eddig közösségben sem, csak most.


Én a helyedben csoportot váltanék, de inkább ovit.

2019. nov. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Szerintem az is felesleges, mert nem fog a gyereken változtatni. Gyakorlatilag közveszélyes.Az én meglátasom szerint, el kellene tanácsolni ebből az óvodából,egy olyan óvodába,vagy intézménybe,ahol kap segítséget.

Itt az a gond,hogy anyuka sza.rik a gyerekre szó szerint. Jövő szeptembertől iskolásak lesznek,ott végképp nem engedheti meg magának,hogy így viselkedjen. Ha 6 évesen így viselkedik,akkor mi lesz kesőbb?

2019. nov. 25. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!