Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Konduktor vagy sima Óvodapedag...

Konduktor vagy sima Óvodapedagógus?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mindkettő érdekel, mármint sima óvodapedagógusi, és konduktor óvodapedagógusi képzés is.


Szerintetek melyik lenne a megfelelőbb, melyiket ajánlanátok jobban?


Konduktorként a Pető intézetben tanulnék, sima óvodapedagógusnak pedig Sopronban, vagy Pesten az Elte-n.


Konduktor óvodapedagógus végzettséggel sima állami óvodában is el lehet helyezkedni? Aki erről tud, kisegítene?


Minden érdekel ezzel a kettő hivatással kapcsolatban, szeretettel várom a véleményeiteket, akár személyes tapasztalatokat, vagy arról az intézményről ajánlást, ahova jártatok.


(Nem ezért csinálnám, és egyáltalán nem döntő tényező, de azt is meg tudjátok írni, hogy mennyi a fizetés, illetve az elhelyezkedés lehetősége?)



2019. nov. 28. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanebben a dilemában voltam majdnem 10 éve.

Végül elmentem a Pető intézetbe, és Bp-en még egy fogyatékos gyerekeket nevelő bentlakásos intézetbe.


Mindkét helyen elmondtam, hogy ezt szeretném tanulni, és szívesen ott töltenék pár napot, önkéntesként.


A Petö intézetben nem annyira, de az otthonban szívesen fogadtak.


Pár nap után rájöttem, hogy nekem ez lelkileg megterhelő, nem tudnám ezt csinálni.

Biztosan meg lehet tanulni, de nekem a szívem szakadt meg azokért a gyerekekért.


Tudom, most ezzel nem.jutottál előrébb, csak gondoltam.leírom a történetem.

2019. nov. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leírtad a történeted. Írtam privátban. :)
2019. nov. 28. 16:11
 3/6 anonim válasza:
100%
Szia! Velem is épp az volt a helyzet, akár az első hozzászólóval. Fél évet jártam a Petőre, aztán átjelentkeztem óvóra, annyira megterhelt lelkileg a Pető. Ennek már 3 éve, most készülök diplomázni és egyáltalán nem bántam meg. Te ismered magad, hogy mennyire vagy lelkileg erős. Bár én azt gondoltam, hogy az vagyok és menni fog, hamar kiderült, hogy nem így van.
2019. dec. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. jan. 1. 14:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is ebben a dilemmában voltam, a konduktorit választottam, nem bántam meg. Vannak nagyon fárasztó és megterhelő napok, de nincs is jobb érzés a világon, mint amikor látod, hogy fejlődött egy gyermek valamiben. :)
2020. jan. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Attól függ, hogy pontosan mi érdekel, melyik az a része, ami számodra fontosabb?

Konduktorként (bármelyik specializációt választottad) hivatalosan csak olyan iskolában, óvodában, intézetben dolgozhatsz, ahol mozgássérült vagy olyan sérüléssel, kórképpel rendelkező gyerekek, emberek járnak, akik a konduktor hatásköre alá esnek. Nem hivatalosan sok óvodában, iskolában alkalmaznak konduktort, mivel olyan pedagógus hiány van. Itt egyértelműen előny, ha például óvodába szeretnél majd dolgozni, és az óvospecet választottad.

Én konduktornak tanulok, és mindennél jobban szeretem. Sok időt, türelmet igényel a képzés, és maga az egész hivatás.

2020. márc. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!