Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen gyerekkel? Muszáj volt felvenni egy ilyen " beteg" gyereket? Nem nézik, mennyit ártanak ezzel a csoportnak?

Figyelt kérdés
A fiam most kezdte az ovit. Eleinte ahogy beszokott szeretett menni, sok barátja ott van. Azonban pár hete mást sem hallok, hogy nem akar menni. Ugyanez van a többi ismerős gyerekével (3-4 gyerek vegyesen fiúk lányok). Az ok, hogy a csoportban van egy kisfiú aki tör - zúz mindenki játékát szétveri, csap amit ér, egész nap üvölt kiabál, ha rá tör a hiszti maga alá pisil, kakil, nem beszél. Sajnos a fiam egyik nap beteg lett, mennem kellett érte és ennek szem - "és fültanúja voltam. A kisfiú borzalmas, ránézésre is látszik, hogy beteg. Kérdeztem az óvónőt, aki elmondta, hogy most már minden gyereket integrálni kell. Én megértem, hogy nekik is joguk van, de mint kiderült napi szinten vannak a csoportba gondok, bekakil nem engedi kiszedni, rápisil szőnyegre játékra, ami abszolút nem higiénikus. A gyerek számára nincs egy külön ember, kb.a csoportban ha ez a gyerek ott van üvöltés megy végig. Illetve ami megdöbbentő, hogy rá szállt a fiam egyik baratjára, meg volt, hogy a fiamra is, akik teljesen ép gyerekek és velük akart játszani, csak nem tudott. Ezért többször meg is ütötte őket. Ezt jelezte felém az óvónő. Egy óvónő van a csoportban aki tündér, mindent megtesz, a másik sajnos szeptember közepén felmondott azóta nincs új, de sajnos ő sem tud csodát tenni. Mi szülők finoman jeleztük, hogy ez a kisfiú nem igazán ide való. Mit lehet tenni? Hova tudnánk fordulni? Vigyem el/vigyük el a gyerek(eket) másik intézménybe?

2019. nov. 29. 07:57
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
72%
"Kérdeztem az óvónőt, aki elmondta, hogy most már minden gyereket integrálni kell." ez egészen egyszerűen nem igaz, továbbra is létezik a szegregált oktatás, az én kisebbik fiam nem volt egy percet sem integrálva, teljes egyetértésemmel, jelenleg EGYMI-be jár, szépen fejlődik, jól érzi magát, szeretik, elfogadják (középsúlyos autista) a szomszédban speckó ovi is van. Való igaz, hogy kevés az intézmény, de nem fognak senkit integrálásra kényszeríteni, ha arra nem alkalmas. Annyiban van igaza az óvónőnek, hogyha a kisfiúnak a szakértői biztosság kijelölte az intézményt, akkor kötelességük fogadni, azt a döntést sem az óvónő, sem az óvodavezető nem bírálhatja felül. gyakran előfordul, hogy a szülők erőltetik az inetgrációt és ha a gyerek állapota engedi és partner benne a bizottság (súlyos állapota gyrkeknél és ez annak tűnik, nem szoktak engedni kettőhúszból, nemigen lehet a szülőnek kihisztizni, hogy a súlyos-középsúlyos fogyatékkal élő gyerekét integráláják, ezért is lep meg, enyhébb esetekben szoktak így dönteni, ha intézmény sincs amúgy a közelben, ahol szegregáltan oktatni lehetne), akkor megpróbálják. Nyilván ugye akkor SNI-s, ha ilyen rossz állapotban van, akkor jeleznie kell az óvónőknek először az vezetőnő, majd a fenntartó felé, ők továbbítják a jegyzőnek és el lehet rendelni hivatalból felülvizsgálatot. Szülőként nemigen tudsz mit tenni, ezt csak intézményi szinten lehet orvosolni. Sok horrorsztroit hallani, van, hogy amúgy az integrálható SNI-s gyerek jogai sérülnek,hovatovább ez a gyakoribb, de bizony előfordul olyan is szép számmal, hogy rossz szakmai dönts, szülői ellenállás, fellebbezés következménye, hogy a végén betuszkolják az erre tökéletesen alkalmatlan gyereket közösségbe és szenved miatta 20 egészséges másik, akinek szintén nem szabadna, hogy sérüljenek a jogaik és nem lehet olyan élettérbe kényszeríteni őket, ami árt a fejlődésüknek, hiszen a speckó gyerekek sem előrébb valók náluk, egyforma jogok kellene, hogy megillessék mindegyiküket. kevés az intézmény, a szakember, borzasztó intoleráns, diszkriminatív a társadalom, aminek aztán az ilyen elhibázott és kártékony helyzetek kialakulása a vége. Az óvoda tudja végigvinni a helyzetet, ha ők falakba ütköznek a jegyző is elrendelhet felülvizsgálatot és meg is teszik, ha alaposan megindokolják a pedagógusok. Nyilván ha elszabadul a pokol és nem történik időben érdemben semmi, akkor másik intézmény, már ha találtok olyat ami nem körzetesként fogadja év közben. Itt nem szülői fellépés kell, mert ez szakmai döntés, ha hiba csúszott az amúgy sem jól működő gépezetbe, ne legyen rest az óvoda a szakértői bizottság felé jelezni, nem fogják megenni őket reggelire, de amiről nem tudnak, azon nem lehet segíteniük sem.
2019. nov. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
40%

A mi estetünk pont ellenkező. Fiam magasan funkcionáló auti, nem akarték integrálni, ovi nem fogadta volna ezzel a kóddal. Én viszont tudtam, hogy pontosan jót fog neki tenni ez az ovi (csakis ez, a többi nem), ezért nem kapott csak sni státuszt. ehhez kemény együttműködés, megértés, döntésem elfogadása kellett fentről. Tehát nem kell mindenkit integrálni! Tudom, hogy az óvónő nem örült, félt. Jelenleg elmondhatom , hogy a gyerekem a "kiskedvenc" rá sosem kell szólni, remekül működik, még a szomszéd csoport óvónője szívét is elnyerte.Elmondhatom, hogy fiamnál "jobb"gyerek nincs az oviban, max ügyesebb, mert mondjuk a másik biztonsággal szobatiszta, vagy ügyesen rajzol. Viszont viselkedésben tökéletes, együttműködő. És ez a lényeg. Őt például nem integrálták volna. Ami nagy hiba. Nem egyszerű ez.

az első a menetét jól leírta. Azt nem ismételem meg.

2019. nov. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Az óvodában derült ki, hogy a gyerek ilyen. Az már látszott, mikor felvették, hogy valami nem stimmelt, de anyuka nem mondta, hogy nem szobatiszta. Sőt állította, hogy az. Nincs papirja mert nem vitte a gyereket sehova. Most vitte el logopédiai és egyéb vizsgálatra ott is hallomásból úgy tudjuk ugyanezt produkálta
2019. nov. 29. 08:41
 4/38 anonim ***** válasza:
24%

Nálunk is volt ilyen fiú, csak ő a kislányokat verte, nem mert a nagyobbakkal kezdeni... Muszáj volt felvenniük mert sehová nem fogadták, mikor iskolás korba lépett sikerült a nevelőanyjának beíratni egy speciális iskolába, de ott meg a sokkal rosszabb állapotban lévő gyerekek miatt visszafejlődött, pedig már sikerült elérni hogy szépen egyen egyedül és ne kakiljon be pl.

Ha annyira nem tetszik vidd máshová a gyerekedet, mondjuk ez szerintem a szülőnek probléma, a lányom pl már nem is emlékszik erre a fiúra, pedig ez csak a 2. év hogy nincs ott

2019. nov. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
24%

Az én gyerekem sem szobatiszta biztonsággal lassan 5 évesen!!Ettől még senkinek sem árt.

Valószínű náluk majd most indulnak el a vizsgálatok, akkor majd kiderül integrálhatja e az ovitok avagy sem.

2019. nov. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
49%
Nem hiszem, hogy sokáig lárna oda ez a kisfiú. Te szólhatsz óvónőnek, ovodavezetönek, önkormányzatnak.
2019. nov. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
77%

"Az én gyerekem sem szobatiszta biztonsággal lassan 5 évesen!!Ettől még senkinek sem árt."


Ne haragudj már, de te olvastad ez a kisfiú mit művel?! Ő igen is ÁRT a többi gyereknek, tör-zúz, veri a többieket. Ez nem normális!

Én beszélnék az óvodavezetővel, ha kell bemennék az önkormányzathoz és ha kell, akkor minden egyes nap bemennék és kiverném a balhét. Sőt, szólj a többi szülőnek is, fogjatok össze és közösen lépjetek fel. Nehogy már egy kis hülye gyerek miatt rettegjen az egész csoport, és emiatt mindennap sírva jön és megy a gyermekem.

2019. nov. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Nemcsak a szobatisztaságon van itt a hangsúly, hanem tényleg láttam, hogy az a gyerek, ahogy viselkedik az nem normális. Úgy üvöltött, csapkodott, nem lehet mellette semmit se játszani. Igazából én ennek a menetét nem tudom amit az 1es leirt, ezért is kérdeztem.
2019. nov. 29. 09:18
 9/38 anonim ***** válasza:
72%
Vedd fel videóra és mutasd meg az önkormányzatnál.
2019. nov. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
21%

Hol az óvónő, hogy megfogja a gyerek kezét, hogy beszéljen hozzá, hogy megölelje, megnyugtassa?


Átlagos gyereknél is ezt teszik, nála miért nem?


A kakis pisis cucc bármelyik nem szobatiszta gyerekre állna, sőt szobatiszták is baleseteznek néha.


Velük akart játszani—ez a gyerek félre van értve, persze hogy nem tud, hisz nem beszél, ezért frusztrált, ezért dühös. Képzeld már el, hogy az értelmed ép, de nem tudod megértetni magad, félreértenek, tartanak tőled... én is törnék zúznék, magambafordulnék.


Az én lányom pont ilyen volt(kivéve szobatisztaság), amíg nem tudott beszélni. Utána teljesen kisimult, bár néha még ideges, ha a másik gyorsan magyaráz és ő nehezebben talál megfelelő szavakat, és mire reflektálna már máshol tart a beszélgetés. Ilyenkor frusztrált.


Mellesleg az én gyerekem bölcsiben, ahol odafigyeltek rá egy cukorfalat volt, ahol nem, ott őrjöngött. Velem sosem bánt rosszul, mert figyeltem rá, ahogy a barátaimmal, vadidegen helyeken is teljesen rendben volt.


Együtt érzek a kissráccal, senkije sincs, akire támaszkodhatna, aki segítené, naná hogy ilyen. Mióta a gyerekem tud beszélni, azóta elfogadásra és segítésre tanítom. Te miért nem a tiédet? Halál boldog lenne az a gyerek, ha lenne valaki, aki tud beszélni, dirigálna neki játéknál, hogy úgy érezze részese a játéknak, lehetne mondjuk farmosaz játszani és ő a tyúk, fogócskázni, bújócskázni, építésnél ő adogathatná a kockákat..


Szerezzenek ped. asszisztenst mellé, ha az óvónő nem tud bevonni egy gyereket vagy toleranciát és helyes hozzáállást tanítani a többieknek!

2019. nov. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!