Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Utálnak és kibeszélnek a...

Utálnak és kibeszélnek a szülők az oviban. Beszéljek velük vagy hagyjam a fenébe?

Figyelt kérdés

Szeptemberben másik oviban kezdte a fiam a nagycsoportot. Már akkor elkezdtek rám fújni.

Történt ugyanis, hogy a csoport korábbi dadusa (akit mi nem ismertünk) meghalt. A szülők úgy döntöttek, hogy a csoport nevében vesznek egy koszorút és a fiam szekrényébe is tettek egy borítékot egy levéllel, hogy tegyek bele 500 Ft-ot. Teszem hozzá, mivel a közös csoportba engem nem vettek fel, rá kellett kérdeznem hogy miről is van szó, mert csak annyi volt hogy a pénzt melyik szekrénybe tegyem. Férjemmel úgy gondoltuk, hogy tévedésből kaptam, hiszen mi ugye nem ismertük a nénit. Majd mikor külön szóltak hogy még nem adtam be a pénzt, gondoltam mégis adok én is, nehogy a gyereken csattanjon.

Aztán az óvónők kiírták, hogy a temetés napján aki tudja, tartsa otthon a gyereket vagy vigye haza ebéd után, hogy az óvónők el tudjanak menni a temetésre. Mivel nem írták hogy mindenképp vigyük el, gondoltam ellenkező esetben megoldott a felügyelet, így nem vittem haza korábban. Tegyük hozzá, hogy a kistesónak akkor van alvás ideje, szóval nem is tudnám elhozni.

Na ekkor már láttam hogy néhány szülő lekezelő velem, de azóta csak rosszabb lett.

Az egyik pletyis anyukával szoktam beszélgetni és ő elmondta hogy folyton kibeszél a többi szülő. De kb mindenért. Hogy miért megy a gyerek taknyosan oviba (másé is megy), miért kérjük mindig az ügyeletet mondjuk a mostani szombatokon (más is kéri), miért nem hozom el ebéd után a gyereket stb.

Nem tudom érdemes-e beszélni velük, de legszívesebben felrobbannék már.


2019. dec. 12. 09:27
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
60%

Ne idegesítsd ezen magad, attól, hogy a gyerekeitek egy csoportba járnak, nem kötelező nemhogy öribarinak lenni a többi ráérő szülővel, de még beszélni sem.


Hadd mondják csak, a sok kinyúltmackónadrágos unatkozó anyukának valószínűleg más szórakozása sincsen.

2019. dec. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
71%
Nem beszélnék velük. Hol nem sz.rod le, hogy ki mit beszél? Amúgy meg hidd el, hogy mindig mindenkit kibeszélnek aki épp nincs jelen. Felesleges foglalkozni ezzel.
2019. dec. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
98%

Az mondjuk tenyleg csunya volt, hogy mentek volna a temetesre te meg ott hagyod megis a gyereket.

Probalj minel jobban beilleszkedni, ha elviszik a gyereket akkor te is. Ezt a gyerek is megerzi, hogy ha teged kibeszelnek, neki visszamondhatjak. Piszkalhatjak

2019. dec. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%
Hát.. egyrészt ne foglalkozz velük. De nem tudom eldönteni, hogy ez provokáció? Ha úgyis otthon vagy, mi a fenéért viszed még ügyeletbe is a gyereket? Még a dolgozó szülők is igyekeznek megoldani, hogy ne kelljen vinni, az ügyelet tényleg az utolsó sokaknak. Meg tényleg akkora problémát okozott volna elhozni délben, hogy tudjanak elmenni a temetésre? Én nem lepődnék meg a helyedben, hogy furcsán néznek rád...
2019. dec. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
85%

Az a helyzet, hogy te is az a nő vagy, aki többet foglalkozik magával, mint a gyerekével. Kit érdekel, hogy ki mit pletyózik a hátad mögött?


Mellesleg te pont ugyanezt teszed: itt, ország-világ előtt, a hátuk mögött kibeszéled a többieket. Jó reggelt!

2019. dec. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
97%

Egyrészt tegyél rá magasról, hogy ki mit gondol, másrészt alkalmazkodj is valamilyen szinten.

Én is itthon vagyok a kistesóval, és van egy középső csoportos gyermekem is. Sosem viszem ügyeletbe, és ha megkérnek, hogy vigyem haza előbb, akkor haza viszem. Pont ma kértek erre minket, hogy jövő héten szerdán legyünk szívesek elvinni ebéd után a gyerekeinket, mert a dolgozóknak karácsonyi ünnepség lesz. Eszembe nem jutott azt mondani, hogy nem, hiszen itthon vagyok. Mikor még nem volt a kicsi, akkor is megoldottam ,és csak legvégső volt az ügyelet, de szerintem egyszer nem vittem még sem bölcsiben, sem oviban ügyeleti időben.

2019. dec. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
95%

Egészen addig, amíg a koszorúról meg az 500 forintról írtál, maximálisan igazat adtam neked, hiszen mi közöd egy számotokra ismeretlen dadushoz? Ráadásul nagyvonalúnak tartottalak, hogy mégis beadtad az 500 forintot.

Aztán megfordult ez bennem: otthon vagy a kisebbel, tudod, hogy az óvónők temetésre mennek, gondolom még a dolgozó szülők is megoldották valahogyan a gyerek felügyeletét, te akkor miért nem tudtad hamarabb hazavinni a gyerekedet? Oké, alszik a kicsi, na bumm, egyszer fel kell kelteni.

Meg az ügyeleteket sem értem, miért teszed be ügyeletbe, ha otthon vagy? Ennek így tényleg lepasszolás hatása van. Az is igaz, hogy a többi anyuka foglalkozhatna inkább magával, de tudod, milyenek az anyukák.

Egy 7 éves elsős kisfiam, valamint egy 5 éves ovis kislányom van, és most várom a harmadikat, már nem dolgozom. Sosincs egyikük sem ügyeletben. A fiam 4 óráig van napköziben, de csak azért, mert bent a többiekkel szépen megcsinálja a leckéjét, itthon én nem akarom a leckeírással nyaggatni. Az elsők között jön el mindkettő a suliból, oviból.

2019. dec. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Nyilván, ha tudom, hogy ez ekkora probléma, akkor megoldom valahogy. De szoktam látni a faliújságon, hogy például ügyeletbe is sok gyerek megy. Köztük a fő pletykafészek gyereke is. Egy gyerekkel több vagy kevesebb, nem nagyon számít. Nem mellesleg az óvónőknek ezzel semmi bajuk.
2019. dec. 12. 10:39
 9/26 anonim ***** válasza:
95%

Azzal, hogy nem tudtad a saját kényelmedet egyetlen napra félre tenni, hogy az óvónőknek lehetőségük legyen részt venni a kollegájuk temetésén, egy életre elástad magad mindenki szemében. Ezen változtatni már nem tudsz. Annyit tehetsz, hogy tanulsz az esetből, és jövőre sulikezdéskor jobban odafigyelsz az ilyesmire.

Bevallom, én is rettentő rossz véleménnyel lennék rólad ilyen esetben.

Olyan egyébként nincs, hogy mindenki hülye és csak te vagy helikopter. Ha egy közösségben mindenkinek rossz véleménye van rólad, akkor annak valószínűleg oka van. Jelen esetben pedig ez az ok könnyen fel is ismerhető.

2019. dec. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
10%

Nem kell utálkozni, de szerintem bocsáatot kérni sem.

Nem életre szóló barátokat keresel, nem függ tőlük semmi, csak a hangulatod, ha magadra veszed a visszahallott pletykát.

Az elhunyt dadussal kapcsolatban inkább ők hibáztak, nektek semmi közötök nem volt hozzá, így alapjuk sem lett volna bármit követelni rajtatok. Főleg nem ilyen üzengetős formában.

Az ügyelet kérdésében meg családmodell függő, hogy ki hogy oldja meg. Én elhozom, amikor tudom, de azért, mert még van elég szabadságom. Ha nem lenne, én is dolgoznék és a gyerek az oviban lenne addig, bárhogy húzzák a szájukat. Nálunk sok kistesós szülő van, nekik nem gond délben hazavinni a nagyot (a gyerekem csoporttársait), nekem az. Sőt, jövőre kevesebb szabadságom lesz, még kevésbé tudom kérésre elhozni vagy nem vinni. Ezért senki nem vonhat felelősségre, az óvoda ezért van, eltartani pedig kell a családot. Ha meglesz a kistesó, akkor sem biztos, hogy kirángatom a napi rutinból a nagyot és hazahozom. Ha megtanulta, hogy a társaival alszik délután, akkor valószínűleg így is marad.

Még a terhesség elején vagyok, de az óvónő már kérdezi néha, meddig dolgozom... mintha ettől változna számára valami.

2019. dec. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!