Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi a véleményetek a vegyes...

Mi a véleményetek a vegyes korú csoportokról az óvikban?

Figyelt kérdés
Képes együttműködni egy 3 éves egy 5-6 éves gyerekkel? Milyen eltérés van korban ezekben a csoportokban?

2020. jan. 6. 22:39
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
jók
2020. jan. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
rosszak
2020. jan. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Én ilyenben jártam, és a gyermekem is ilyenben jár. Én is imádtam, és most a lányom is imádja. Szerintem sokkal jobb, mivel a nagyok húzzák fel a kisebbeket. A kistesó is vegyes csoportba fog járni.
2020. jan. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%

A fiam 3.5 évesen kezdte augusztusban az óvodát, vegyes csoportban. Itt a környéken nincs is más az óvodákban. Azóta 2 nagyon jó barátja lett a csoportból, egy kisfiú szeptemberben töltötte be a hármat, és egy fiú aki októberben az ötöt. De persze a többiekkel is játszik. A nagyobbak eleinte segítettek neki megtanulni a reggeliző asztalnál megteríteni magának és utána elpakolni maga után, vagy éppen ha rajzol valamit akkor nem mindig az óvónéni írja rá a lapra a fiam nevét, hanem az egyik nagylány aki idén kezdi már az iskolát. A kicsik sokat profitálnak a vegyes csoportban szerintem. A nagyoknak vannak külön foglalkozások, de az idő nagyrészében mindenki azt és azzal játszik akivel akar. Hozzátenném, hogy itt aki szeptember végéig tölti be a hatot, az augusztusban már el is kezdi az iskolát.

Az unokahugaim is vegyes csoportba jártak anno, viszont csak 7 évesen kezdték az iskolát és kevés nagy volt az utolsó évükben a csoportban, így ők akkor már nem szerették, inkább unták hogy annyi kicsivel voltak egy csoportban.

2020. jan. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
98%
Kislányom is vegyes csoportba járt, nekünk az elején nem jött be. 3és fél, 4, 5,6,7 évesek voltak egy csoportban a zöme 6-7 éves nagycsoportos volt. Sokat játszottak a lányommal, de az volt a baj, mindig olyan barátokat választott, akik elmentek iskolába. Kiscsoportos és középső korában is. Meg az óvónénik is cserélődtek, és ez nem jött be neki. Nem tudott kihez kötődni,( magányos volt,) csak a dadus nénihez aki maradt. Szerencsére később összebarátkozott 2 vele egykorú lánnyal, egy osztályba kerültek:)
2020. jan. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Nekünk nagyon bejött, főleg, mivel a lányom egyke, így viszont lett tapasztalata kisebbekkel, nagyobbakkal is. A nagyok mindig segítették a kicsiket, majd mikor ő lett nagy, ő segített. Ráadásul kicsi ovi volt, 2 csoporttal, és a másik csoportból is lehetett barátkozni. Nagyon sok testvérpár járt a csoportba, ezért családias is volt. Gyerekkoromban at egyik legrosszabb dolog az volt, hogy az oviban minden reggel elválasztottak a 1,5 évvel idősebb nővéremtől. Még az udvaron sem játszhattunk együtt.
2020. jan. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

Én szerettem


Magam jártam ebbe is abba is.

Szerintem az a fontos, hogy tényleg vegyes legyen.. ne csak 1-2 kicsi a sok nagyra, vagy fordítva

2020. jan. 7. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
11%
Nálunk csak ilyenek vannak, 2.5-7 éves korig vannak együtt. Szerintem jó így
2020. jan. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%

Én gyerekként vegyes csoportba jártam. Semmi hátrányát nem láttam, és elmondása alapján anyu sem. Amit szoktak mondani, hogy a kicsik lehúzzák a nagyokat, nem tapasztaltuk. Viszont az öcsémmel és az otthoni barátaimmal egy csoportba járhattunk.

Kislányom nem vegyesbe jár, bár utólag szerintem jobb lenne neki, mert például most új csoportba került, mert egy évet marad pluszban. Ráadásul ő a kisebbekkel jobban kijön, így igazán jól akkor érzi magát, amikor valami rendkívüli okból össze vannak vonva a kiscsoporttal.

2020. jan. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%
Mi nem szerettuk. Gondolj bele egyutt jar a 2,5 eves egy 6,5 evessel?a nagyok az elejen meg cukik, igen segitik a kicsiket, de ez hamar elmulik, megunjak, utana mennek a sajat kortarsaikkal jatszani. Amig a tied a kicsi vannak jo oldalai, de ha mar a tied a nagy iskolaba keszulo 6 eves akkor csak idegesiti a sok 2,5-3 eves kicsi. A nagyok pedig az arra fogekonyabb kicsiket a hulyesegbe is beleviszik.
2020. jan. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!