Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha a doki szerint nem fertőz...

Ha a doki szerint nem fertőz a gyerek, de az óvónő hazakuldené? Hogy lehetne ezt a “legselymesebben” megoldani?

Figyelt kérdés

A gyerekem szegény beteg lett pont a téli szünet elején. A végére kilábalt belőle, két nappal ovikezdes előtt már az orra sem folyt.

Ebéd után szoktam elhozni, tegnap közölte az óvónő, hogy sárgás orrvaladek jött az orrabol egész delelott, és jelentosegteljesen nézett rám.

Hazahoztam, és itthon nem volt semmi, kétszer megtöröltem, de csak ilyen hidegcsípte orrfolyas volt, semmi különös.

Ma mikor bevittem, mondtam az ovononek, hogy itthon nem volt semmi, ő meg elég gondterhelten nézett rám.

Ma a férjem ment a gyerekért, és azt üzente az óvónő, hogy megint sárga orrvaladek jött, és tartsam itthon pár napig.

Én felallasban dolgozom itthonról. Már a szünet alatt elcsusztam egy csomó teendővel a betegség miatt (én is az lettem). Persze, ha a gyerek beteg, itthon a helye, de a gyermekorvos és az ügyeletes is azt mondta, hogy nem fertőz, nyugodtan mehet közösségbe. Amikor fertőz, az - a közhiedelemmel ellentétben - még a színes orrvaladek előtti időszak, tehát mostanra pont nem fertőz.

Már múltkor is csak azért írták ki 3 napra (közösen egyeztünk meg a dokival), mert mondta, hogy tudja, ez az ovi heppje.

Viszont nem engedhetem meg most magamnak, hogy itthon legyen pár napot. Az óvónővel nem szeretnek összeveszni. Múltkor már nagy vita volt az ovis Facebook csoportban, mert pár anyuka zeró toleranciát hirdetett, és nekirontott azoknak, akik a legapróbb jelre nem tartják otthon a gyereküket.

Röviden: mi van, ha az orvos szerint mehet a gyerek közösségbe, de az óvónő nem akarja engedni?


2020. jan. 8. 13:44
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Nyilván azt sem hiszi el, hogy itthon nem folyik az orra...
2020. jan. 8. 13:44
 2/15 anonim ***** válasza:
99%

Orvos ad egészségesigazolást.. du, vagy reggel elviszed.. utána ovi

Az ovónő pedig csak nézhet vérmesen..

Az orvost nem bírálhatja felül

2020. jan. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Én “rákenném” az orvosra, megmutatnám a véleményét a szülőknek is, esetleg behívnám fejtàgításra egy szülői értekezlet keretében.


Nehogy már pád tudatlan, alulinformált hipochonder anyuka/óvónő miatt veszítsem el az állásom..


Csak az orvos a szakember a témában, amit ő mond, az úgy van, ha nem hiszik, hozzanak másodvéleményt orvostól!(nem természetgyógyásztól meg jucika nénitől)

2020. jan. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

"mert pár anyuka zeró toleranciát hirdetett, "


Hirdessen. Én is itthon vagyok még a kicsivel, de nem itelem el a dolgozó anyákat, akik kis orrfolyással beviszik a gyereket. Ha lázas, az más.

Én a gyerekemnek szoktam mondani, hogy ha látja, hogy valaki nagyon taknyos, akkor ha tud játszon mással és sokszor mosson kezet.

2020. jan. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Andizsuzsi ***** válasza:
98%
Az orvos ad egy igazolást arról, hogy a gyerek közösségbe mehet, probléma megoldva.
2020. jan. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

Az égegyadta világon ne csinálj semmit. Legyen igazolásod, hogy a gyerek nem beteg. A szülőket meg tojd le, erősítsék az immunrendszerét , ne féltsék túl. Mi lesz majd az iskolában, na ott aztán komoly betegségekkel is ott vannak. Akkor aztán téphetik a hajukat.

Én itthon vagyok, két iskolásom és egy óvodásom van. Én nyilván itthon tartom az ovist, ha folyik kicsit az orra, de nem izgat, ha a többié folyik. Pontosan tudom, milyen nehéz a munka világában a táppénz. De érdekes az én gyerekem még nem betegedett meg a többi orrfolyós-köhögős gyerektől, mert alapban nincs túlféltve, kapja az ívet kezdetektől. Ha megbetegszik, akkor sem akadok ki, hisz ráköhöghetnek a boltban is, nem?

az, hogy jelenleg hány gyerek beteg az osztályban, azt le sem írom. De suliban már cinkes sokat hiányozni. Szerencsére ezektől sem dőlünk kardunkba.

Hócipőm tele van ezekkel a túlbuzgó, túlféltő agyonokos anyukáktól. Kezd jellemző lenni

2020. jan. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Van egy (felnőtt)orvos anyuka is a csoportban, az egyik kisgyerek anyukája, de ő is hiába érvelt. Az egyik anyuka szó szerint azt mondta, hogy ha kifogtam két ilyen ostoba orvost, aki ezt mondta, akkor nyilván kerestem egy harmadikat. Mondtam, nem kerestem, mert hittem a kettőnek, meg hiszek a csoportban lévő orvos anyukának is.

Egyenként úgy látom, mi még a legnormálisabb ovonoket fogtuk ki az intézményben, de tényleg, nem szeretnék összeveszni velük.

Valószínűleg az lesz, hogy viszek igazolást, miszerint mehet közösségbe. Köszi a válaszokat.

2020. jan. 8. 14:28
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként annyira bosszantó, vagy lehet egyéni félelmem csak, hogy azt mondják majd a kis ovisnak, aki alig van képben, hogy minek jössz be betegen, anyukád nem hajalndó vigyázni rád, látod azért nem tudsz figyelni, mert beteg vagy, anyádnak is mondtam, de nem hallgatott rám, anyukád szerint nem vagy beteg, ne fújd az orrod, szerinte nem folyik..


Meg ilyenek.. Annyi ilyet hallottam már, láttam màr, volt velem is ilyen, hallottam másoktól, olvastam óvónőktől, hogy anyukát a gyereken keresztül akarják jobb belátásra téríteni, vagy hogy a düh rajta csattan, amit anyuka iránt éreznek, vagy elkezdenek pikkelni rá, az olyan vagy mint a szüleid szöveggel, esetleg a gyerekek cikizik ki, akik otthon hallják, hogy Pistike anyukája rossz anyuka, mert nem érdekli a gyereke, nem foglalkozik vele, mikor beteg


Én tiszta stresszben vagyok/lennék, hogy a gyermekemen “verik le” “hajtják be” az elégtételt, mert nem azt csinálom, amit az óvónő vagy a szülők többsége jónak lát


Annyi ilyen van, ti ezeken hogy nem akadtok fent?

2020. jan. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

Èn Németországban élek és 2 gyerekem ment át az óvodán. Rengeteg barátunk van kisgyerekkel, és soha senki nem nyüszögött az óvodai betegségek miatt.

Eleve az elsö szülöértekezleten elmondta az óvonö, hogy a gyermeket akkor kell otthon tartani, ha a gyermek rosszul érzi magát vagy a közösségben nem tud rendesen részt venni. Pl lázas, hány, vagy annyira sok hasmenése van, hogy a WC-n ücsörög. Aztán persze vannak egészségügyi elöírások mint tetüvel, skarláttal, stb nem lehet közösségbe vinni a gyereket. De pl a fentebb említett mindkét dolog kezelés után 24 órával már nem fertözö.


Orvosi papírt soha senkitöl nem kértek. Amit kértek, hogy egy egy betegség mint pl hányás, láz minimum 24 órát tünet mentes legyen a gyerek. De soha senkit nem hallottam, hogy megszolta volna más gyerekét, hogy az beteg vagy betegen vitte.

Gondolom azért mert az ovonök nem hisztiztek ezen. Ha lázas volt a gyerek hívták anyát, és ennyi. De itt egy 20 fö csoportra van 3-4 óvonö/bácsi, és déltöl a legtöbb csoport 8-12 före csökken. Ennek oka, hogy az ovoda délig fix áras, utánna minden órára nem kevés plusszt kell fizetni. ìgy a szülö kétszer meggondolja, hogy gyerekmegörzönek használja-e az ovit vagy inkább elöbb elhozza a gyereket.

2020. jan. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Viszel igazolast a dokitól, hogy nem beteg közössegbe mehet. Az ovonő meg azt csinal, amit akar.

Amikor a nagyom elkezdte az ovit, volt par helyettes óvónő, aki orrfolyással orvoshoz küldött, azóta max akkor nem megy, ha szarul van, vagy lázas. Kis orrfolyással nem marad itthon... más meg beviszi hurutos kohogessel, meg hasmenessel az oviba a gyereket, na az durva,nem egy kis orrfolyás.

2020. jan. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!